((Gabriel)) - goblen galerie

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: ((Gabriel)) - goblen galerie

Mesaj Scris de gobelin la data de Mier Sept 01, 2010 7:20 pm

Văzând la tine această pereche de goblenuri, am hotărât că le voi lucra si eu într-o bună zi, cu ajutorul lui Dumnezeu.
E impecabil cusută pe fată.
Astept cu nerăbdare să o văd si pe Maria în ramă.
Sincere felicitări.

gobelin

Sus In jos

Ce nu se vede...

Mesaj Scris de ((Gabriel)) la data de Mier Sept 01, 2010 7:23 pm

Multumesc, gobelin! Pe spate e alta poveste... Dar, sunt sigur ca ma voi perfectiona cu ajutorul potrivit.
((Gabriel))

http://www.mixcloud.com/GabrielTudor

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mier Sept 01, 2010 8:12 pm

Minunat si cel de-al doilea, Gabriel. Sunt de acord cu Gobelin, impecabil lucrat. In legatura cu spatele, nu-ti face griji, cum ne place sa spunem: inca nu s-a inventat inramarea cu doua fete... Te felicit!
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Sept 01, 2010 8:53 pm

E adorabila Maria . L-am mai vazut lucrat la o amica ,dar al tau are culori mult mai deschise si mai placute .FELICITARI
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de Karm3n la data de Mier Sept 01, 2010 9:45 pm

Felicitari! este foarte frumos,iar faptul ca este imprimat este cu atat mai mult de apreciat.Eu nu as putea sa combin atele atat de bine,nu cred ca m-as descurca,cele cu diagrame mi se par mult mai usoare-cred ca chestie de obisnuinta.Mult spor la cel pe care il lucrezi acum! I love you
Karm3n

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mier Sept 01, 2010 10:58 pm

Felicitari! Este superb! Ambele tablouri sunt foarte ingrijit lucrate.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Mier Sept 01, 2010 11:54 pm

vai,dar e minunat.Acest goblen,nu l-am mai vazut lucrat pana acum.
Sincere felicitari. I love you

Nelik

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Joi Sept 02, 2010 8:17 am

Foarte reusit goblenul, emana atata liniste si pace! Cred ca este unul din cele mai reusite tablouri cu chipul Mariei. Felicitari pentru alegere si pentru cat de bine l-ai cusut. Cu o rama pe masura va fi un tablou de exceptie.
Spor la goblenit in continuare!
valkia

Sus In jos

Multumiri

Mesaj Scris de ((Gabriel)) la data de Joi Sept 02, 2010 6:17 pm

Multumesc din suflet pentru aprecieri! Sper ca si persoanele carora le voi darui aceste tablouri sa le aprecieze cel putin atat de mult cat le apreciati voi.
((Gabriel))

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Sept 03, 2010 12:36 am

Frumoase ambele modele, si daca sint pentru cadouiri, sint deosebite! I love you

Ma tot uit la Maria si nu-mi dau seama de ce in unele locuri imi pare neacoperita toata pinza. Ori sint ochelarii mei de vina, ca trebuie sa ii schimb cam de multisor si nu mai ajung, ori sa fi lucrat tu putin mai strins decit sint eu obisnuita?
De obicei la inramat se intinde pinza si se aseaza altfel ochiurile, sint curioasa cum va arata.
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de ((Gabriel)) la data de Vin Sept 03, 2010 3:09 pm

Irina a scris:Frumoase ambele modele, si daca sint pentru cadouiri, sint deosebite! I love you

Ma tot uit la Maria si nu-mi dau seama de ce in unele locuri imi pare neacoperita toata pinza. Ori sint ochelarii mei de vina, ca trebuie sa ii schimb cam de multisor si nu mai ajung, ori sa fi lucrat tu putin mai strins decit sint eu obisnuita?
De obicei la inramat se intinde pinza si se aseaza altfel ochiurile, sint curioasa cum va arata.

Toate pe care le cos sunt cadouri...

La alb si la galben deschis, intr-adevar, pare ca e necusut. Nuantele astea „te baga in puscarie om nevinovat” cum se spune... Sper sa nu se mai vada asa, dupa ce il inramez. Oricum, o sa va arat si poza cu el inramat.
((Gabriel))

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Sam Sept 04, 2010 12:52 pm

Felicitari pentru cele doua icoane cusute impecabil !
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Joi Sept 16, 2010 1:49 pm

Desi astepti critici, eu nu am gasit nici una sa-ti aduc.
Primul imi place extraordinar de mult, nu stiu daca ca si model ci mai degraba cum arata per ansablu: model, rama si passpartout.
Nici cel de-al doilea nu e un model care sa ma atraga , insa nu pot sa nu observ ca e lucrat impecabil si sunt sigura ca atunci cand il vei inrama va arata la fel de bine ca si primul

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Joi Sept 16, 2010 2:04 pm

Maria a mai fost postat pe forum, poti sa arunci o privire prin galerii si sa te inspiri putin pentru inramare face cu ochiul
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de dia la data de Vin Sept 17, 2010 2:43 pm

Felicitari, Gabriel! I love you
dia

Sus In jos

„Maria” - inramat

Mesaj Scris de ((Gabriel)) la data de Sam Sept 25, 2010 9:21 pm

Iata si varianta finala, inramata, a goblenului „Maria” de la Hudema's.
       Nu are plasticul scos, pentru ca e pentru cadou. Deja l-am livrat.
       Sper sa va placa.

Ultima editare efectuata de catre ((Gabriel)) in Dum Sept 26, 2010 11:24 pm, editata de 1 ori
((Gabriel))

Sus In jos

Mesaj Scris de margareta_ la data de Sam Sept 25, 2010 9:37 pm

Foarte frumoasa si foarte repede lucrezi .Felicitari. I love you
margareta_

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Sept 25, 2010 9:47 pm

Felicitari! Un cadou cu totul deosebit!
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de ((Gabriel)) la data de Sam Sept 25, 2010 9:50 pm

Multumesc din suflet amandurora!
       Va doresc spor la „bobinat”! ;-)
((Gabriel))

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Sam Sept 25, 2010 11:56 pm

Frumos pass-ul dublu, acum in ce privese culoarea depinde si ce are destinatarul in casa. scratch
Ai ales o inramare foarte dificl de potrivit, o nuanta daca diferea rama de pass deja nu mai arata la fel de bine. Din foto parca sint la fel.
Nu m-as fi gindit niciodata la asa un stil de rama, felicitari pentru originalitate bravo

Ramine intre noi shh dar sint foarte curioasa cit a costat - presupun ca ai incercat sa fie si frumos si convenabil ca pret, nu?
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Dum Sept 26, 2010 8:47 am

Foarte frumoasa Maria, pana acum nu am vazut acest model de goblen. bravo Sper ca destinatarul cadoului se va bucura.
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de ((Gabriel)) la data de Dum Sept 26, 2010 9:44 am

Irina a scris:Frumos pass-ul dublu, acum in ce privese culoarea depinde si ce are destinatarul in casa. scratch
Ai ales o inramare foarte dificl de potrivit, o nuanta daca diferea rama de pass deja nu mai arata la fel de bine. Din foto parca sint la fel.
Nu m-as fi gindit niciodata la asa un stil de rama, felicitari pentru originalitate bravo

Ramine intre noi shh dar sint foarte curioasa cit a costat - presupun ca ai incercat sa fie si frumos si convenabil ca pret, nu?

Prietena careia i-am oferit goblenul „Maria” mai avea tablouri cu albastru in casa. Vreau sa spun ca s-a potrivit de minune si a ramas extrem de impresionata, spre fericirea mea.
       Rama si pass-ul sunt aproape la fel. Rama e o idee mai inchisa, de aia arata asa bine. A costat 80 de lei inramatul (la Limart-Bucuresti).
((Gabriel))

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Dum Sept 26, 2010 9:50 am

Gabriel draga, chiar ca e foarte reusita. Ai facut o alegere foarte inspirata pentru rama si pass. Este un cadou deosebit. Chiar nu-ti mai iei ochii de la ea, e superba! Felicitari si la cat mai multe alegeri asa de inspirate.
Spor la goblenit in continuare.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de ((Gabriel)) la data de Dum Sept 26, 2010 10:03 am

valkia a scris:Gabriel draga, chiar ca e foarte reusita. Ai facut o alegere foarte inspirata pentru rama si pass. Este un cadou deosebit. Chiar nu-ti mai iei ochii de la ea, e superba! Felicitari si la cat mai multe alegeri asa de inspirate.
Spor la goblenit in continuare.

Multumesc mult, valkia! Asa spunea si prietena careia i-am oferit goblenul „E superba, nu imi mai iau ochii de la ea!”. Ma bucur atat de tare ca e placuta (si ca e cusuta de mine), incat sper ca orice goblen pe care il cos sa fie cel putin la fel de frumos ca „Maria”.
       Mii de multumiri si spor la „bobinat”!

Ultima editare efectuata de catre ((Gabriel)) in Dum Sept 26, 2010 11:20 pm, editata de 1 ori
((Gabriel))

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Dum Sept 26, 2010 10:16 am

Sigur va fi! Dragostea si pasiunea cu care sunt cusute aceste goblenuri le adauga un plus de frumusete, de stralucire.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Dum Sept 26, 2010 11:44 am

Superba inramarea, un cadou deosebit, se vede ca esti o persoana extrem de generoasa. Te felicit!
LALUNA

Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum