Valy - goblen galerie

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Valy - goblen galerie

Mesaj Scris de Ioana la data de Joi Sept 11, 2014 10:27 pm

Haleluia, e gata! Astept de mult momentul, bravo Vali, bravo Gobrlin, oriunde ai fi!
Este o splendoare, fa ceva sa apara si pozele. Pana le voi admira pe viu, eu, modesta, ma voi multumi cu galeria ta!

Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristina-Maria la data de Vin Sept 12, 2014 8:09 am

Valy, mă frământă o mare curiozitate. Care va fi următorul? Vafi tot așa mare ca acesta?
Cristina-Maria

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Vin Sept 12, 2014 6:25 pm

Vai, credeam ca nu vad bine. L-ai si terminat deja? Bravo Valy, e o minunatie. E perfect. Acumn, sunt curioasa ce rama ii alegi, ca merita una deosebita.
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia la data de Sam Sept 13, 2014 11:20 am

Realitatea e de departe mult mai frumoasa decit poza,felicitari pentru minunatie
lucia

Sus In jos

Mesaj Scris de anasstasia la data de Dum Sept 14, 2014 9:09 pm

Da, cu adevarat "jos palaria"! Un model extrem de frumos, prelucrat si realizat perfect!
anasstasia

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia Elena la data de Dum Sept 14, 2014 10:24 pm

O splendoare de goblen ! Sincere felicitari Sergiu pentru o prelucrare perfecta si tie pentru ca l-ai lucrat ! Am dormit cateva nopti cu gandul la el hi hi hi si m-ai ambitionat sa lucrez si eu mai mult la prelucrarea mea.
Spor din plin la noul "kilometric" ! Pupici de la olteanca ! imbratisare
Delia Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Lun Sept 15, 2014 7:42 am

Dragele mele Delia, Claudia, Ioana, Cristina Maria, Crina, Lucia, Anasstasia, Delia-Elena, ce pot sa mai spun, multumesc pentru cuvintele frumoase. Un astfel de model parca se coase mult mai repede cu sustinerea voastra.
Cristina, am inceput un model micut de la Krif (tarancuta lui Grigorescu, pana adun atele pentru urmatorul (Thomas Cole, Mount Etna). Sper sa il incep pe acesta in maxim o luna.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de claudette la data de Sam Sept 20, 2014 11:55 pm

Nu v-am mai vizitat de ceva vreme, asa ca abia acum vad minunea finalizata. Superb! Sincere felicitari! Cred ca voi dormi frumos in noaptea asta. Eu am luat pauza de la goblen din nou. Imi incerc norocul prin noiembrie la un examen, deci cartea pe primul loc. Nu incerc sa ma imaginez cu cartea in brate in mijlocul peisajului tau, ca i-as strica tot farmecul.
Inca o data felicitari! Astept si inramarea!
I love you
claudette

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Dum Sept 21, 2014 3:10 am

Superb...pare asa real.o minunatie....m ai lasat ca la dentist.
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Lun Sept 22, 2014 11:16 am

Valy,superb,e o lucrare deosebita,felicitari din suflet pentru o asa minunatie,atat tie,pentru rabdarea si profesionalismul de care ai dat dovada cat si lui Gobelin pentru acuratetea si frumusetea prelucrarii!Abia astept sa vad urmatorul proiect,poate pui o poza aici sau la "goblen in lucru"! I love you I love you I love you
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de iulia la data de Mar Sept 23, 2014 7:39 am

Ce model frumos!
Felicitari Valy si Gobelin.
iulia

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Mar Sept 23, 2014 8:02 am

Nelik a scris:
valkia a scris:Revin in galeria mea si constat cu surprindere ca nu mai am nici un goblen afisat. Nu stiu ce s-a intamplat, dar pana voi afla, va postez finalul la:
Kinkade - A Peacefull Retreat, 700x466 puncte, 90 culori DMC, prelucrare marca Gobelin, caruia ii multumesc din suflet.

Bravo, Valy bravo
Bravo, Gobelin. bravo
D E O S E B I T. thumbs up
Valy poti sa zici ca ai finalizat 2 modele la asa dimensiuni.
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de Lar Maria la data de Mier Ian 07, 2015 3:15 pm

valkia a scris:Revin in galeria mea si constat cu surprindere ca nu mai am nici un goblen afisat. Nu stiu ce s-a intamplat, dar pana voi afla, va postez finalul la:
Kinkade - A Peacefull Retreat, 700x466 puncte, 90 culori DMC, prelucrare marca Gobelin, caruia ii multumesc din suflet.

FELICITARI, dna Valika! Goblenul dvs este de vis! bravo
Lar Maria

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Joi Mar 12, 2015 10:36 pm

Vali, imi pare rau ca in primele opt pagini nu mi s-a deschis nicio poza, cred ca ai numai frumuseti.. Am vazut insa Kikade, care e minunat! Felicitari! Te admir ca inveti mereu lucruri noi si iti perfectionezi mereu metoda de coasere! Nu e pentru oricine!
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de laurische la data de Vin Mar 13, 2015 9:02 am

Am banuit ca este terminat, dar abia acum am intrat in galerie sa il vad; este absolut superb!!!! I love you I love you I love you
laurische

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mar Dec 22, 2015 12:16 pm

Igor Levashov - Callas Gracieux - final
250x600, 120 DMC, din care 40 blenduri, prelucrare Ella, careia ii multumesc mult pentru cadou. Va fi tot pentru fata mea cea mare.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Dec 22, 2015 3:11 pm

Felicitari! E o splendoare de goblen.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de munteanu elena la data de Mar Dec 22, 2015 3:18 pm

E superb,felicitari,asteptam inramarea cu mare interes!
munteanu elena

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia la data de Mar Dec 22, 2015 7:55 pm

A dat domnul si l-ai postat ,in monitor nu-i cine stie ce da in realitate e fin,elegant ,superb,felicitari Ella pentru prelucrare si tie Vali pentru executia impecabila fata-dos
lucia

Sus In jos

Mesaj Scris de anasstasia la data de Mar Dec 22, 2015 8:08 pm

Minunat goblen. Am avut privilegiul sa-l vad "live" si este superb!
anasstasia

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mar Dec 22, 2015 8:23 pm

Asta da pregatire de Craciun, cu un goblen finalizat! Nu-mi dau seama cind l-ai terminat, parca ieri l-ai inceput. Nu pot sa-i gasesc vreun cusur, tonurile trec dintr-unul intr-altul delicat, iar calelor parca le simti textura. Fondul de multe ori strica goblenurile prelucrate digital, apar valuri de nuante nelalocullor, fiindca unii se concentreaza mai mult pe detalii si nu mai pot rafina spatiile libere. Ei bine, fondul calelor este exceptional, aveti toata admiratia mea! I love you
Cred ca a fost greu de cusut pe pinza necaroiata, dar a meritat efortul. Deosebita prelucrarea, deosebita realizarea, lucratura este perfecta. E minunat ca fiica ta iti apreciaza pasiunea si ai o satisfactie si mai mare stiind ca va trece la urmatoarea generatie si va fi mereu la loc de cinste. Felicitari din toata inima, Valy! Felicitari Ella pentru prelucrare! Ati facut o echipa de nota 10 inimi
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de LIVIA la data de Mar Dec 22, 2015 10:40 pm

Felicitari Valy si Ella !

Livia
LIVIA

Sus In jos

Mesaj Scris de silvia la data de Mar Dec 22, 2015 11:27 pm

Am intrat in topic, privesc acest frumos goblen, raman cuplata de nu-mi vine sa mai ies din topic.
Ce reusita prelucrare, culorile calde nu tipatoare sustin ce a scris tot Irina, felicitari Ella, felicitari Valy, un goblen de exceptie. I love you I love you floare
silvia

Sus In jos

Mesaj Scris de Camelia la data de Mier Dec 23, 2015 8:16 am

Felicitari bravo scumpa mea e superb, lucrat impecabil si le vezi atat de naturale I love you buchet
Camelia

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Joi Dec 24, 2015 7:54 pm

Deosebit de frumos buchet! Felicitari Ella pt prelicrare si tie Vali, felicitari pt executie!
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia Elena la data de Vin Dec 25, 2015 3:55 pm

Sincere felicitari, doamna Valy pentru acest goblen minunat ! Sincere felicitari, Ella pentru o prelucrare perfecta ! Ella creaza picturi, nu goblenuri prin prelucrarile ei .
I love you floare
Delia Elena

Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum