Liliana-ct - goblen galerie

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Liliana-ct - goblen galerie

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Dum Sept 25, 2011 7:00 pm

Il inramez, am fost deja dar nu am gasit modelul de rama aurie pe care il am si la celelalte modele. Imi place mult Grigorescu, chiar astazi mauitam prin kit-urile care le am in asteptare, am Ciobanita de Grigorescu...um model foarte frumos.
Multumesc Gobelin de apreciere, imi plac goblenurile tale, le-am vazut pe toate...felicitari..... thumbs up

Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Lun Sept 26, 2011 6:48 pm

Va mai arat un mic goblen, nu e mare lucru dar inramat imi place cum a iesit.

Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Sept 26, 2011 7:19 pm

E dragut! bravo
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Lun Sept 26, 2011 7:59 pm

Intr-adevar, foarte dragut modelul, Liliana!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de lacramioara la data de Mar Oct 11, 2011 1:59 pm

Frumoasa galerie,Grigorescu este intradevar deosebit, abia astept sa+l vad inramat.Felicitari buchet
lacramioara

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Mar Oct 11, 2011 3:52 pm

Multumesc mult Lacramioara. Mai am niste modele de Grigorescu : Taranca voioasa, Pastorita si Floarea de nalba care asteapta la rind. Am vazut si eu galeria ta care este mult mai bogata si mai deosebit de frumoase medele.
Iti doresc mult spor la lucru si poate ne mai vizitam, avind in cedere ca suntem din Constanta.
Pupici Pupici
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Mar Oct 11, 2011 4:45 pm

liliana imi plac toate goblenurile tale..le vad foarte frumos lucrate si inramate...iti doresc mult spor la cit mai multe.. I love you
si o saptamina placuta.... buchet
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Mar Oct 11, 2011 4:56 pm

Multumesc mult Valexya......spor la lucru si tie Pupici Pupici
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Mar Oct 11, 2011 8:12 pm

Cum adică așteaptă la rând? La ce anume? La cusut sau la înrămat?
rusinat
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Mar Oct 11, 2011 8:58 pm

Gobelin...ce dragut esti.....la cusut draga.. zimbet .
Modelele cusute care vi le-am aratat, cele din Grecia le-am cusut in urma cu 20 de ani. Dupa aceasta perioada, timp in care am fost foarte ocupata cu altele am inceput in forta sa cos kit-urile pe diagrama. Sper sa va ajung din urma cit mai curind..... Coase Coase Coase Coase
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de IuliaMedeea la data de Mier Oct 19, 2011 12:16 am

Chip de fata-Grigorescu...Da, acesta va fi si primul meu goblen cu diagrama,astept sa imi ajunga comanda,iar pe viitor am luat in vizor inca alte cateva tot cu diagrama.Foarte frumos!Ma bucur ca l-ai postat ca asa imi fac si eu o imprese la cum va arata si al meu cand va fi gata Coase

bravo
IuliaMedeea

Sus In jos

Mesaj Scris de lilianna la data de Lun Oct 24, 2011 12:11 pm

Liliana_ct a scris:Primul goblen lucrat pe diagrama, pe viitor numai asa voi lucra este Portret de fata de Nicolae Grigorescu dimensiune 15/15 , de la Krif Timisoara. Inca nu l-am inramat, este terminat decurind.

Imi place tare mult galeria ta. Asta mi se pare cel mai frumos. Felicitari, draga tiza!
lilianna

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Oct 24, 2011 1:06 pm

Felicitari, pentru frumoasele modele lucrate.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Lun Oct 24, 2011 7:33 pm

lilianna a scris:
Liliana_ct a scris:Primul goblen lucrat pe diagrama, pe viitor numai asa voi lucra este Portret de fata de Nicolae Grigorescu dimensiune 15/15 , de la Krif Timisoara. Inca nu l-am inramat, este terminat decurind.

Imi place tare mult galeria ta. Asta mi se pare cel mai frumos. Felicitari, draga tiza!

multumesc draga mea tiza, ma bucur ca-ti place, acum lucrez un Atrosenko foarte frumos.
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Lun Oct 24, 2011 8:38 pm

Liliana,te felicit pentru galeria ta.Imi place mult portretul,dar si celelalte.
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Mar Oct 25, 2011 1:22 am

Va multumesc pentru apreciere, sunteti dragute, sper sa depasesc aceasta perioada si sa lucrez mai mult. Pe 3 noiembrie sunt programata la operatie de tiroida la Parhon in Bucuresti. Fac tratamnet de aproape 3 ani si o tin din rau in mai rau. Cel putin in aceasta perioada nu pot face nimic sunt numai cu gindul la operatie, in plus saptamina care a trecut am stat internata pentru investigatii suplimentare.
O seara placuta...... Pupici Pupici
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mar Oct 25, 2011 8:21 am

Imi pare rau de tine Liliana, sper ca aceasta operatie sa te ajute sa te simti mai bine. Nu trebuie sa ai emotii, o sa treaca si o sa fie mai bine.....incearca in timpu operatiei sa te gindesti cum cosi goblen hahaha
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mar Oct 25, 2011 11:23 am

Liliana, pe 3 noiembrie o sa ai o multime de ganduri bune indreptate spre tine, o sa-ti tinem toti pumnii si o sa iasa bine, o sa vezi! Si eu am probleme cu tiroida, hipotiroidie, dar o tin sub control cu medicatie adecvata. Numai bine iti doresc! lalea
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Mar Oct 25, 2011 11:28 am

Liliana noi iti tinem pumnii,vom fii cu gandul si sufletul alaturi de tine,fii optimista si vei vedea ca in tot raul este si un bine.
Toate cele bune. love

Nelik

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mar Oct 25, 2011 2:20 pm

Nelik a scris:Liliana noi iti tinem pumnii,vom fii cu gandul si sufletul alaturi de tine,fii optimista si vei vedea ca in tot raul este si un bine.
Toate cele bune. love
subscriu!
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Mar Oct 25, 2011 3:12 pm

LALUNA a scris:Liliana, pe 3 noiembrie o sa ai o multime de ganduri bune indreptate spre tine, o sa-ti tinem toti pumnii si o sa iasa bine, o sa vezi! Si eu am probleme cu tiroida, hipotiroidie, dar o tin sub control cu medicatie adecvata. Numai bine iti doresc! lalea

Am tiroidita autoimuna Hasimoto, hirertiroidie, gusa nodulara,am facut tireotoxicoza , mixedem...adica am facut toate bolile tiroidei posibile. Tiroida este numai la extreme si nu vrea sa raspunda la nici un tratatment. Mi-a distrus inima, ficatul, ochii.
Sunt in tratament la Parhon de aproape 3 ani. Pe 3 noiembrie am a 4-a programare la operatie.
Prima programare am pierduta din cauza unei fracturi la mina dreapta, la care am fost operata, mi-au ps tije pe degete si nu s-au putut suprapune operatiile. Adoua programare am pierdut-o pentru ca am facut mixedem ( s-a oprit tiroida din functiune si am fost la un pas de colaps). La a treia programare a murit mama mea si chirurgul a refuzat sa ma opereze. Acum este a 4-a programare....ma rog la Dumnezeu sa nu mai apara nimic. In tot acest timp nodulii au crescut foarte mult iar tiroida are s-a facut de 7,5 cm un lob si 6,5 cm celalalt. La Parhon sunt declarata caz deosebit... De aproape 3 ani merg la investigatii si control la 6 saptamini....chiar glumeam ca data pun masina cu fata spre Bucuresti se duce singura la Parhon.... bataie bataie
Toata nebunia asta s-a declansat in urma cu 4 ani cind mi-am gasit fiul cel mare, avea 25 de ani atunci, la spital, in coma, in umra unui accident auto. Un autocar turcesc l-a locit in timp ce statea la stop pe rosu..cuminte in masina lui. Baiatul a scapat cu bine iar eu nu-mi mai stapinesc tiroida de atunci.
Am toata speranta ca daca ma operez o sa scap de tota nebunia asta, sunt pe miini bune o sa ma opereze cel mai bun chirurg endocrinolog din tara...Dr Gemigean Mircea. In toata perioada tratamentului sunt sub observatia directoarei de la Parhon care s-a ocupat cut a putut de bine de tiroida mea cea naravasa.
Daca v-am plictisit cu povestea asta imi cer scuze.
Va pup pe toate...sunteti niste dragute.

buchet rusinat rusinat rusinat
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Mar Oct 25, 2011 3:15 pm

crina a scris:Imi pare rau de tine Liliana, sper ca aceasta operatie sa te ajute sa te simti mai bine. Nu trebuie sa ai emotii, o sa treaca si o sa fie mai bine.....incearca in timpu operatiei sa te gindesti cum cosi goblen hahaha

Crina...draguta mea...o sa-mi faca anestezie generala si nu o sa mais tiu nimic.
Mi-am propus sa-mi iau un goblen cit mai mic cu mine la spital, macar sa-l privesc daca altceva nu pot sa fac.
Te pup
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mar Oct 25, 2011 6:05 pm

Doamne, draga, cum sa ne plictisesti? suntem alaturi de tine si ne rugam sa treci cu bine peste acest moment!
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Mar Oct 25, 2011 6:37 pm

hyaviv a scris: Doamne, draga, cum sa ne plictisesti? suntem alaturi de tine si ne rugam sa treci cu bine peste acest moment!

Asa e,sa te gandesti ca ne gandim la tine,ok ? Pupici

Nelik

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Mar Oct 25, 2011 8:42 pm

Suntem, macar cu gandul, alaturi de tine! Si eu sunt convinsa ca va fi mai bine dupa operatie!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Mar Oct 25, 2011 9:07 pm

Liliana, si eu voi fi cu gandul la tine! Iti tin pumnii stransi si iti doresc ca operatia sa fie o reusita!

Pe mine ma streseaza .... stresul! Am impresia ca acum cand mergi la orice medic te intreaba "Esti stresat?". Am ajuns la concluzia ca mi-e frica sa fiu stresata. Ca atunci cand se zice ca daca treci pe langa niste caini, nu te musca daca simt ca nu iti e frica de ei. Pai mie imi e frica sa imi fie frica... Norocul nostru ca goblenitul e anti-stres.

Asadar, Liliana, sa nu te stresezi in legatura cu operatia. Stai calma, linistita, gandeste-te la proiectele de goblenit, la frumoasa toamna de afara si la faptul ca aici pe forum, desi nu ne cunoastem decat virtual, suntem alaturi de tine si iti transmitem gandurile noastre bune!
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum