Alinuta - Goblen galerie

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Alinuta - Goblen galerie

Mesaj Scris de elenaraluca.ciolan la data de Joi Ian 08, 2015 7:02 pm

Sunt superbe toate modelele. Mult spor in continuare! I love you

elenaraluca.ciolan

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Mar 15, 2015 2:38 pm

Alinuta, bine-ai revenit!
Nu stiu cum de n-am fost pe faza cind ai venit cu recolta anului 2014. Eu am un cui impotriva poinsettiei ca planta, dar poinsettiile tale chiar au iesit bine, ai avut mina buna la alegerea modelului.
Foarte reusita Fetita cu basmaua rosie, am o slabiciune pentru tablou de cind eram copil si mi-a pictat tata o reproducere micuta. O am si eu pe lista, dar inca n-am cumparat kitul. Culorile sint superbe I love you

Alinuta a scris:
Am si eu kitul acesta, chiar e destul de sus pe lista de asteptare ca sa intre in lucru. Acum insa m-am zapacit un pic. Traiam cu impresia ca fondul trebuie sa fie verde. In poza de la tine mi se pare mai mult albastru. Asa este, sau e poza de vina?

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Mai 17, 2015 7:14 pm

Gata, m-am prins! Eu am cumparat kitul de indata ce a aparut. Kitul meu are 22 culori. Fondul contine nuantele de bleo, plus o mare cantitate de vernil.
Cred ca tu ai avut un kit mai nou, vad ca la Krif pe site sint trecute doar 20 de culori. Una din culorile disparute, conform pozei de control, este exact vernilul de la fond, care a fost inlocuit de bleo.
Nu reusesc sa imi dau seama cum arata originalul, insa inclin sa cred ca ar trebui sa fie vernil. Am in vedere evolutia prelucrarilor firmei. Aceeasi schimbare au facut-o Krif si cu Taranca cu marama. Kitul meu mai vechi are mult verde la fond, insa culori cam inchise in partea de jos, kitul nou are fondul cu mult bej si culori mai deschise. Pictura insa este mai apropiata de primul kit, are foarte mult verde.

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum