Top 5 cadouri pentru barbati

Raspunde la subiect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

26092010

Top 5 cadouri pentru barbati

Se apropie citeva zile de nastere ale unor prieteni. Si am descoperit ca imi e foarte greu sa decid daca sa lucrez ceva pentru ei si ce anume.
Daca si la noi ar fi fost sarbatorita Ziua tatilor (Father's Day la americani), ar fi fost un subiect cu traditie si usor de abordat. rusinat
Rog colegii de forum sa ma scuze, dar m-am gindit mult la conversatiile avute cu ei in jurul alegerii modelelor pe care le lucreaza si am extrapolat putin si la subiectul de fata. Si sotul m-a ajutat de cite ori si-a exprimat preferinta pentru un model.
Se pare ca femeilor li se poate oferi cam orice este frumos, incepind cu lucruri mici, precum un biscornu, si terminind cu tablouri de orice marime si cu orice subiect.
Insa barbatii au preferinte foarte clare si nu se lasa incintati asa usor face cu ochiul

O scurta lista cu teme pe care le-am gasit in final ca potrivite de cusut pentru a fi oferite cadou unui barbat:

1. O icoana sau un model cu subiect religios.
In functie de religia persoanei bineinteles, si doar daca este credincios. Preferabil potrivit cu sarbatoarea (Paste, Craciun) sau sfintul lui patron.
De la iconite pentru masina, cruciulite, brelocuri, benzi pentru pus la mina, pina la icoane adevarate, am de unde alege.
Sau daca religia e un mister, ceva litere chinezesti, feng shui, pot tine locul cu succes.

2. Hobby
Pescar, vinator, pictor, pasionat de masini... lista e enorma, si am gasit modele pina si pentru colectionarii de timbre.

3. Portrete de femei
Nu neaparat nuduri hi hi hi

4. Modele pentru birou
Asortate cu mobila de birou sau pur si simplu geometrice sau abstracte, insa in linii simple si fara acele mici amanunte care fac deliciul femeilor - margelute, fir metalizat, broderie speciala.

5. Obiecte cu utilitate imediata
Adica modelul lucrat sa personalizeze ceva - un tricou, o geanta de voiaj, un press-papier, o scrumiera, o husa pentru sticla de vin... la fel exista infinite variante.

Ce nu mi s-a recomandat? Banala felicitare - ma tem ca daca nu se incadreaza in temele de mai sus si nu poate fi inramata sau refolosita, va lua drumul sertarului sau cosului de gunoi.

Sotul meu si-a inramat in birou poza cu masina favorita, asa ca probabil, daca nu as avea deja de la el "comanda" de o icoana, i-as lucra ceva de genul:
Irina

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum