Oana-T. - goblen galerie

Pagina 3 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Oana-T. - goblen galerie

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Sept 24, 2010 7:14 pm

Niste floricele dragi mie. Passe partout-ul nu are nici o pata, nu stiu de ce a iesit asa

Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Sept 24, 2010 7:18 pm

"Taranca voioasa" - Grigorescu tot de la Krif

Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Sept 24, 2010 7:25 pm

Doi ingerasi. Sunt cusuti cu aceleasi culori, dar in poze apar ciudat

Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Vin Sept 24, 2010 7:28 pm

Nu stiu daca ai terminat, dar ce am vazut pana acum m-a incantat. Evident, Krif e firma preferata... Foarte frumoase toate, taranca voioasa imi e cea mai draga din toate, daca trebuie sa aleg unul... Felicitari!
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Sept 24, 2010 7:33 pm

O casuta, un model foarte usor cusut la inceputul activitatii mele de "goblenist"

Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Sept 24, 2010 7:34 pm

Un peisaj de toamna cumparat de la Pitesti

Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Sept 24, 2010 7:39 pm

Cosul cu maci de la Krif

Imi cer scuze pentru toate pozele. Sincer, nu prea seamana cu tablourile. Mai am un calut mic, tare drag mie, dar care nu se lasa deloc fotografiat. Din oricare pozitie l-am pozat a iesit plin de pete asa ca renunt sa-l mai pun. Pe viitor le voi poza inainte de a le inrama ca sa nu-i mai permit geamului sa-mi faca probleme (sau poate pana voi termina Daliile voi invata sa fac si prelucrarea pozelor face cu ochiul )
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Sept 24, 2010 7:48 pm

Esti foarte amabila cu mine, Laluna. Cand ma gandesc la tablourile tale mi-e si jena ca le-am postat pe unele din cele lucrate de mine. Intre timp am mai invatat cate ceva. Si in modul cel mai sincer iti spun ca am invatat multe lucruri dupa ce m-am inscris pe Forum si dupa ce am citit o parte din ceea ce ati postat voi toate (doar o parte, fiindca n-am avut timp nici macar sa vad toate galeriile).
Si mie imi placea mult tarancuta, dar acum n-o mai am nici pe ea; ieri le-am daruit-o copiilor mei impreuna cu tabloul nepotelului meu. Nurorii mele i-a placut tare mult, asa ca i-am dat-o cu toata dragostea.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de margareta_ la data de Vin Sept 24, 2010 8:55 pm

Foarte frumoase Oana felicitari. Pupici
margareta_

Sus In jos

Mesaj Scris de catinca la data de Vin Sept 24, 2010 9:16 pm

Oana draga galeria ta este foarte bogata!Imi plac Ziua si Noaptea si Madonna Magnificat in mod special! I love you I love you I love you
catinca

http://lissagoblen.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Vin Sept 24, 2010 9:17 pm

Oana, felicitari din suflet pentru frumoasa ta galerie. Daca ar fi vorba de preferinte, as alege Ziua si noaptea si Macii. Pupici
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Sept 24, 2010 11:02 pm

Multumesc mult, Margareta!
Catinca esti tare draguta cand spui ca e o galerie bogata (asta e pentru incurajare, nu?) Multumesc! Madona are un passe partout aproape bleumarin, dar in poza apare tare ciudat
Multumesc mult, Miha!
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Vin Sept 24, 2010 11:15 pm

Wow, Oana ce colectie frumoasa ai. Felicitari!
Imi plac tare mult ziua si noapte, sunt deosebite si unicat incat pana acum nu am mai vazut asa ceva lucrat.
bravo
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Vin Sept 24, 2010 11:33 pm

Multumesc mult, Mary!
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Sept 25, 2010 4:30 am

Mie cel mai mult imi plac "ingerasii" si "ziua si noaptea". Pt mine reprezinta o noutate, in sensul ca, asa cum a spus si mary, nu le-am mai vazut cusute pana acum, de nimeni...
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Sept 25, 2010 9:06 am

Ma bucur mult Viv daca ti-au placut, chiar si asa, in pozele acelea chinuite.
Dimineata l-am rugat frumos pe calut sa ma ajute sa-l adaug in galerie. Ma gandeam ca bate lumina altfel si poate iese mai bine. Tot cu pete a iesit dar fiindca mie mi-e tare drag il adaug asa amarat cum a iesit
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Sam Sept 25, 2010 10:24 am

Sincere felicitari si din partea mea Oana,pentru toate goblenurile tale.Fiecare in parte ,e minunat.Nu te mai necaji ca nu stii sa le pozezi,ba stii,sunt foarte bine pozate si se vad foarte clar.
multa sanatate si mult spor in continuare.
Cel mai mult dintre toate,imi place cel cu macii. buchet bravo

Nelik

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Sam Sept 25, 2010 11:18 am

Ce dulcel e calutul!
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Sept 25, 2010 1:03 pm

Nela apreciez sincer dorinta ta de-a ma incuraja si iti multumesc pentru asta si pentru urari . Fiecarui tablou i-am facut 5-6 poze si ce-am postat sunt cele mai bune din ce am obtinut, chiar daca arata de parca le-am tinut la plaja prea mult si acum se cojeste pielea de pe ele sau de parca geamurile n-au mai fost spalate din secolul trecut. Dupa ce termin Daliile, daca mai traiesc, am de gand sa invat sa prelucrez pozele. Poate voi reusi candva sa fac poze mai bune.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Sept 25, 2010 1:07 pm

Laluna, hamurile calutului sunt cusute cu alb si gri, iar potcoava e tot gri cu puncte negre. Aici...e alta minune. Asta e! Si mie mi-e drag calutul.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Sam Sept 25, 2010 2:09 pm

D-na Oana (m-am hotarat sa ma adresez dv. cu pronumele de politete), sunteti deosebita... Si mama tot asa zice: "Daca mai traiesc...". Are si ea cam varsta dv., asa ca imi imaginez, cu ajutorul lui Dumnezeu, ca veti mai trai multi ani. Si primele mele fotografii aratau in totala neconcordanta cu lucrarile, dar era de vina aparatul, le faceam cu camera de luat vederi si nu ma multumeau deloc. Mie, de pilda, poza daliilor mi se pare foarte buna, reda culorile minunat. Si fidel, imi inchipui.
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Sept 25, 2010 2:40 pm

In primul rand te rog frumos sa-mi spui Oana. Asa se adreseaza toata lumea pe acest forum . Poza daliilor si mie imi place, dar e pozata doar panza, fara geam. Pe mine geamul ala ma incurca. Cred ca e suparat rau pe mine fiindca in orice pozitie l-as poza, tot urat iese. hahaha
Sanatate mamei tale si ani multi inainte! Iar tie iti doresc exact ce le doresc copiilor mei: sa-ti fie bine acolo departe de casa. Asta ii cer mereu Domnului.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Vin Noi 12, 2010 3:47 pm

Oana, nu stiu cum de mi-a scapat galeria ta, abea acum am vazut-o si asta pentru ca mi-a spus mama ca ai lucrat un goblen cu nepotelul tau.

Foarte reusit portretul, felicitari si tie ca l-ai lucrat si bineinteles , felicitari pentru intreaga galerie!

Ce dimensiune are si cate culori? Cand ni-l arati si inramat?

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Noi 13, 2010 12:24 am

Draga Petro, imi pare rau dar nu-l pot arata inramat fiindca nu-l mai am. L-au luat copiii mei cu ei cand au plecat. I-am pus o rama alba, dreptunghiulara. Oricum nu prea mi-a placut cum arata inramat, asa ca i-am rugat pe copii sa schimbe rama cu una ovala. Sper sa gaseasca ei fiindca eu n-am gasit.
A avut formatul A5 si 23 de culori. Eu n-am cusut colturile, asa ca am avut mai putine ochiuri de cusut. Multumesc mult pentru apreciere!
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Lili la data de Sam Noi 13, 2010 6:26 am

Oana , marturisesc ca vazusem goblenul cu nepotelul (incantator) dupa care restul le-am "scapat" , nu-mi explic motivul . Esti tare modesta pentru ca mie imi plac tare mult modelele tale . De altfel cred ca am inceput sa te admir de pe vremea cand ai sustinut atat de frumos cauza celor de la Krif . Abia cum imi dau seama ca aveai si de ce pentru ca tare frumos ti-au iesit prelucrarile lor . Meritul e si al tau pentru ca modelele alese sunt deosebite . In legatura cu fotografiatul nu ai de ce sa-ti faci probleme ca se vad f.bine . Incearca totusi sa le pui intr-un loc cat mai bine luminat natural si sa faci fotografia fara blitz . Eu asa procedez ca sa scap de pata de lumina de pe sticla . Astept cu mult interes daliile si de cate ori le vad la tine ma mananca manuta sa dau click pe butonasul "cumpara" .
buchet
Lili

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Noi 13, 2010 9:04 am

Multumesc mult, Lili! Si pentru apreciere si pentu sfat. Imi pare rau ca am inceput daliile de anul trecut si nici acum nu sunt gata. Am avut niste probleme, am facut pauza cateva luni bune si nici nu pot sa cos prea multe ore intr-o zi. Oricum, perseverez fiindca imi place tare mult acest tablou. O sa incerc sa mai postez o imagine cu el in stadiul in care este acum si o sa vezi daca apesi sau nu pe butonul "Cumpara".
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum