Nu imi permit sa cumpar kituri de goblen!

Raspunde la subiect

In jos

12092010

Nu imi permit sa cumpar kituri de goblen!

Kiturile sint scumpe. Sa cumperi firele si pinza separat poate fi uneori chiar mai scump. Si totusi, de multe ori am vrut neaparat sa lucrez un anume model.
De ce am avut nevoie? Atentie, rabdare si o lista.
Lista
Majoritatea firmelor au un catalog online. Sau disponibil contra cost. De multe ori nu am vrut sau nu mi-am permis sa investesc in cataloage (unele le-am cumparat ulterior) asa ca m-am limitat la firmele cu vinzare online. Acelasi model de multe ori este produs de mai multe firme. Comparind am vazut de multe ori ca o calitate destul de buna poate fi obtinuta mai ieftin de la un alt producator decit cel la care am vazut prima data modelul.
O lista cu modelele dorite, mai detaliata sau mai simpla, va va scuti niste bani. Eu am cite o lista pentru Goblenset, Krif si Rogoblen. O actualizez din cind in cind.
Atentie
Este mai ieftin sa cumperi direct de la producator decit din mercerie. In plus, majoritatea firmelor scot periodic la oferta unele produse. Goblenset are preturi reduse pentru o lunga lista de kituri, o data pe an, lista care apare exclusiv in revista lor. Krif are oferte speciale trimise pe e-mail, de aceea o idee buna pentru oricine ar fi sa se inscrie pentru a primi aceste oferte.
Alteori un discount sau un model gratuit sint oferite pentru o comanda mai mare - cu ajutorul listei am putut compune comanda ideala.
Rabdare
Rabdare pina cind modelul dorit intra la oferta. De aceea, partea din urma este cea mai grea. Unele modele le-am cumparat abia dupa 2-3 ani de la aparitie. Dar listele mele sint destul de lungi, asa ca aproape in fiecare luna, sau macar de 2-3 ori pe an (dupa buget) am reusit sa mai tai citeva modele de pe lista. thumbs up

Am editat ca sa va arat o foaie din "lista" mea de la Goblenset
Irina

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Nu imi permit sa cumpar kituri de goblen! :: Comentarii

Mesaj la data de Mier Feb 15, 2012 12:46 pm Scris de dana_nesu

Si eu sunt o vanatoare de diagrame gratis sau la un pret mai rezonabil. Am o prietena si ne consultam impreuna, hotaram un model si il cumparam apoi il lucram pe rand si una si cealalta.

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum