Crina Flavia - goblen galerie

Pagina 23 din 40 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Urmatorul

In jos

Crina Flavia - goblen galerie - Pagina 23 Empty Re: Crina Flavia - goblen galerie

Mesaj Scris de catalina la data de Mar Ian 26, 2010 10:09 am

Ai terminat Cenusareasa, felicitari. Ai lucrat un model greu si frumos. I love you

catalina

http://www.catalina52.blogspot.com/

Sus In jos

Crina Flavia - goblen galerie - Pagina 23 Empty Re: Crina Flavia - goblen galerie

Mesaj Scris de Petro la data de Mar Ian 26, 2010 3:57 pm

crina a scris:asta e cenusareasa mea........

Crina Flavia - goblen galerie - Pagina 23 Pozepiscine146

scuzati calitatea pozei......am facut multe, si nu prea miau iesit.... :dd:

WOW Crina, ce surpriza! Felicitari! Minunata Cenusareasa ta si desi sunt sigura ca nu ti-a fost usor, cu siguranta a meritat!

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mar Ian 26, 2010 7:13 pm

catalina, petro

a meritat tot efortul......
crina
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Mier Ian 27, 2010 6:09 pm

Uite cum era să nu aflu că e gata... Trebuia să fie gata la Crăciun, dar o lună în plus nu are nimic.

Sincere felicitări pentru că a iesit un goblen frumos.
Mai trebuie să investesti acum intr-o ramă frumoasă si atunci chiar va fi un unicat, să-i spunem asa.

Acum că l-ai terminat, ce spui? Iti vine să crezi că e lucrat de mânutele tale? Chiar, în câte luni l-ai terminat, chiar dacă între timp ai mai cusut o multime de goblenuri micute?

Stii că ti-am promis o urecheală... si cred că o să o capeți... o să o capeți pentru că la cer se vede caroiajul... nu puteai să mai adaugi un fir de ată?

Crina Flavia - goblen galerie - Pagina 23 Applause
gobelin
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mier Ian 27, 2010 6:18 pm

gobelin a scris:Uite cum era să nu aflu că e gata... Trebuia să fie gata la Crăciun, dar o lună în plus nu are nimic.

Sincere felicitări pentru că a iesit un goblen frumos.
Mai trebuie să investesti acum intr-o ramă frumoasă si atunci chiar va fi un unicat, să-i spunem asa.

Acum că l-ai terminat, ce spui? Iti vine să crezi că e lucrat de mânutele tale? Chiar, în câte luni l-ai terminat, chiar dacă între timp ai mai cusut o multime de goblenuri micute?

Stii că ti-am promis o urecheală... si cred că o să o capeți... o să o capeți pentru că la cer se vede caroiajul... nu puteai să mai adaugi un fir de ată?

Crina Flavia - goblen galerie - Pagina 23 Applause

Gobelin, la cer stiu ca se vede putin caroiajul, dar acolo e cusut deja cu 3 fire......am spus eu ca pinza asta nu e buna......

si apropo, l-am cusut in 8 luni.....chiar daca am mai cusut pe linga......
crina
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Mier Ian 27, 2010 7:04 pm

Am uitat că ai cusut în 3 fire...
gobelin
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Mier Ian 27, 2010 7:21 pm

Felicitari! A iesit un goblen foarte reusit! bravo bravo
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Ian 27, 2010 7:29 pm

crina a scris:asta e cenusareasa mea........

Crina Flavia - goblen galerie - Pagina 23 Pozepiscine146

scuzati calitatea pozei......am facut multe, si nu prea miau iesit.... :dd:
Felicitari! E superb!
Sper sa-l vad si inramat.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mier Ian 27, 2010 9:05 pm

Michele, Mary.............
crina
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Mier Ian 27, 2010 9:49 pm

Crina am revenit căci mi-am amintit niste chestii...
- până la urmă cum ai cusut ghiveciul cu flori? Asa cum era initial sau după vreo prelucrare făcută de fetele de pe forum.. Îmi amintesc că cerusesi tu ajutor cu acel ghiveci că era prea intunecat...

- înainte să-l duci la înrămat, să-i cosi o bucată de pânză pe toate marginile (de preferat la masină) pentru că atunci cînd il vor intinde la înrămat să nu plesnească pânza si să iti rupă goblenul..

- dacă vrei să mai estompezi din caroiajul de la cer, să alegi o sticlă normală, si nu una anti-reflex...

Ai pup iu!
pupici
gobelin
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mier Ian 27, 2010 9:52 pm

gobelin a scris:Crina am revenit căci mi-am amintit niste chestii...
- până la urmă cum ai cusut ghiveciul cu flori? Asa cum era initial sau după vreo prelucrare făcută de fetele de pe forum.. Îmi amintesc că cerusesi tu ajutor cu acel ghiveci că era prea intunecat...

- înainte să-l duci la înrămat, să-i cosi o bucată de pânză pe toate marginile (de preferat la masină) pentru că atunci cînd il vor intinde la înrămat să nu plesnească pânza si să iti rupă goblenul..

- dacă vrei să mai estompezi din caroiajul de la cer, să alegi o sticlă normală, si nu una anti-reflex...

Ai pup iu!
pupici

sa le iau pe rind.....
- ghivechiul, l-am cusut dupa cum am crezut eu ca e bine, adica, am cusut prima data florile, si apoi cind am crezut ca sunt destule, am cusut cu maroul ce le inconjoara...

-multumesc de sfat......am sa il cos la masina, pt ca din zgircenia mea, am taiat asa de fix pinza, dar acum m-am lecuit.....sper

-nici nu cred ca au geam antireflex, unde le inramez eu......dar , oricum mersi de sfat

crina
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de Brindela la data de Mier Ian 27, 2010 9:56 pm

Flaviuta, Superfelicitarile mele ! E foarte fain ! Te-ndeamna sa evadezi in lumea povestilor... si e si maaareee...Ai avut de lucru, nu gluma ! Si eu te pupacesc !
Brindela
Brindela

https://www.facebook.com/artandjoybrindy

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mier Ian 27, 2010 10:01 pm

Multumesc brindela, esti draguta......
crina
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de CRIS_DEA87 la data de Joi Ian 28, 2010 12:30 pm

Foarte frumoasa cenusareasa ta.Felicitari
CRIS_DEA87
CRIS_DEA87

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Joi Ian 28, 2010 1:47 pm

felicitari Crina pentru "Cenusareasa" este foarte frumos, ai avut de munca la el la cit e de mare .....si greu. I love you :cadou:
dory
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de videcor la data de Joi Ian 28, 2010 6:34 pm

Felicitari pentru frumoasa Cenusareasa!
videcor
videcor

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Joi Ian 28, 2010 9:29 pm

CRIS_DEA87 a scris:Foarte frumoasa cenusareasa ta.Felicitari

dory a scris:felicitari Crina pentru "Cenusareasa" este foarte frumos, ai avut de munca la el la cit e de mare .....si greu. I love you :cadou:

videcor a scris:Felicitari pentru frumoasa Cenusareasa!

multumesc tuturor.......
crina
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Vin Ian 29, 2010 8:56 am

Cris a scris:Crina! Ai hotarit ce model vei coase in continuare?!! Poza, poza!!! Sau cel putin, cum se numeste...

hyaviv a scris:crina, ce vei coase? ce vei coase? ard de nerabdare sa vad...

uite, ce voi coase in continuare

Crina Flavia - goblen galerie - Pagina 23 Pozagoblen

dimensiuni: 45/55 cm, 100 de culori
crina
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Vin Ian 29, 2010 9:07 am

si am uitat sa pun poza, am mai cusut un fluturas, vreau sa ii fac unei prietene, doi fluturasi, si acesta e primul.......

Crina Flavia - goblen galerie - Pagina 23 Pozepiscine148
crina
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de getasart la data de Vin Ian 29, 2010 10:03 am

Crina,cine este pictorul de la tablou care-l faci acum?
Doamne ajuta!
getasart
getasart

http://www.getasart.3x.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de margareta_ la data de Vin Ian 29, 2010 10:07 am

Crina este foarte frumos goblenul pe care vrei sa-l faci.
margareta_
margareta_

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Vin Ian 29, 2010 10:30 am

getasart a scris:Crina,cine este pictorul de la tablou care-l faci acum?
Doamne ajuta!

sincer, nu stiu exact, dar s-ar putea sa fie (dupa cum scrie pe diagrama) sa fie Michele Sayetta

margareta_ a scris:Crina este foarte frumos goblenul pe care vrei sa-l faci.

multumesc margareta :dd:
crina
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Vin Ian 29, 2010 2:29 pm

Crina e frumos noul model !
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de Lora la data de Vin Ian 29, 2010 2:44 pm

Crina modelul este super Imi place mult merita efortul sa-l cosi felicitari esti foarte harnica I love you I love you :multspor: 🇬🇼
Lora
Lora

Sus In jos

Mesaj Scris de catalina la data de Vin Ian 29, 2010 3:02 pm

Crina, mult spor la modelul ales. I love you
catalina
catalina

http://www.catalina52.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Vin Ian 29, 2010 3:06 pm

si mie imi place modelul ales :multspor:

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 23 din 40 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum