Oana-T. - goblen galerie

Pagina 4 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Oana-T. - goblen galerie

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Noi 13, 2010 9:04 am

Multumesc mult, Lili! Si pentru apreciere si pentu sfat. Imi pare rau ca am inceput daliile de anul trecut si nici acum nu sunt gata. Am avut niste probleme, am facut pauza cateva luni bune si nici nu pot sa cos prea multe ore intr-o zi. Oricum, perseverez fiindca imi place tare mult acest tablou. O sa incerc sa mai postez o imagine cu el in stadiul in care este acum si o sa vezi daca apesi sau nu pe butonul "Cumpara".

Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Sam Noi 13, 2010 9:08 am

Sigur doar acum am avut timp sa intru si sa colind galeria ta cu goblenuri,sint foarte frumoase si reusite.Felicitari!!!! Cel cu nepotelul mi-a placut foarte mult,ai un nepotel tare frumos,sa-ti traiasca sa fie sanatos.Si tu sa fi sanatoasa ca sa mai cosi minunati cu nepotelul. I love you thumbs up
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Noi 13, 2010 9:24 am

Multumesc mult, Gina! Si tie iti doresc numai bine si ...spor la cusut!
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Lun Noi 22, 2010 12:11 pm

Oana draga, abia acum reusesc sa vizitez galeria ta si sunt de-a dreptul incantata. Observ multe lucrate de la Krif, care arata foarte bine. In special macii imi plac. Asa cum ti-am spus si la goblenuri in lucru, nepotelul tau a iesit o scumpete de goblen, mi se pare foarte reusit (bine, si modelul a fost pe masura). Stiu ca n-ai nici tu timp de lucru, ca noi toate, dar abia astept sa vad si daliile aici, in galerie. Le am si eu cumparate si sper sa le vina randul cat mai curand. Spor la goblenit si sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa le duci pe toate!
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mar Noi 23, 2010 6:11 pm

Oana ,lasa modestia la o parte ca ai o galerie tare frumoasa iar pozele sunt chiar reusite thumbs up
Felicitari .Goblenurile " ziua " si " noaptea " au un aer modern ,imi plac tare mult dar si inramarea e pe masura lor .
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mar Noi 23, 2010 11:46 pm

Va multumesc mult Valy si Ile! Sunteti amandoua tare dragute cu mine. Mi-ar placea sa cos mult mai mult, dar nu reusesc.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Mier Noi 24, 2010 9:14 am

Oana,frumoasa galerie ai! Si mie mi-a placut mult portretul, a iesit frumos! Iar macii...sunt o splendoare! Felicitari pt.tot ce ai lucrat!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de nadja la data de Mier Noi 24, 2010 3:28 pm

Cat de frumos si bine realizat este Cosul tau cu maci.Felicitari!
nadja

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mier Noi 24, 2010 10:42 pm

Va multumesc la amandoua, Nuti si Nadia, pentru cuvintele voastre frumoase. Si mie-mi sunt tare dragi macii si in general imi plac mult tablourile cu flori. Mai am putin si sper sa termin si Daliile si sa le pun in galerie. Vreau tare mult sa le termin pana la Sarbatori ca sa-l ademenesc pe Mos Craciun sa se opreasca si la mine.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Noi 24, 2010 10:55 pm

Eu care credeam ca ai adaugat, Daliile. Astept sa-l vad in galerie visez cu ichii desch Sa ai spor!
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mier Noi 24, 2010 11:33 pm

Imi pare rau ca te-am dezamagit, draga Mary. N-am reusit sa le termin. De o luna ma chinuiesc cu serioase probleme dentare si astea m-au dat peste cap pe toate planurile. De fapt bietele dalii au fost tare ghinioniste. Am inceput sa le cos anul trecut dar mi-am renovat apartamentul, apoi mi s-a inbolnavit rau sotul si asa se face ca mai bine de 6 luni am uitat de ele. Anul asta am reluat lucrul la ele dar cu pauze mari. Sper totusi sa apuc sa-l termin fiindca mi-e tare drag acest tablou.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Joi Noi 25, 2010 8:46 am

Doamna Oana,terminati dvs si daliile...problemele sa treaca,sanatate si sotului si dvs.si sa scapati cat mai curand de problemele dentare!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Joi Noi 25, 2010 9:53 am

Multa sanatate Oana,ca e cea mai importanta
Mult spor,in terminarea daliilor.Cu siguranta ,mosul se opreste si la tine,el stie cate probleme ai intampinat.

Nelik

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Joi Noi 25, 2010 12:49 pm

Multumesc mult si va imbratisez pe toate cu mult drag!
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de cristi21 la data de Joi Noi 25, 2010 1:18 pm

Lucrarile dvs.sunt lucrate cu mult suflet, asa ca sunt foarte frumoase. Cel al nepotelului este bijuteria coroanei ca spun asa.Sanatate multa ca sa ne puteti incanta si cu alte lucrari.
cristi21

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Joi Noi 25, 2010 2:37 pm

Multumesc, draga Cristina. Si eu iti doresc sanatate si sa-ti fie bine in tot ce faci!
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Noi 25, 2010 6:04 pm

Oana, imi pare rau ca te necajeste dentistul asta, e macar tanar si frumos? Sper ca Mosul sa tina cont ca lucrezi un model atat de frumos si sa fie darnic. Multa sanatate.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de lilianna la data de Joi Noi 25, 2010 6:32 pm

Imi place tot ce ai in galerie.
Nepotul e super!
Sa-ti traiasca sanatos!
lilianna

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Joi Noi 25, 2010 11:21 pm

@Mary: Dentistul nu este un domn tanar si frumos ci o doamna foarte frumoasa si care mi-e tare draga; nu ea ma necajeste ci dantura asta pe care n-am neglijat-o niciodata si in loc sa ma rasplateasca pentru grija ce am avut-o fata de ea, si-a gasit acum sa ma supere.
Sper ca in cel mult o saptamana sa scap de chin.

@Liliana: multumesc mult pentru cuvintele tale frumoasse
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Vin Noi 26, 2010 11:01 pm

Sper ca te-am facut sa zambesti.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Noi 26, 2010 11:19 pm

Mary, bineinteles ca am gustat gluma ta si chiar m-ai facut sa zambesc (asa, cu jumatate de gura ca sa nu-mi expun lipsurile):-))))).
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de catinca la data de Sam Noi 27, 2010 6:04 am

Oana sanatate tie si sotului!Cred ca avem aceeasi dentista tanara si frumoasa!dar eu am ramas cu dureri teribile dupa interventii si acum o ocolesc!
Sper sa contiuni lucrul la dalii care sunt minunate! imbratisare
catinca

http://lissagoblen.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Noi 27, 2010 10:47 am

Draga Catinca, multumesc pentru urari. Acum suntem bine si daca-mi ajuta Domnul,si daca-mi "cresc" si dintii, Daliile le agat in brad ca pe ornamentul cel mai drag
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mar Dec 21, 2010 2:14 pm

In sfarsit s-a produs minunea. Lucru bun...la 9 luni. La mine au trecut mai mult de 9 luni de cand l-am inceput. Am terminat Daliile. Mi-a ajutat Domnul si ...pot sa le agat in bradul de Craciun. Despre poze, nu mai spun nimic fiindca m-am mai laudat o data in legatura cu priceperea mea de a face poze. Am facut cateva cu telefonul si au iesit la fel de "bune" ca si cele postate pana acum.

Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mar Dec 21, 2010 2:26 pm

Pe spate ... "mai cu sarituri" ca batea vantul si mi se miscau petalele:-))))

Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Mar Dec 21, 2010 2:59 pm

Doamna Oana,nu conteaza in cat timp l-ati terminat...e foarte frumos! E o prelucrare excelenta parca-i o pictura,asa reusit e! Felicitari! floare
nuti09

Sus In jos

Pagina 4 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum