Avram - goblen galerie

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Avram - goblen galerie

Mesaj Scris de Avram la data de Dum Sept 20, 2009 9:36 pm

Imi pare rau ca dezamagesc, dar luna aceasta nu am pus mana pe ac si nici in urmatoarea luna nu sunt sanse sa o fac. Asa ca o sa va rog sa ma asteptati abia prin noiembrie sau decembrie. Viata mea se desfasoara in jurul altor activitati foarte importante si nu am timp pentru goblen. Va multumesc si va salut.

Avram

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Dum Sept 20, 2009 10:16 pm

Avram, chiar daca nu ne mai arati nimic, noi te asteptam cu drag si pe la celelalte topikuri, asa cum ne-ai obisnuit.

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de getasart la data de Lun Sept 21, 2009 9:10 am

sa rezolvi ce ai de rezolvat si sa poti reveni la goblenit,Te asteptam cu drag;
getasart

http://www.getasart.3x.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Lun Sept 21, 2009 9:17 am

geta a scris:Avram, chiar daca nu ne mai arati nimic, noi te asteptam cu drag si pe la celelalte topikuri, asa cum ne-ai obisnuit.

subscriu si eu
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de Avram la data de Dum Sept 27, 2009 7:06 pm

Îmi pare rău Geta, dar timpul liber alocat altădată forumului, internet-ulu, goblenitului şi altor pasiuni a fost redus drastic din motive obiective. Doar duminica dacă o să pot intra pe aici. Vă mulţumesc pentru înţelegere şi sprijin.
Avram

Sus In jos

Mesaj Scris de Georgeta la data de Dum Sept 27, 2009 11:11 pm

Avram, cum mai stai cu renovarile? Le-ai terminat sau esti in plin proces?
Georgeta

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Mier Sept 30, 2009 12:45 am

mult spor in toate avram....
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de Dianus la data de Joi Oct 01, 2009 12:57 pm

Avram am foat abia astazi in vizita in galeria ta si nu vroiam s-o parasesc, ma impresionat foarte mult, lucrarile sunt superbe, cu gust inramate. Nu-mi ramine decit sa te FELICIT si sa-ti urez numai bine tie si familiei tale si multe alte lucrari frumoase!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dianus

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mier Oct 14, 2009 2:28 pm

Avram, discutia de la topikul lui Luko6 m-a determinat sa-ti mai fac o vizita in galerie, desi ti-am vizitat, in mai multe randuri , si blogul.
Admiratia mea fata de ceea ce faci tu, mi-am exprimat-o insa, doresc sa mi-o reinoiesc.
O intrebare as avea . Ai gasit cumva, pictura originala dupa care cei de la Hudemas, au facut kitul cu Isus ?
Mult spor la tot ce vrei tu sa realizezi !

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Avram la data de Mier Oct 14, 2009 11:10 pm

Mulţumesc Geta, pentru aprecieri.
Sincer, nici nu am cautat. Nu stiu daca este o prelucrare a vreunei picturi.
In leg cu doamna Luk , sper sa fi fost o neglijenta din partea ei.
Banuiesc ca a luat poza de pe alt forum din galeria lui joe si dansa nu stia cine este joe. Sau o alta varianta poate fi chiar blogul meu. Cine stie... astept unele explicatii.
O seara buna.
Avram

Sus In jos

Mesaj Scris de Antonia la data de Joi Oct 15, 2009 12:29 pm

Felicitari pentru minunata galerie de goblenuri Avram!

Este cu adevarat impresionanta si este o incantare sa o privesti! Mult spor in continuare!

I love you
Antonia

Sus In jos

Mesaj Scris de Avram la data de Joi Oct 15, 2009 10:42 pm

Dianus şi Antonia vă mulţumesc pentru vizită şi aprecieri.
Avram

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Vin Oct 16, 2009 2:19 pm

M-am plimbat din nou prin superba ta galerie si am admirat aceste minunate lucrari , am si eu cateva de la Hudemas dar nu ma incumet sa le cos, imi este teama sa nu le stric ,poate nu pun bine nuantele pe panza , dar cand le vad pe ale tale vreau si eu cateva cusute .
nicolina

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Lora la data de Sam Oct 17, 2009 4:09 pm

Avram sint incintata de lucrarile tale Si eu cos niste macii de la Hudemas.Se coase c-am greu ptr ca a fuzionat culorile Dar ce a fost greu s-a dus.Ma uimesti ca poti coase modele pictate.FELICITARI
Lora

Sus In jos

Mesaj Scris de emilia.d la data de Sam Oct 17, 2009 4:31 pm

frumoase lucrari,imi place cum ti-a iesit vaza cu liliac,este mult mai reusita decat cei de la rogoblen,dar din pacate nu ma pricep sa cos goblen imiprimat ,si imi este teama sa il comand.
emilia.d

Sus In jos

Mesaj Scris de Avram la data de Sam Oct 17, 2009 10:36 pm

Nicolina, eu zic să încerci cu unul simplu, îmi amintesc că ai achiziţionat ceva din colecţia pentru copii parcă. Ia unul şi începe cu culorile închise după regula binecunoscută. Coşi o culoare până se termină toate zonele în care acea culoare apare şi apoi treci la următoarea şi tot aşa...
Când ai să te perfecţionezi în a potrivi culorile ai să vezi că-i simplu şi ai să îţi faci propriile reguli de a coase imprimat. Te rog încearcă, ai să te bucuri de realizări.
Postează la model în lucru, pozezi imprimeul şi setul de aţe (jurubiţele aşa cum sunt aşezate în punga kitului) şi pui pozele în acelaşi mesaj ca să fie apropiate să pot face asocierea şi pe parcursul coaserii te pot îndruma la alegerea nuanţelor.
Îţi doresc succes şi îţi mulţumesc pentru noua vizită.
Avram

Sus In jos

Mesaj Scris de Avram la data de Sam Oct 17, 2009 10:41 pm

Lora, mulţumesc pentru vizită şi apreciere.
Cum adică au fuzionat culorile? ai udat -din greşeală presupun- pânza? numai atunci se întâmplă...
Macii de la Hudemas sunt foarte frumoşi. Îi ai la model în lucru sau la galerie? Am să-i caut să ţi-i văd, da!?
Mult succes şi ţie.
Avram

Sus In jos

Mesaj Scris de Avram la data de Sam Oct 17, 2009 10:54 pm

Emilia îţi mulţumesc şi ţie pentru vizită în galerie şi pentru apreciere.
Pot să îţi dau aceleaşi ca şi Nicolinei, deci citeşte mesajul preanterior şi pune în prectică nu mai sta. Vei fi foarte încântată de ce o să iasă, ai să vezi.
Deci comandă fără frică, uite îţi recomand unul uşor de la Hudemas, Maria (îl găseşti şi la mine în galerie). Are culori puţine vreo 13-14 şi nuanţele sunt bine definite, sigur nu le încurci.
Eu am început să cos numai pe imprimat şi apoi am trecut la diagramă (numai de când sunt membru pe forum). De fapt dacă ai citit poveştile de la fiecare goblen ai aflat evoluţia mea goblenistică.
La finalul coaserii sigur o să dai o petrecere, precum Mikey Mouse-ul din postarea ta. Apropo de personaj, dacă îţi place vezi că cei de la hudemas au un set de personaje animate foarte drăguţe, au culori puţine 4-6, sau maxim 10-11, se cos foarte uşor şi sunt perfecte pentru camera copiilor să zicem. Ce zici, te încumeţi?
Îţi doresc şi ţie succes şi am să vă urmăresc la modele în lucru, da!
Avram

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Dum Oct 18, 2009 6:23 pm

Avram a scris:Nicolina, eu zic să încerci cu unul simplu, îmi amintesc că ai achiziţionat ceva din colecţia pentru copii parcă. Ia unul şi începe cu culorile închise după regula binecunoscută. Coşi o culoare până se termină toate zonele în care acea culoare apare şi apoi treci la următoarea şi tot aşa...
Când ai să te perfecţionezi în a potrivi culorile ai să vezi că-i simplu şi ai să îţi faci propriile reguli de a coase imprimat. Te rog încearcă, ai să te bucuri de realizări.
Postează la model în lucru, pozezi imprimeul şi setul de aţe (jurubiţele aşa cum sunt aşezate în punga kitului) şi pui pozele în acelaşi mesaj ca să fie apropiate să pot face asocierea şi pe parcursul coaserii te pot îndruma la alegerea nuanţelor.
Îţi doresc succes şi îţi mulţumesc pentru noua vizită.

Avram iti multumesc pentru vizita si pentru indrumari .
nicolina

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de ramonazaha la data de Lun Oct 26, 2009 3:50 pm

Ai o galerie impresionanta. Multe pe care mi-am propus sa le fac si eu. Sper doar sa-mi ajunga viata asta. Vreau sa te felicit pentru pasiunea ta.
ramonazaha

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Vin Noi 20, 2009 8:36 am

Te rog mult, trimite urgent confirmarea primirii mesajului privat !

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia Elena la data de Mar Dec 22, 2009 8:54 pm

Delia Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de getasart la data de Mier Dec 23, 2009 7:26 am

sanatate,burucii si impliniri
getasart

http://www.getasart.3x.ro

Sus In jos