Gobelin - goblen galerie

Pagina 2 din 25 Înapoi  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Gobelin - goblen galerie

Mesaj Scris de gobelin la data de Joi Noi 04, 2010 9:40 pm

22.
Iubirea- Claudia Goblen
finalizat: octombrie 2010
20x15 cm
pânză de 10 puncte
imprimat
neînrămat
modelului i s-au adus modificări personale

gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Joi Noi 04, 2010 9:42 pm

Nu sunt multe, nu sunt chiar frumoase însă sunt ”averea” mea pentru că le-am lucrat cu mult drag pentru mine si pentru cei cărora le-au primit cadou.

Vă multumesc pentru vizită.
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lili la data de Joi Noi 04, 2010 11:45 pm

Asa e Gobelin . E o avere ce ne-ai prezentat tu aici . Cred ca sunt doar cateva goblenuri la care nu ai intervenit , de care nu te-ai 'atins' , sa inteleg ca-ti plac unicatele ? Si-mi place ca esti tare gospodar : termini Noapte de Craciun in mijlocul verii !!! De ce nu inramezi si restul , ma refer la cele pe care nu le-ai facut cadou ? Eu chiar nu pot sa va inteleg oameni buni : unul , doua mai merg facute cadou dar chiar atatea ?!
I love you bravo
Lili

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Vin Noi 05, 2010 9:26 am

O frumusete de goblenuri,cel cu Michael mi-a placut mult. bravo bravo
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de CRIS_DEA87 la data de Vin Noi 05, 2010 9:58 am

Foarte bogata colectia ta, Gobelin. Felicitari. bravo
CRIS_DEA87

Sus In jos

Mesaj Scris de Alinuta la data de Vin Noi 05, 2010 1:36 pm

Foarte bogata galeria Gobelin. Si bun venit inapoi, am vazut ca ai disparut pentru o perioada.

Mult spor in continuare.
Alinuta

http://www.goblene.com

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Vin Noi 05, 2010 1:39 pm

Gobelin draga, superbe!
Ma bucur ca te regasesc in paginile forumului. Si toata admiratia pentru interventiile tale asupra modelelor lucrate. Arata foarte bine!
Spor la goblenit si multa sanatate!
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Vin Noi 05, 2010 2:41 pm

Eu ma bucur ca te-ai hotarat in sfarsit sa-ti deschizi galerie alaturi de noi .Intr-adevar , " o avere" i- as zice eu ,sentimentala ,pentru ca fiecare goblen in parte are povestea lui ,reflecta starea de spirit pe care fiecare dintre noi o avem atunci cand alegem si lucram un goblen.
Felicitari pentru galerie si spor la goblenit
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Vin Noi 05, 2010 3:08 pm

Hei! ia uite cine a revenit! Ma bucur mult Gobelin sa te reintalnesc pe forum si felicitari pentru intreaga galerie!
Arata foarte bine asa grupate!

bravo

welcome

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Vin Noi 05, 2010 4:21 pm

Eu as zice ca 22 de lucrari nu sunt chiar putine, dar tu esti modest... Te felicit pentru tot ce ai lucrat, dar si pentru generozitate: nu oricine daruieste atat de usor.
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Vin Noi 05, 2010 6:23 pm

Imi place tare mult cum ai renovat colectia de goblenuri. Imi plac toate modelele tale pe care le-ai lucrat si imi place mult si cum le-ai inramat.
MJ e super OK.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Vin Noi 05, 2010 6:59 pm

23.
Vărsătorul - Lanarte
finalizat: noiembrie 2010
8x8 cm
pânză de 10 puncte
diagramă
neînrămat
va fi făcut cadou

Chiar acum 5 minute l-am finalizat...
Vă multumesc pentru vizită si pentru apreciere.
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de margareta_ la data de Vin Noi 05, 2010 9:11 pm

Foarte frumoase si ai lucrat foarte multe. I love you
margareta_

Sus In jos

Mesaj Scris de gabi74 la data de Vin Noi 05, 2010 9:22 pm

Foarte frumoase toate. Felicitari pentru munca si daruirea ta.Ma bucur si eu ca ai revenit si am avut ocazia sa-ti admir lucrarile.Spor la urmatoarele.
gabi74

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Noi 05, 2010 9:28 pm

Frumoasa prezentare!
Chiar daca stiam modelele mai vechi, ma surprind vazind modele pe care le-ai terminat cit am lipsit eu de pe forum si pe care spre rusinea mea nu le-am vazut inainte. Pacat ca vremurile sint asa cum sint si nu le-ai putut inrama pe toate. Poate se schimba guvernul...
Imi place Noaptea de Craciun, ce ai modificat la el? Modelele Krif sint destul de greu de modificat.
Michael Jackson e fantastic, sa lucrezi unul si pentru tine, ca doar nu scrie pe el cine e personajul face cu ochiul
Si Varsatorul il dai cadou? Ai potrivit foarte bine firele ca sa redea albastrul de la pinza propusa de Lanarte. De fapt, stai ca acum imi dau seama, albastrul deschis e de fapt pinza... am ametit. bataie O sa lasi destinatarul sa puna rama pe care o doreste, sau ii alegi tu o rama inainte de a-l da cadou?
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Vin Noi 05, 2010 9:33 pm

A iesit foarte bine varsatorul , reusita adaptare!

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Vin Noi 05, 2010 10:54 pm

Felicitari pentru galerie si pentru darnicia cu care ai oferit multe din goblenurile lucrate.
De ce ai lucrat in afara modelului pe ici pe colo cateva puncte, la Varsator?
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Noi 05, 2010 11:53 pm

Gobelin esti foarte harnic. Felicitari pentru galerie! Sunt foarte frumoase si ai cu ce sa te mandresti. Sa stii ca si eu am daruit celor dragi mie goblenuri la care am muncit mult; multumirea sufleteasca pe care am simtit-o vazand bucuria cu care au privit tablourile cand le-au primit mi-a rasplatit cu prisosinta toate eforturile. Asa ca, te admir ca daruiesti din ele celor dragi. Sa fii sanatos, sa-ti mearga bine si sa expui cat mai multe tablouri in galerie!. bravo
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de lilianna la data de Sam Noi 06, 2010 2:10 am

Felicitari, Gobelin!
lilianna

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Sam Noi 06, 2010 9:13 am

Lili: nu pot spune că-mi plac neaparat unicatele, însă îmi place să corectez si să modific într-un goblen ceea ce mie mi se pare că nu dă bine, sau că nu e corect. Cadourile le-am făcut cu mult drag, iar multumirea mea a fost când am văzut lacrimi de bucurie în ochii celor care le-au primit. Nu mi-a fost greu să mă despart de ele, însă stiu că sunt undeva unde sunt chiar supra apreciate.
Gina: MJ a fost cusut din start ca si cadou, si am avut emotii cu privire la rezultatul final, insă se pare că a iesit chiar bine.
Cris_Dea: Multumesc.
Multumesc, Alinuta.
Multumesc asemenea, Valkia.
Asa e Ile... fiecare goblen are povestea lui, si amintiri multe îmi vin când le privesc finalizate. Este unul din ele care atâtia nervi mi-a făcut când l-am cusut, de-mi venea să-l trântesc cât colo...
Petro, multumesc. Îmi doream să le grupez asa in ordine, si crede-mă am fost si eu uimit când am văzut rezultatul.
Cum spuneam, Laluna, nu mi-a fost usor să le dăruiesc... dar a meritat. Decât să le tin în noptieră - n-am posibilitate să le înrămez pe toate - mai bine le-am făcut cadou si stiu că intr-o cameră, cineva le apreciază.
Multumesc, Mary. Multumesc pentru încurajările oferite si pentru ajutorul acordat.
Multumesc, Margareta.
Multumesc, Gabi.
Irina, îti multumesc. La modelul ”Noapte de Crăciun” am fost nevoit să schimb câteva culori si să mai tai din crengi oleacă, să mai modific putin suprafata zăpezii, si chiar căsutele. O întâmplare amuzantă e aceea că am pus toate atele în pungute mici, pe noptieră. Când am făcut patul, o parte au zburat după noptieră, chiar sub ea de fapt, si n-am observat. A trebuit să improvizez acele culori lipsă, iar după ce am terminat goblenul, le-am văzut sub noptieră. Să stii că nu e greu de modifcat la modelele Krif, pentru că ei îti oferă o poză de control destul de mare, si poti modifica usor ceea ce vrei. Ce pot să spun, e că pânza de la imprimatele Krif este SUPER CALITATIVĂ, semînând peste 90% cu cea de la Pitesti. Recomand! MJ pentru mine?Hm, nu m-am gândit! Trebuia să fac tre Vărsători, dar pentru că s-a lucrat atât de ”usor” pe această pânză, a rămas doar un singur Vărsător. Am avut modelul în Pattern cu ate DMC, dar i-am făcut conversia în Puppets, si l-am lucrat pe o pânză unifill de la DMC de culoare albastră. Mentionez că am fost silit să-l cos în punct de goblen pentru că cruciulitele ieseau umflate, oribil... Sunt chiar supărat pe cei de la Rădăuti pentru că mi-au spus că se coase lejer cruciulită pe o astfel de pânză...si chiar nu e asa. Îl voi înrăma eu.
Petro, să stii că am avut emotii cu schimbatul atelor din DMC în Puppets la Vărsător... Am respectat diagrama punct cu punct.
Multumesc, Michele. Acele puncte cusute în afara modelului sunt niste repere. La fiecare al 5-lea punct am cusut un ochi în plus, iar la fiecare al 10-lea punct am cusut pe rând 1 ochi pentru 10, 2 ochiuri pentru 20, etc. E un fel de caroiaj sau de semne ca să stiu unde mă aflu.
Sunt de acord cu tine, Oana. Asa este. Multumesc!
Lilianna, multumesc!

lalele
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Sam Noi 06, 2010 9:24 am

Interesanta zodia. Chiar nu prea am vazut zodii reusite din punctul meu de vedere, dar varianta astsa e chiar ok.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de getasart la data de Sam Noi 06, 2010 1:38 pm

GOBELINNNNNNNNNNN;ce bucurie ca ai intrat iar; sa fii sanatos,sa ai bucurii si impliniri duhovnicesti;Spor la cusut; si felicitari pentru galerie;
Doamne ajuta!
getasart

http://www.getasart.3x.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia la data de Dum Noi 07, 2010 8:35 pm

Frumoase lucrari si excelente inramari,iar tu harnic,atent si delicat ca o fata.Sincere felicitari si la mai multe si multa sanatate Coase
lucia

Sus In jos

Mesaj Scris de Gica la data de Lun Noi 08, 2010 8:51 am

In primul rand ma bucur ca ai revenit.Trebuie sa mai spun ca iti apreciez munca , sa ai spor in continuare , sa ne mai incanti cu noutati. (macul imi place in mod deosebit) buchet
Gica

Sus In jos

Mesaj Scris de catalina la data de Joi Noi 11, 2010 5:28 pm

Felicitari pentru goblenurile lucrate. Mult spor in continuare.
catalina

http://www.catalina52.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Brindela la data de Vin Noi 12, 2010 5:44 pm

Yes! Bine ai revenit, Gobelinule !
Deosebită galeria prezentată în felul ăsta ! Pe multe le știam, pe altele le-am văzut acum, mai important e că te-ai prins din nou în horă! Și, iete, are Mamița și un dulce pentru Hărnicel !
Brindela

https://www.facebook.com/artandjoybrindy

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 25 Înapoi  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum