Laluna - goblen galerie II

Pagina 6 din 44 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Laluna - goblen galerie II

Mesaj Scris de Lili la data de Sam Iul 28, 2012 11:58 am

Fetelor , voi sunteti exceptia cu care imi place sa ma mandresc ca-mi sunt prietene ! Tare mi-ar fi placut sa fiu un spiridus sa vad reactia Sarei la primirea coletului ! Oricum o sa stau pe-aproape : sigur vom avea placerea sa citim niste perle memorabile cum va pune mana pe un calculator . Eu i-as da premiul I de la inscriere daca ar participa vreodata la Romanii au talent !

Iar voua premiul I pentru cele mai sensibile creatoare de frumos pe care le-am intalnit !

imbratisare lalele

Lili

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Iul 28, 2012 12:54 pm

Felicitari! Foarte frumos cadoul vostru. buchet
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Sam Iul 28, 2012 10:17 pm

Sunt convinsa ca a placut Sarei! Cutiuta este foarte frumoasa, in stilul ingrijit al Lalunei, iar modelul e ales foarte bine, pentru ca Sarei ii plac pasarile!
Lili, cuvintele tale mi-au mers la suflet, desi stiu ca nu le merit. imbratisare
Si Laluna ar fi vrut sa vada reactia Sarei, imi pare rau ca nu i-am scris Sarei ca atunci cand deschide pachetul sa isi faca repede o poza! hi hi hi Pe bune ca mi-a trecut prin cap!
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Dum Iul 29, 2012 3:12 pm

Cred că Sarei i-a plăcut cutia de la tine, Laluna.
Foarte frumos gestul vostru Rossana şi Laluna.
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Lun Iul 30, 2012 11:39 am

bravo fetelor,frumoasa surprisa pentru Sara I love you
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de violin_aur la data de Vin Aug 03, 2012 8:37 am

Superba bijuterie ai creat iar Laluna,felicitari tie si Sarei!
violin_aur

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Vin Aug 03, 2012 8:52 am

LALUNA a scris:Acum, ca ultima parte a schimbului meu cu Rossana s-a realizat, va pot arata si voua ultima surpriza. A fost intr-adevar o surpriza pentru Sara: am lucrat fiecare, eu si Rossana, un lucrusor pentru ea si i le-am trimis intr-un singur pachet. Speram ca a fost o surpriza placuta:

Foarte frumoasa. buchet bravo I love you

Nelik

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Vin Aug 03, 2012 9:19 am

Multumiri tuturor! Pupici
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Vin Aug 03, 2012 5:37 pm

Ingrijit realizata cutiuta si modelul cusut e tare finut! I love you La cate mai multe schimburi fetelor, ati inceput cu dreptul si asta e minunat! Pupici
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de lilianna la data de Dum Aug 05, 2012 12:51 pm

Foarte frumoasa cutiuta! Felicitari!
lilianna

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Dum Aug 05, 2012 6:38 pm

Laluna, am venit sa ma laud rusinat ca am pus semnele de carte la treaba! dansez
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Dum Aug 05, 2012 11:17 pm

Michele, Lilianna, multumim!
Rossana, sa fie cu spor la citit!
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Mar Aug 07, 2012 1:29 pm

Sunteti minunate, fetelor! M-ati emotionat cu schimburile astea! Sigur i-a placut Sarei, e foarte finuta cutiuta!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mar Aug 07, 2012 2:38 pm

Nuti... Pupici
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Mar Aug 07, 2012 2:58 pm

Draga Lalu...stii probabil cum zice Steinhardt...daruind vei dobandi...si nu ma refer nici eu, nici el, la lucruri materiale zimbet imbratisare
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de catinca la data de Mier Aug 08, 2012 11:37 am

Laluna ce i cu Afremov??? rusinat
catinca

http://lissagoblen.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Mier Aug 08, 2012 1:25 pm

Rossana a scris:Inca o fotografie a cutiei.

Laluna, te felicit din tot sufletul pentru tot ce ai creat si iti multumesc pentru darul tau! Esti o adevarata profesionista, lucrurile care ies din mainile tale sunt realizari extraordinare. Nu ma poate contrazice nimeni, am dovezi! buchet

Asa este,foarte ,foarte frumoasa cutia.Felicitari LALUNA. buchet I love you bravo

Nelik

Sus In jos

Mesaj Scris de Cris la data de Mier Aug 08, 2012 2:38 pm

LALUNA a scris:Abia acum am vazut postarile din galeria mea, nu stiu de ce nu am mai trecut pe aici.
Multumesc tuturor pentru vizita si aprecieri! buchet
Primavara o postez in galerie, cum sa nu, numai ca voiam sa o inramez intai. Azi i-am facut niste poze in atelier, o mai las acolo macar o saptamana, sa o vada lumea. Sper sa va placa rama, eu la inceput am fost circumspecta, dar azi, admirand-o "ochi in ochi", pot sa spun ca sunt multumita. Rama e gri-antracit cu vinisoare aurii, mi se pare o rama demna de o galerie de pictura. Incadreaza goblenul cu auriu, ceea ce ii da lumina, dar ii si da adancime prin culoarea inchisa. E destul de simpla incat sa nu atraga atentia asupra ei prea mult. Dar destul cu vorbaria, iat-o:
[img][/img]

Eu sint in urma cu nouatatile din forum datorita circumstantelor, dar am tinut neaparat sa vad rama Primaverii tale.
Imi da exact aceeasi senzatie - de rama de galerie de pictura, iar culoarea ramei nu face decit sa scoata in evidenta goblenul.
Ai facut o alegere buna, de altfel nici nu ma asteptam sa nu fie asa. zimbet
Te felicit inca o data, Laluna!
Spune-mi, ai avut impresia ca a fost valorat goblenul la adevarata lui valoare (frumusetea prelucrarii si volum de munca depus) in tot acest timp in care a stat in atelier expus?!
Cris

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mier Aug 08, 2012 3:38 pm

Catinca, alaltaieri am mers la atelier si Afremovul nu era gata. Se misca destul de greu ramarii mei... Si eu sunt la fel de nerabdatoare sa-l vad cu hainuta.
Nela, avand in vedere ca e prima cutie imbracata de mine, sunt si eu multumita. A doua a fost cea pentru Sara, eram deja experimentata... hi hi hi
Cris, ma bucur sa te citesc din nou. Acum am realizat, citind mesajul tau, ca nu am postat nicio imagine cu rama Primaverii din profil, nu e simpla, e aurie pe o parte. O postez aici, daca tot mi-ai dat ocazia.

Teresa de la atelier mi-a povestit ca s-a distrat copios cu tabloul, il arata clientilor, admirau "pictura", apoi le spunea ca e cusut. In momentul ala le cadea figura si se apropiau mai bine, ca sa vada detaliile. hi hi hi
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mier Aug 08, 2012 3:41 pm

Si un detaliu si mai apropiat al ramei. E pur si simplu pretioasa, credeti-ma...
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Mier Aug 08, 2012 3:48 pm

LALUNA a scris:Si un detaliu si mai apropiat al ramei. E pur si simplu pretioasa, credeti-ma...
Te credem!!!! Lalu, totul e perfect la tabloul asta!
Goblenul realizat asa bine(dupa o prelucrare ”wow”) e incadrat de o rama extrem de potrivita! L-am admirat de multe ori, si inca nu ma satur sa admir tabloul, pe de-a intregul!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Mier Aug 08, 2012 3:52 pm

Nici eu nu ma satur sa il privesc. Am salvat pozele cu el in calculator. Ai o comoara in casa, Laluna. Am pus acest goblen pe lista cu obiective turistice din Spania.
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mier Aug 08, 2012 4:03 pm

Fetelor, va anunt ca nu tai bilete la intrare, asa ca puteti veni sa-l vedeti! zimbet
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Cris la data de Mier Aug 08, 2012 4:25 pm

LALUNA a scris:Si un detaliu si mai apropiat al ramei. E pur si simplu pretioasa, credeti-ma...

Adevarata rama de galerie de arta; daca ai ocazia , nu ezita sa expui tabloul, va fi la inaltime!
Cris

Sus In jos

Mesaj Scris de catinca la data de Mier Aug 08, 2012 4:59 pm

Rama este absolut dementiala!De fapt goblenul tau merita asa o rama pretioasa! I love you I love you I love you
catinca

http://lissagoblen.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de anasstasia la data de Mier Aug 08, 2012 8:45 pm

Eu cred ca rama nu trebuie sa atraga atentia mai mult decit goblenul, ci sa-l puna in valoare, iar rama aleasa de tine exact asta face. Nu pot decit sa te felicit. Mor de curiozitate cu Afremovul...
anasstasia

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 44 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum