Crina Flavia - goblen galerie II

Pagina 34 din 37 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Crina Flavia - goblen galerie II

Mesaj Scris de anasstasia la data de Lun Ian 20, 2014 10:42 pm

Hai ca acum m-am trezit si eu. Si chiar ma gandeam zilele astea la doamna ta...
Mie imi place. Este genul de model care de la o distanta de 2-3 m este perfect (ca mai toate prelucrarile de altfel). De aproape se disting anumite aspecte ale tenului care nu cred ca-mi vor mai permite curand sa cos un personaj. Oricum, a iesit de mii de ori mai bine decat fata mea a lui Vernon.

Nu stiu cum reuseste Livia sa faca tenul perfect, pentru mine prelucrarea pielii a ajuns ca Sfantul Graal.
Sper sa nu te superi ca daca nici eu nu m-am criticat pe mine, pai nu a mai facut-o nimeni. Oricum nu vreau sa fie luata ca o critica, modelul chiar imi place si chiar a iesit reusit.

Doamne, cat de mult vreau sa lucrez si eu acest model, insa prelucrarea mea are niste nuante de verde deschis la ten are ma fac sa dau inapoi...

anasstasia

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaela.michaela la data de Mar Ian 21, 2014 10:29 am

Crina,mie imi place doamna ta,se vede ca ai lucrat cu drag la ea.
mihaela.michaela

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mar Ian 21, 2014 10:48 am

Trebuie sa ne intelegem cu ceva fetelor.
Cum a spus si Sara, daca noi nu ne criticam intre noi, atunci cine e mai abilitat sa ne critice?
Toata lumea care vede goblenuri cusute, i se par foarte frumoase, pentru ca nu au un ochi format ca si noi. Dar atunci, cind noi, cele ce stim ce inseamna goblenul, tinem in noi ceea ar trebui sa spunem, facem mai mult rau decit bine.

Prelucrarea e facuta de Donna, nu de mine ( eu nu ma pricep deloc sa fac prelucrari), si per ansamblu arata bine, in afara de zona mai de jos, la piept si detaliile, cum ar fi lantisorul, detaliile de la rochie, de la mineca, toate astea nu prea se vad.

Tinand cont, ça eu nu am vazut nici poza de control, nici prelucrarea, nici modelul terminat,. a fost o surpriza pina cind am impuns ultimul punct din goblen, eu zic ca a iesit bine.

Eu apreciez mult mai mult o critica, pentru ca o critica ma ajuta sa imi dau seama unde am gresit, si pe viitor sa nu mai fac aceeasi greseala, de aceea, criticiile ma fac mai buna.

Asa ca fetelor, va apreciez tare mult pe cele ce apreciati munca mea, dar ma si criticati.
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de carro9 la data de Mar Ian 21, 2014 8:33 pm

Crina, domnita ta este de efect. Turcoazul acela atrage privirea si mai ales pe a mea, fiind culoarea preferata. Te felicit pentru finalizare si deasemenea pentru atitudinea matura si orientata spre perfectionare! Bravo!
carro9

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mar Ian 21, 2014 9:11 pm

Carro, multumesc tare mult pentru cuvintele tale.
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de CarmenP la data de Mier Ian 22, 2014 5:24 pm

Felicitari, e foarte frumoasa doamna ta!
CarmenP

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Mier Ian 22, 2014 7:27 pm

Crina,ma bucur mult ca nu te-au deranjat comentariile noastre. buchet 
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Karm3n la data de Mier Ian 22, 2014 10:58 pm

Cred ca nici o prelucrare nu este perfecta, in totalitate, fiecare goblen lucrat are plusuri si minusuri, dar daca punctele cheie din model sunt bine facute si atrag privirea mai mult decat cele mai putin bune, cred ca putem fi mandre de munca noastra. In acest caz chipul, cu accentul pe ochii doamnei, atrage privirea, incat decolteul nu mai pare atat de important, ca sa il analizam mai mult. Asa cum spun si fetele mai sus, Sara, Crina, noi stim cum ar trebui sa arate un goblen bine lucrat, daca cunoastem si pictura facem si comparatii, iar exigentele sunt mai mari, decat daca vine cineva in vizita si vede pentru prima data un goblen.
Per total, este un portet frumos, care a necesitat multa munca, si daca il vei inrama, va fi un frumos tablou, alaturi de celelelalte frumuseti pe care le ai... Felicitari!
Karm3n

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Joi Ian 23, 2014 12:47 am

Crina, eu nu mai zic nimic pt ca tu sti ca eu sunt in asentimentul tau si cam ceea ce vezi tu gresit, aia vad si eu. Si eu am remarcat ca nu se vad margelele ( sau lantisorul, ce o fi) detaliile.. Per total arata bine, dar cum ai spus si tu, noi cele ce coasem si avem cat de cat ochiul format, vedem ceea ce altii vad mai putin spre deloc...
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Joi Ian 23, 2014 7:52 am

Asa si ii. Noi vedem ce altii nu vad, si e normal. Si eu zic ca per total a iesit ok, mai ales cum zicea si Karmen, iti atrage privirea, sau punctul central al doamnei e fata, si atunci nu te uiti la alte detalii…..

Viv, asa-i, suntem in asentiment  hahaha 

Va multumesc de vizita fetelor.
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de irinamaria la data de Lun Ian 27, 2014 5:04 pm

crina a scris:Pentru ca am reusit sa termin doamna mea de la Donna, vin cu ea in galerie. O sa ii vina randul la inramat curind.

Astept criticiile, ca sunt importante.

imi place foarte mult goblenul terminat . Felicitari!
irinamaria

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Lun Ian 27, 2014 7:16 pm

buchet I love you 
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Mier Ian 29, 2014 3:44 pm

Superba galeria ta, Crina, iar ultimul model e foarte frumos. Spor in tot ce faci!
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Dum Feb 09, 2014 4:25 pm

Eeee, Crina, uite si "ochioasa" ta finalizata! Am citit cu atentie comentariile fetelor si sunt convinsa ca stii foarte bine care sunt punctele tari ale goblenului si care sunt lipsurile. Mie imi place cum a iesit, per ansamblu, mai ales ca am aflat ca are doar 90 de culori, ceea ce pentru un portret, cum bine stim cu totii, nu sunt multe. Sunt sigura ca daca ar fi avut 200 de culori, cum are GK-ul tau, diferenta ar fi dramatica. Dar, cum spuneam, per ansamblu e frumos si sunt sigura ca inramata o sa capete si mai multa valoare. Turcoazul ala chiar ca e electrizant. Felicitari pentru finalizare si... astept cu nerabdare GK-ul, ca mai ai doua puncte de cusut la el! Vrei sa vin eu sa ti le cos?  hahaha   Pupici 
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Lun Feb 10, 2014 11:28 am

Multumesc fetelor de vizita.

Laluna, multumesc pentru cuvintele tale dragute. Pentru primul meu portret si cu asa putine culori, da, e ok.
De GK nu mai vorbi Laluna, ca ma aude Mary, si ma penalizeaza ca nu am cusut cele 2 puncte la el. Dar in curind o sa ma apuc doar de el, pina atunci am si eu ceva proiecte mai mici, si apoi revin in forta la el.
Daca vii sa le cosi tu, atunci iti fac un ceai doar pentru tine, da ramine secretul nostru., ca Viv o sa se supere ca nu ii fac cafea  hahaha 
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Feb 10, 2014 1:54 pm

Eh, beau si cafea, ma sacrific, poate vine si ea si atunci cadem la pace...  zimbet 
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Feb 10, 2014 3:37 pm

zise cineva de cafea?? vulpita  aici sunt...cum sa ratez asa ceva?
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Lun Feb 10, 2014 5:08 pm

Nu se poate fara tine, aia e clar  hahaha 
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mier Mar 05, 2014 5:16 pm

Crina, postez eu pentru tine imaginea doamnelor GK terminate, te invit sa scrii tu lamuririle mai jos. Cu ocazia asta te si felicit pentru finalizare si te rog, cand o sa poti, sa faci o poza mai clara, mai luminoasa, ca e pacat de frumusetea lui...
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mier Mar 05, 2014 5:31 pm

Multumesc Laluna.

Goblenul are dimensiunea de 35/45 cm, cu 200 de culori, din care 150 sunt blended. Am sa incerc sa ii fac o poza mult mai clara si apoi incerc sa o postez.

Sunt putin suparata, ca am cusut pe diagrame, oreacum, si se vede o dunga orizontala la rochii, si ma supara. L-am spalat bine, calcat si tot nu iese linia. Sper ca la inramat sa nu se vada.
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Joi Mar 06, 2014 9:38 am

Crina, felicitari! E absolut superb!!! Ce urmeaza?
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de ioanaviorela la data de Joi Mar 06, 2014 9:45 am

SUPERB!
ioanaviorela

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Joi Mar 06, 2014 1:41 pm

Sunt convinsa ca in realitate e cu mult mai frumos,munca de sisif dar rezultatul e pe masura....Felicitari !
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Joi Mar 06, 2014 2:16 pm

In sfirsit, vedem doamnele tale, Crina! Felicitari!  I love you 
Ma uit cit de bine sint reproduse reflexia pe dusumea si stralucirea materialelor rochiilor... si eu as vrea o poza mai buna si mai maricica, figurile nu se disting prea bine si sint curioasa cit de detaliate sint - ele sint piatra de incercare a oricarui goblen.

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de EllaB la data de Joi Mar 06, 2014 2:23 pm

Felicitari pentru finalizare. Un goblen impresionant. Mult spor in continuare!
EllaB

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Joi Mar 06, 2014 3:28 pm

Felicitari Crina,superb .Te rog sa ii mai faci o poza mai clara,pacat ca este atat de frumos si nu se vede la adevarata lui valoare.Si eu am avut primul meu goblen 'margarete si flori de macies' cu dungi ca am cusut pe diagrame dar la inramat au disparut complet.
Abia astept sa il vad la loc de cinste cu rama.
dory

Sus In jos

Pagina 34 din 37 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum