Brandusa - goblen galerie

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Brandusa - goblen galerie

Mesaj Scris de Brandusa la data de Mier Noi 14, 2012 12:51 pm

Gobelin, unde esti sa vezi Mantuitorul cu hainuta. Sper sa-ti placa.

Brandusa

Sus In jos

Mesaj Scris de Elza la data de Mier Noi 14, 2012 1:23 pm

Superbe. Ia zi cum ti se pare Dar divin? Ti-am zis sa nu-ti faci griji ca o sa iasa bine.
Elza

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Mier Noi 14, 2012 2:00 pm

Brindusa, felicitari, foarte frumoas le-ai inramat... imbratisare
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Noi 14, 2012 2:03 pm

Liliana_ct a scris:Brindusa, felicitari, foarte frumoas le-ai inramat... imbratisare
subscriu
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mier Noi 14, 2012 2:17 pm

Brandusa, frumoase rame ai ales, si mai ales potrivite cu modelele. Imi plac primele doua rame, variatiuni de culoare pe acelasi model, cel putin cea a lupului se potriveste perfect. Singura obiectie pe care o am e ca poate la picioruse as fi pus o rama mai micuta sau, la dimensiunile astea ale ramei, as fi pus un passpartout. Insa e foarte bine si asa... Te felicit, ai pus hainute foarte frumoase lucrarilor tale! buchet
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de nicoleta la data de Mier Noi 14, 2012 7:04 pm

Felicitari, Brandusa! Frumoase rame ai ales.
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de CarmenP la data de Mier Noi 14, 2012 7:14 pm

Felicitari, toate sunt foarte frumos inramate. I love you
CarmenP

Sus In jos

Mesaj Scris de Brandusa la data de Mier Noi 14, 2012 9:46 pm

Elza, ai avut dreptate. E favoritul lui Bie.
Liliana_ct, hyaviv, nicoleta, CarmenP va multumesc pentru aprecieri si popasul in galeria mea.
Laluna, in legatura cu rama la Dar divin. Sunt dusa de acasa si la propriu (sunt la fiica mea cea mare) si la figurat. Dupa ce le-am dus la inramat, n-am dormit toata noaptea cu gandul ca nu o sa iasa bine fara pass. Visam la unul dublu, adica unul deschis mare si unul mai maroniu micut, cred ca sti ce vreau sa zic. Cum n-am avut somn, am cautat o buna parte din noapte pe Portal idei si ma gande-am ca poate gasesc un program de inramari. N-am gasit, poate nu am cautat eu unde trebuie. Asa ca a doua zi ma pregateam sa ma duc la inramari sa schimb, dar am vorbit si cu Elza si m-a linistit. Nu a iesit rau nici asa, dar parca mie tot imi sta in cap pass-ul ala. Mai am cateva modele din aceasta serie. Daca sunt sanatoasa si reusesc sa le cos la anul, o sa fac o schimbare daca va fi nevoie. Daca e, am loc si de passpartout ca vad ca mi-a lasat suficient spatiu. Initial am zis sa fie mai mica distanta dintre model si rama, dar e bine si cum mi l-a lasat, daca imi vin alte ganduri. In imagine parca rama e prea aurie in realitate parca nu pare chiar asa. Ma tot uit la rama de la lup, crezi ca s-ar fi potrivit mai bine aceea?
Va pup pe toate si va doresc mult spor la cusut. imbratisare

Brandusa

Sus In jos

Mesaj Scris de Lili la data de Mier Noi 14, 2012 10:47 pm

nicoleta a scris:Felicitari, Brandusa! Frumoase rame ai ales.

bravo
Lili

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mier Noi 14, 2012 11:07 pm

[quote="Brandusa Daca e, am loc si de passpartout ca vad ca mi-a lasat suficient spatiu.

Exact, locul lasat e perfect pentru un pass...

Ma tot uit la rama de la lup, crezi ca s-ar fi potrivit mai bine aceea?
[/quote]

Cromatic, cred ca da, dar am impresia ca ar fi mohorât modelul. Ca sa nu il "apese" i-ar trebui un pass bej deschis. Oricum, daca rama ramane asta, parerea mea e ca passul trebuie sa fie crem, daca pui bej s-ar putea sa ai prea multe nuante de maro/bej...
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de anasstasia la data de Mier Noi 14, 2012 11:48 pm

Frumoase tablourile, frumoase ramele. Lupul imi place extrem de mult, insa toate sint frumoase.
anasstasia

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Vin Noi 16, 2012 9:42 am

Superbe inramari, Brandusa!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Vin Noi 16, 2012 10:36 am

Ziceai ca esti codasa la capitolul citit prin galerii. Pai eu ce sa mai zic, de la ikebana cu flori n-am mai vazut nimic, iar tu ai fost o harnicuta si ai umplut paginile cu frumuseti. Icoana de la Rogoblen o am si eu in vedere, observ ca finalizata arata foarte bine. Iar ikebana imi place tare mult, sper sa apuc sa cos si eu undeva in viitor asa o miniatura. Inramarile mi se par foarte reusite, cel putin priele doua sunt de exceptie si se potrivesc de minune cu modelele.
Felicitari, ai adaugat galeriei tale niste frumuseti.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Brandusa la data de Vin Noi 16, 2012 12:57 pm

Lili, multumesc.
Laluna, multumesc pentru sfat, am retinut ideea cu pass-ul crem.
Anasstasia, multumesc. Si eu sunt topita dupa el. Auzi mi-a furat un amarat de lup inima. ris
nuti, multumesc.
Valkia, multumesc. rusinat , am gasit un ac fermecat pe ultima suta de metri si asa am terminat si eu ikebana si icoana. Pe langa tine eu joc la pitici. Cand am vazut peisajul tau la care lucrai de trei ani, ca sa nu m-ai spun de Afremov am fost asa: spaima . Dar promit ca daca sunt sanatoasa, am sa-ti calc pe urme intr-o buna zi.
Va pup si va mai astept in galeria mea.

Sper sa ajunga pentru toata lumea

Brandusa

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Vin Noi 16, 2012 1:19 pm

Brandusa draga, sigur vei putea face si astfel de lucrari de dimensiuni mari, dupa ce-ti vor mai creste prichindeii vei respira altfel si vei reusi sa ai ceva mai mult timp si pentru goblenitt. Oricum, pana la 100 de ani mai avem, nu? Ca eu asa planuiesc (evident, ca in putere, sa pot gobleni, ca planurile mele in acest domeniu sunt facute pentru inca vreo 3-4 vieti)
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Vin Noi 16, 2012 1:31 pm

Felicitari Brandusa pt inramari,lupul , gargarita si icoana imi plac mult cum le-ai inramat, la picioruse merge si asta dar poate mergea ceva mai vesel. bravo
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de Brandusa la data de Vin Noi 16, 2012 1:44 pm

Draga Valkia, intru in clubul tau pentru viitor. Sper sa ne intalnim si in alte vieti ca sigur in asta nu reusim sa coasem tot ce avem in plan. hahaha
Pentru cei 100 de ani sunt asigurata, am doua ladoaie puse la naftalina. Problema este cum sa ma abtin daca mai vad si alte frumuseti bataie .
Oricum evit sa incep mai multe deodata pentru ca timpul nu imi permite. Sper sa cos si eu ceva asa maret ca tine intr-o buna zi.
imbratisare
Brandusa

Sus In jos

Mesaj Scris de Brandusa la data de Vin Noi 16, 2012 1:50 pm

Dory, multumesc pentru vizita si aprecieri. De cateva zile ma tot uit la tabloul cu picioruse si parca are ceva care nu ma incanta in mod deosebit.
Unde gasesc un programel free pentru inramari sau ceva de genul. Cred ca voi sta o noapte intreaga, ca atunci am liniste suficienta, sa pot schimba rame si pass-uri pana gasesc ceva pe masura pretentiilor mele. bataie
buchet Pupici
Brandusa

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Vin Noi 16, 2012 6:16 pm

LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Brandusa la data de Vin Noi 16, 2012 7:08 pm

Multumesc! , Laluna. Prietenul la nevoie se cunoaste zimbet
buchet imbratisare imbratisare imbratisare
Brandusa

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Mier Noi 21, 2012 4:43 pm

Brandusa, felicitari pentru noile goblenuri aduse in galerie. Icoana e superba! Si lupul imi place mult. zimbet
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Joi Noi 22, 2012 11:45 pm

Aici sunt, Brândușa!
Superbe toate!
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de Brandusa la data de Vin Noi 23, 2012 1:15 am

Nadia, Gobelin, va multumesc pentru vizita si aprecieri.
imbratisare imbratisare
Brandusa

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Dum Dec 16, 2012 11:33 pm

anasstasia a scris:Frumoase tablourile, frumoase ramele. Lupul imi place extrem de mult, insa toate sint frumoase.

Subscriu.
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Lun Dec 17, 2012 8:28 am

Felicitari pentru toate lucrarile tele. buchet
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de FLORYCIKA la data de Mier Dec 19, 2012 11:33 am

Felicitari pt minunata colectie!Mi-au placut cele inramate....ai ales rama cu mult bun gust.Felicitari! buchet
FLORYCIKA

Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum