Crina Flavia - goblen galerie II

Pagina 35 din 37 Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Crina Flavia - goblen galerie II

Mesaj Scris de dory la data de Joi Mar 06, 2014 3:28 pm

Felicitari Crina,superb .Te rog sa ii mai faci o poza mai clara,pacat ca este atat de frumos si nu se vede la adevarata lui valoare.Si eu am avut primul meu goblen 'margarete si flori de macies' cu dungi ca am cusut pe diagrame dar la inramat au disparut complet.
Abia astept sa il vad la loc de cinste cu rama.

dory

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Vin Mar 07, 2014 5:14 pm

Multumesc fetelor de vizita, si ca va place modelul terminat.

Am tot incercat sa ii fac la poze mai clare, dar nu am reusit sa le postez pe forum. Nici macar la mine in galerie nu am putut. Am sa mai incerc, sper sa si reusesc.
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Vin Mar 07, 2014 6:50 pm

Eu as inebuni sa cos cu 200 culori in punct de goblen  bataie  Parca imi pare ca e mai usor in cruciulita, chiar daca dureaza mai mult.... GK-ul tau pare a fi o pictura, nu ceva cusut cu ac si ata. Felicitari!  I love you 
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Mar 08, 2014 2:21 am

cred ca intr-un viitor apropiat o sa ma apuc si eu de ceva cu blended.. pai de ce crezi tu nadia ca e mai usor in cruciulita?
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Sam Mar 08, 2014 8:06 am

Hyaviv, ziceam ca e mai usor in cruciulite la asa nr mare de culori plus blenduri din simplul motiv ca la goblen punctele sunt fooaarte inghesuite, foooaaarte marunte - panza pentru cusut in cruciulita, cat de deasa ar fi, tot iti lasa mai mult spatiu pentru fiecare punct cusut. \Si cu multitudinea de puncte razlete, imprastiate pe panza la GK - nu stiu unde sa le mai pitesti capetele. Mi-ar parea ca nu mai am loc nici pe fata si nici pe dos...
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Mar 08, 2014 4:30 pm

pai daca cosi cruciulitele peste un fir eu zic ca se inghesuie si mai tare decat daca ar fi goblen. De ce spun asta? pt ca, eu am inceput cu mult timp in urma sa cos o prelucrare in punct goblen, peste un fir, pe o panza destul de deasa. Dupa ce am cusut cam un sfert, totul era asa de inghesuit incat partea cusuta ajunsese ca o tabla asa ca am renuntat si am reinceput modelul tot in pct goblen, dar pe o panza un pic mai rara.
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Karm3n la data de Sam Mar 08, 2014 5:38 pm

Inca o data m-am convins ca, in viata asta trebuie sa cos macar un GK.
Poate cu timpul, reusesti sa ne pui o poza mai buna, dar chiar si asa se vede cat de frumos este acest model.
Felicitari, Crina! I love you 
Karm3n

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Mar 08, 2014 6:30 pm

da karm3n, cu siguranta trebuie sa ne apucam de un GK
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Sam Mar 08, 2014 6:44 pm

Daaaa Viv, cu siguranta trebuie un GK in colectie, deci cautati modelul, ca eu deja am inceput, dar inca nu am gasit nici unul la ei pe site, sa ma convinga. Acum vreau unul mareeee, cam de 900 pe 600 …..cautam, cautam.
Va multumesc fetelor de vizita si ca va place GK-ul meu,
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Mar 08, 2014 8:07 pm

ehe crina.. cred ca daca gasesti unu la dimensiunile alea, si ne potrivim la gusturi, il voi coase si eu ( daca nu te superi, evident)
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Sam Mar 08, 2014 8:16 pm

Nuuuu, trebuie sa coaseti modele diferite, sa vedem cat mai multe! Eu parca incep sa ma opresc la unul... Dupa ce am printat diagramele si am comandat atele pentru altul... Tare sunt oscilanta...
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Mar 08, 2014 8:21 pm

eu nici macar n-am inceput cautarile.... ma gandesc ca daca il gaseste crina si-mi place, ma mobilizez si eu ca voi fi "dominata" de ideia: daca coase crina mai mult ca mine? Nu vezi ca in ultima vreme numai de maruntisuri/nimicuri am stat si nu am mai facut nimic serios?
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Sam Mar 08, 2014 8:25 pm

Nu, Viv, si miniaturile sunt tot cusaturi, chiar frumoase daca alegi modelele cu gust. Eu sunt adepta genului asta de cusatura, sunt dragute si vezi si rezultatul repede. Si le ai la indemana daca ai nevoie de un cadou pentru cineva...
Eu n-am facut concurs de cusut niciodata, fiecare are timpul si cheful lui de cusut...
Poate ne ia Crina la bataie ca suntem off topic...  zimbet 
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Karm3n la data de Sam Mar 08, 2014 9:09 pm

Ce-as mai vrea sa cos si eu un model de dimensiuni mari, dar cred ca l-as termina in cativa ani, mai ales ca modelele lor sunt in cruciulita. Astept sa vad la ce va opriti voi si pe urma incep cautarile si eu  face cu ochiul 
Karm3n

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Sam Mar 08, 2014 9:34 pm

Rossana coase un model GK in punct de goblen, Crina a facut si ea acelasi lucru, asa ca nu e obligatoriu sa le cosi in cruciulita. Nici eu nu stiu daca m-as incumeta. Timp mult pierdut, ata muuuulta... Ma mai gandesc...
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Dum Mar 09, 2014 8:22 am

Viv, inca nu am gasit nimic. Am intrat pe site-ul lor, si mi s-a parut atit de schimbat, incit parca nu am mai stiut sa caut modelele. Apoi am reluat din nou cautarile, si acum dau cautare doar la dimensiunile astea, dar inca nu am avut timp efectiv sa stau sa ma uit la toate.

Si mie mi-ar placea sa mai coase cineva cu mine, asa avea muuuult mai mult spor, si nu e vb de concurs Laluna,.

Nu e mult timp pierdut, din contra, gindeste-te cind ai pe perete un goblen de dimensiuni mari, ce frumos arata
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Dum Mar 09, 2014 11:44 am

hyaviv a scris:pai daca cosi cruciulitele peste un fir eu zic ca se inghesuie si mai tare decat daca ar fi goblen. De ce spun asta? pt ca, eu am inceput cu mult timp in urma sa cos o prelucrare in punct goblen, peste un fir, pe o panza destul de deasa. Dupa ce am cusut cam un sfert, totul era asa de inghesuit incat partea cusuta ajunsese ca o tabla asa ca am renuntat si am reinceput modelul tot in pct goblen, dar pe o panza un pic mai rara.

Eu nu cos cruciulitele peste un fir - pe Aida 18 fiecare cruciulita isi are patratelul sau si se aseaza destul de liber, panza ce ramane cusuta nu este nici pe departe ca o tabla, e moale si relativ neteda(pe dos).
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Dum Mar 09, 2014 11:46 am

Karm3n a scris:Ce-as mai vrea sa cos si eu un model de dimensiuni mari, dar cred ca l-as termina in cativa ani, mai ales ca modelele lor sunt in cruciulita. Astept sa vad la ce va opriti voi si pe urma incep cautarile si eu  face cu ochiul 

Asa e, va dura cativa ani sa cosi un GK mare si in cruciulita. Al meu cred ca va dura vreo 4 in cel mai bun caz  bataie 
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Dum Mar 09, 2014 4:45 pm

aaaa..ok. eu cos numai pe panzeturi de la 22ct in sus: 22, 25, 28, 32... pe 18 poti lejer coase in cruciulita fara sa obtii acel aspect batos, dar ia incearca cruciulite pe 25ct peste un fir ca se schimba situatia radicat..
Eu nu am mai intrat deloc pe site la GK..
Laluna draga, nici eu n-am facut concurs de cusut si nici nu am de gand sa fac, dar ma gandesc ca daca 2 persoane cos acelasi model, fiecare are mai multa tragere de inima. Nu stiu, eu asa simt : daca stiu ca mai coase cineva, pun si eu mai mult suflet si nu mai taraganez..
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de anasstasia la data de Mier Mar 12, 2014 9:13 pm

Superb modelul terminat!!!! Felicitari de mii de ori!
Iar cel nou nu este cumva cel de la avatar?? Este spectaculos!
anasstasia

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mier Mar 12, 2014 9:25 pm

Anasstasia, multumesc tare mult pentru vizita si cuvintele tale.
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mier Mar 19, 2014 1:30 pm

Frumos tare GK-ul tau, felicitari! Abia astept o poza mai clara.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Dum Mar 23, 2014 9:54 am

Multumesc Valy de vizita.
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mar Oct 28, 2014 9:13 am

Gata. Cu rusine vin cu ea, am promis ca vin saptama trecuta cu poza, dar nu am reusit. Sper sa va placa ce a iesit. Eu sunt multumita.

crina

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mar Oct 28, 2014 9:45 am

Foarte, foarte frumoasa a iesit! Are detaliile asa de bine conturate doar eun GK, nu s eputea altfel.
Te felicit pentru alegerile facute si pentru viteza de lucru!
Acum vin si eu cu intrebarea: ce vei lucra in continuare? Imi inchipui ca deja ai ochit ceva, atele sunt si ele gata, panza la fel... hi hi hi
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Oct 28, 2014 10:00 am

Felicitari pentru finalizarea modelului. Am urmarit cu mare placere serialul cu final fericit.
I love you bravo I love you
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 35 din 37 Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum