Sara -Goblen Galerie

Pagina 1 din 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sara -Goblen Galerie

Mesaj Scris de Sara la data de Mar Feb 15, 2011 1:51 pm

Coase

Ultima editare efectuata de catre LALUNA in Mier Aug 17, 2011 4:04 pm, editata de 1 ori (Motiv : Modificat nume.)
Sara

Sus In jos

Re: Sara -Goblen Galerie

Mesaj Scris de Irina la data de Mar Feb 15, 2011 3:21 pm

Ce s-a intimplat? Ai avut probleme cu imaginea?
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Mar Feb 15, 2011 3:27 pm

Da ,inca am.Nu reusesc sa o aduc in galerie.La cusut ma pricep mai bine.
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mar Feb 15, 2011 3:29 pm

Nu-i nimic, pina la urma ai sa vezi ca e mai simplu decit un goblen picat din luna
Incearca sa o incarci pe tinypic, se posteaza mai usor.
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Mar Feb 15, 2011 5:37 pm

bataie bataie

Ultima editare efectuata de catre cristescu maria in Mar Feb 15, 2011 5:54 pm, editata de 1 ori
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Mar Feb 15, 2011 5:38 pm

aniversare

Ultima editare efectuata de catre cristescu maria in Mar Feb 15, 2011 5:56 pm, editata de 1 ori
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Mar Feb 15, 2011 5:48 pm

hahaha Iata si reusita!Multumesc mult pentru ajutor si rabdare IRINA!
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mar Feb 15, 2011 10:43 pm

Ai reusit, Maria! Si mie mi-a scos peri albi postarea de imagini pe forum! Nu am mai vazut modelul asta, e dragut...
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Mier Feb 16, 2011 12:02 pm

Da ,e un model vechi de la Pitesti.Il am de la cineva care nu a putut sa coasa pe diagrama.Nu sunt innebunita dupa el,mai ales ca a fost destul de greu sa il cos,in plus mie imi plac portretele si cat mai naturale.
Da am vazut ca si tu ai avut probleme la inceput,am spicuit aseara comentariile tale de atunci,mi-au placut,ai simtul umorului.
ris
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mier Feb 16, 2011 1:18 pm

I love you
Imi amintesc modelul dintr-un din revistele lor, cred ca l-au scos din oferta. Pinza a fost necaroiata? In perioada in care am cumparat si eu Primavara in munti a fost o serie cu pinza necarioata, dar foarte buna. Sint sigura ca o sa arate mult mai bine inramat, modelele de acest gen se schimba complet cu o rama potrivita.
Acum dupa prima reusita, astept cu mare curiozitate si restul pozelor, mai ales ca ai spus ceva de portrete visez cu ichii desch
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Mier Feb 16, 2011 3:08 pm

Da Irina,vad ca ai spirit de observatie.Am trasat eu cu creionul patratelele. Undeva pe la burta calutului (pe lungime)am gresit si am pus 11 randuri.Am vazut abia cand l-am cusut.De aia pare putin gestanta,si ratele sunt mai lungi...
Spre rusinea mea nu am reusit sa trec prin galeria ta,astept un moment mai liber pentru asta.
De restul pozelor...doar doua ,si nu le pot posta inca tot din lipsa de cunostinte PC,din pacate nu ma pot bucura si aici de indrumarea ta! Foarte bine m-am simtit ieri cand imi urmareai pasii.Asta m-a motivat,altfel poate renuntam,sau oricum nu reuseam.
Multumesc! floare
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mier Feb 16, 2011 11:45 pm

Sa stii ca eu citesc tot, chiar daca nu scriu intotdeauna. Si daca o sa reusesti sa incarci poza pe internet, insa gresesti putin la copierea adresei in mesaj, o sa incerc sa repar eu.
Poti sa faci o mica smecherie: mergi intr-o galerie oarecare (nu a mea, pentru ca eu folosesc alt host pentru poze) si alege "citeaza" la un mesaj cu poza. Asa vei vedea cum trebuie sa arate linkul in mesaj.
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Joi Feb 17, 2011 7:59 pm

Maria, felicitari pentru modelul de la Pitesti si asteptam si altele.

Oricand ai nevoie de ajutor, spune-ne si cu siguranta va fi cineva dispus sa te ajute cu orice problema intampinata pe forum. buchet

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Vin Feb 18, 2011 10:33 am

Multumesc Petro! cafea
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Joi Feb 24, 2011 2:29 pm

Eram datoare cu dosul.
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Joi Feb 24, 2011 2:38 pm

Acum va arat goblenul de debut.Pitesti,Intoarcerea acasa,25/38;16 culori.Grassot.Foarte usor de cusut,fie fara foarte dar usor de cusut.
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Joi Feb 24, 2011 2:42 pm

si dosul.
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Joi Feb 24, 2011 2:47 pm

Verdele inchis era foarte subtire,si da se vede panza.Nu m-am gandit atunci sa pun firul in trei.Apoi am cusut TROIA,(identic cu cel al Lalunei daca nu gresesc)pentru o cunostinta.
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Joi Feb 24, 2011 2:51 pm

Rectific,am verificat acum,si Anastasia are Troia cusut... bataie
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Joi Feb 24, 2011 3:15 pm

Draga Maria, ai un dos superb, impecabil... hahaha Cat despre verde, daca eu nu vad panza de aici, n-o vede nici alt privitor. Nu-l inramezi?
Nu ne arati si Troia? Mai ai poza inca?
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de lacramioara la data de Joi Feb 24, 2011 3:33 pm

Felicitari Maria, imi place ce am vazut pana acum.Mai ales ca eu am cusut numai de la Pitesti(cu exceptia Venonului) buchet bravo

Astept cu interes sa vad ce urmeaza. spor la lucru
lacramioara

Sus In jos

Mesaj Scris de catalina la data de Joi Feb 24, 2011 4:28 pm

Felicitari pentru goblenurile cusute.
catalina

http://www.catalina52.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Joi Feb 24, 2011 5:23 pm

Multumesc Laluna pentru vizita si pentru aprecieri.Are cateva defecte pe dos,indraznesc sa te contrazic,comparativ cu ce vad eu aici pe forum,dar pe fata nu se vad.De inramat...poate anul asta,stii cand am niste banuti pe care ii pot directiona spre goblen prefer sa mai achizitionez unul.
Cu troia nu mai am poza,si din pacate nici a altor trei pe care le-am cusut si apoi cadorisit(Geneza-Michelangelo;Pitesti,De ziua ta-Pitesti,si Ingeras dormind de la Luca`s.Troia o poti vedea la Anastasia chiar pe prima pagina,e la fel la fel... Pupici
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Joi Feb 24, 2011 5:32 pm

Lacramioara multumesc mult.Si eu prefer Pitestiul pentru ca gasesc la el modele cat mai naturale.Ce s-a mai strecurat in tolba mea si de la alte firme,alea sunt primite(necusute). Multumesc!
Catalina multumesc din suflet.
Am sa va intorc vizita. salut
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Joi Feb 24, 2011 5:50 pm

Acum urmeaza Taranca Torcand ,de Grigorescu.Trebuie sa o inramez din nou,pentru ca nu sunt multumita de cum arata,dar nu asta e important,ci faptul ca acesta e goblenul de care am vorbit in prezentare,si anume ca l-am facut cadou unui vecin care m-a luat de nevasta dupa aceea hi hi hi

Cine il are cusut stie ca in realitate arata mult mai bine,culorile nu sunt atat de sterse,in plus pe sticla reflecta si alte obiecte din casa.
Voi revenii cu toate dupa ce le inramez.
Sara

Sus In jos

Pagina 1 din 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum