Oana-T. - goblen galerie

Pagina 5 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Oana-T. - goblen galerie

Mesaj Scris de nuti09 la data de Mar Dec 21, 2010 2:59 pm

Doamna Oana,nu conteaza in cat timp l-ati terminat...e foarte frumos! E o prelucrare excelenta parca-i o pictura,asa reusit e! Felicitari! floare

nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Mar Dec 21, 2010 4:15 pm

Azi am fost la cineva,la o fata de pe forum si am vazut acest model in tipla,doar privind acea poza de control de aproape mi-am dat seama ca iti trebuie multa rabdare ca sa finalizezi asa ceva,mi s-a parut a fi foarte greu de executat datorita petalelor zburatoare hi hi hi Asa ca nu mai conteaza in cit timp l-ai finalizat,conteaza cit este de frumos.Felicitari Oana,le meriti cu prisosinta.Este deosebit de frumos. bravo bravo
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Mar Dec 21, 2010 4:50 pm

Oana, este minunat! Te felicit! Arata la fel de bine si pe fata si pe dos, chiar daca tu spui ca unele petale sunt zburatoare.
Fa-ti un cadou de Craciun si mergi cu el la inramat!
hi hi hi

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mar Dec 21, 2010 5:06 pm

Va multumesc mult, tuturor! O sa-l duc sigur la inramat dar....anul viitor.
A fost un model destul de dificil dar nu asta e motivul pentru care a durat atat de mult pana l-am terminat. L-am inceput anul trecut dar la cateva zile dupa ce l-am luat in mana a trebuit sa impachetez toata casa fiindca mi-am renovat apartamentul. A durat vreo 3 luni pana ce am pus totul la loc. Apoi am avut niste probleme serioase si iar au trecut cateva luni fara sa ma uit la el. Intre timp am mai cusut 2 tablouri pentru nepotelul meu (o prelucrare facuta de mine dupa o fotografie care n-a iesit grozav si prelucrarea de la Krif) si slava Domnului in ultimele luni m-am ocupat doar de el. Mi-e tare drag si l-am lucrat cu multa placere.
Inca o data multumesc mult pentru aprecieri! Pupici
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Lili la data de Mar Dec 21, 2010 6:32 pm

E asa de frumos ! Mult mai frumos decat in poza de control ! Si ce mai migaleala ! Ai avut de furca nu gluma ... Neaparat sa-i alegi o rama deosebita , poate vorbesti cu copiii sa-l inrameze in strainatate ...
Felicitari !
Lili

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mar Dec 21, 2010 7:52 pm

Multumesc mult, Lili! Dupa sarbatori il voi inrama. Imi doresc o rama alba, simpla. Acum depinde si ce voi gasi la atelierul unde ma voi duce cu el.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Dec 21, 2010 9:15 pm

Oana Crivat a scris:In sfarsit s-a produs minunea. Lucru bun...la 9 luni. La mine au trecut mai mult de 9 luni de cand l-am inceput. Am terminat Daliile. Mi-a ajutat Domnul si ...pot sa le agat in bradul de Craciun. Despre poze, nu mai spun nimic fiindca m-am mai laudat o data in legatura cu priceperea mea de a face poze. Am facut cateva cu telefonul si au iesit la fel de "bune" ca si cele postate pana acum.

Oana, FELICITARI!!!!
E o splendoare. bravo
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de lilianna la data de Mar Dec 21, 2010 9:21 pm

Felicitari, Oana!
Imi place enorm. Nu stiu daca as avea curajul necesar coaserii unui goblen asa mare, complicat si tare frumos. Poate atunci cand voi iesi la pensie. Dar ne vor mai scoate astia la pensie?
lilianna

Sus In jos

Mesaj Scris de Karm3n la data de Mar Dec 21, 2010 9:39 pm

Este superb,parca nu-mi vine sa cred ca este un model de la kriff(sau nu?).L-ai cusut foarte frumos atat pe fata cat si pe dos,imi inchipui cate puncte razlete trebuie sa fi avut acolo.Felicitari ,ai un model minunat in galerie!
Karm3n

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mar Dec 21, 2010 10:17 pm

@Mary: Multumesc mult, Mary! Fac ce fac si ma mai uit putin la el. Mi-e foarte drag.
@Liliana: Multumesc mult! Eu iti doresc din toata inima sa ajungi la pensie (desi crede-ma nu e nici o fericire!) si sa te bucuri cat mai mult de ea macar pentru a le face in ciuda capetelor patrate ce vor sa ne "scoata din sistem".
@Karm3n: Iti multumesc pentru apreciere. Din tablourile mele, cele mai multe sunt de la Krif. Au si pacate dar in general am fost multumita de rezultatul final. Si chiar daca ma necajesc pana ce termin un tablou cu fire destul de proaste, cu puncte razlete....in final sunt multumita de rezultat. Ceea ce ma supara cel mai rau este ca de la un tablou la altul pentru acelasi cod de culoare sunt nuante diferite.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de masac la data de Mier Dec 22, 2010 1:44 pm

bv
cum faci ca sa iasa asa frumos si pe spate
eu oricat mi-as da silinta nu am reusit niciodata sa iasa bine pe dos
masac

Sus In jos

Mesaj Scris de margareta_ la data de Mier Dec 22, 2010 2:15 pm

Felicitari Oana !La cit de migalos a fost ti-a iesit dosul foarte frumos. I love you
margareta_

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mier Dec 22, 2010 2:22 pm

Draga masac, daca te vei plimba prin galeriile forumului vei gasi tablouri cu adevarat minunate si pe fata si pe spate. Eu am mai pasit , destul de des, peste 2-3mm, asa ca dosul nu e lucrat chiar asa cum as fi vrut. Dar important e sa nu existe noduri fiindca acelea strica mult aspectul tabloului.
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mier Dec 22, 2010 2:23 pm

Multumesc mult, Margareta!
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Dum Ian 09, 2011 8:45 pm

Am poposit si eu în galeria ta. Am admirat, am exclamat, am plecat, si m-am întors.
Te felicit Oana pentru toate goblenurile cusute.
Este pentru prima dată când văd cusut undeva Mestecenii aurii de la Goblenset.
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Dum Ian 09, 2011 9:36 pm

Daliile intrec orice asteptare, pacat numai de poza, e adevarat ca nu-i reda frumusetea reala. E absolut superb si, vazandu-l in galeria ta, am confirmarea, daca mai era nevoie, ca merita cu prisosinta cusut. Mii de felicitari, din suflet!
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Dum Ian 09, 2011 10:27 pm

Oana, ce goblen ai inceput?
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Dum Ian 09, 2011 10:52 pm

Sincere felicitari Oana, a iesit minunat!
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de LIVIA la data de Dum Ian 09, 2011 11:20 pm

,,Sincere felicitari Oana, a iesit minunat!"
Subscriu.

Livia
LIVIA

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Lun Ian 10, 2011 12:42 am

Vai Oana e SUPERB! SUPERB! Migalos dar extraordinar de frumos . Felicitari si sa-l stapanesti sanatoasa . bravo
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Lun Ian 10, 2011 9:35 am

Oana,au iesit asa frumoase daliile! Felicitari! bravo
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de Ruxandra la data de Lun Ian 10, 2011 10:50 am

Felicitari Oana...e superb bravo bravo
Ruxandra

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Lun Ian 10, 2011 11:13 am

Sincere felicitari,draga Oana,pentru finalizarea daliilor.Doar acum l-am vazut.
Este un model tare frumos,tare frumos.L-ai cusut impecabil,asa cum stii tu,atat pe fata cat si pe dos. buchet bravo
Apropo,daca tot l-ai terminat inainte de craciun,s-a indurat mosul sa treaca pe la tine ?Eu cred ca da. Pupici

Nelik

Sus In jos

Mesaj Scris de Carmen M. la data de Lun Ian 10, 2011 11:30 am

Felicitari, Oana pentru acesta galerie minunata.
Imi plac foarte mult daliile si in special goblenul cu nepotelul tau. bravo bravo bravo
Carmen M.

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Mar Ian 11, 2011 11:36 pm

Dragele mele, va multumesc din suflet pentru cuvintele voastre frumoase. In modul cel mai sincer va spun ca am fost foarte inspirata cand m-am inscris pe Forum. Nu numai ca am invatat multe lucruri de la voi, dar plimbandu-ma prin galeriile voastre si vazand ce minuni va ies din maini, am simtit un imbold serios de-a coase mai mult. Altfel, am serioase motive sa cred ca n-as fi terminat Daliile nici pana azi. Va multumesc ca mi-ati dat aripi prin cuvintele voastre de apreciere.
Va imbratisez cu drag si, fiindca ati venit in vizita in galeria mea,va tratez (macar virtual daca altfel nu se poate) cu un tort grozav!

Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Ian 12, 2011 1:25 am

Oana si noi invatam de la tine. Nu pot sa refuz o felie dintr-un tort care arata delicios. Multumesc!
Mary

Sus In jos

Pagina 5 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum