Alinuta - Goblen galerie

Pagina 6 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Alinuta - Goblen galerie

Mesaj Scris de gobelin la data de Mier Mar 23, 2011 7:33 pm

Eu zic că merge și cu pass și fără pass, însă depinde ce pass! Nu-mi spune că nu-ți plac tablourile mari... Gândește-te bine.

gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Joi Mar 24, 2011 11:56 am

Alinuta , nu ti-am vizitat demult galeria .
Vad ca ai venit cu noutati .
Imi place Geisha .De la ce firma e ?
Ce frumos e goblenul cu iepurele . Pare asa de real ! Imi plac culorile .
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de Alinuta la data de Vin Oct 28, 2011 10:40 am

Alina, mda e cam trist cand iti gasesti galeria pe pagina 3 dar asta e. Am fost foarte ocupata cu munca, facultatea, viata in general si acum motanul care ataca absolut tot ce misca, inclusiv pe mine cand cos. Si am asa o frica sa nu sara pe mine cand am acul in mine ca nu se stie ce se intampla.
Gheisa, sincer, nu-mi aduc aminte de la ce firma am luat-o, tot ce stiu e ca a fost de la o firma scumpa. O sa caut si o sa revin cu informatii.

Oricum, stergem nitel praful de pe aici si va prezint ultima mea "creatie". Modelul l-am primit de ziua mea (in Aprilie) de la o cumnata si mi-a placut.
S-a lucrat frumos, si repede, si imi place cum s-a asezat ata pe panza. Dar sincer nu-mi prea place modelul. A fost cam simplut si parca a iesit cu pixeli XD dar e simpatic oricum.
Nu cred ca am sa-l inramez pentru mine, poate il fac cadou inapoi cumnatei, ca stiu ca ii plac orhideele.

Alinuta

http://www.goblene.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Ruxandra la data de Vin Oct 28, 2011 10:45 am

I love you I love you I love you
Ruxandra

Sus In jos

Mesaj Scris de Alinuta la data de Vin Oct 28, 2011 11:52 am

Merci Merci Merci vulpita
Alinuta

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Vin Oct 28, 2011 12:09 pm

Alinuta, e dragut modelul, poate inramat cu o rama potrivita, il mai "deschide" putin
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Vin Oct 28, 2011 1:24 pm

Felicitari Alinuta pentru orhidee buchet .Imi plac si mie orhideele,am 3 bucati si-mi doresc ca in decembrie de ziua mea sotul sa le mareasca numarul. mixta
Mult spor in continuare.

Nelik

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Sam Oct 29, 2011 11:01 pm

Cred că e un model Hudemas.
Îmi place cum l-ai cusut.
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Dum Oct 30, 2011 10:39 am

Nu am mai văzut modelul ăsta până acuma.L-ai cusut foarte îngrijit.
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de IuliaMedeea la data de Dum Oct 30, 2011 11:21 am

Mi se pare ca modelul acesta e de la Hudemas,nu?
IuliaMedeea

Sus In jos

Mesaj Scris de Melly H. la data de Dum Oct 30, 2011 12:47 pm

Ai o galerie frumoasa si bogata!
Mi-au placut mult barcile si gheisa!
Felicitari Alinuta!
I love you I love you
Melly H.

http://www.mellymirror.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Dum Oct 30, 2011 5:53 pm

Alinuta bine ai revenit,ma bucur ca totusi nu ne-ai abandonat si ai cusut si un model frumos,felicitari ! I love you
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Dum Oct 30, 2011 9:06 pm

Alinuta, nu stiu de ce nu prea iti place ultimul model cusut, ca mie mi se pare tare frumos. Simplu, elegant, culorile au o tonalitate foarte placuta ochiului. Felicitari!
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Oct 31, 2011 12:43 am

Cu siguranta inramat va castiga, incearca si o sa vezi! Simplu nu inseamna neaparat simplist. Felicitari! bravo
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Alinuta la data de Mar Noi 01, 2011 1:48 pm

Crina, ma gandeam la ce rama sa folosesc si m-am uitat prin magazin dar nu am nici cea mai vaga idee ce model sa aleg. Chiar nu ma pricep la asa ceva, sunt total pe langa.
Nici nu stiu, nu vreau nici o rama pompoasa dar parca nici o rama prea simpla nu merge. Cred ca inramatul este cea mai grea parte la un goblen.
Nelik, sper sa ti se indeplineasca dorinta si sa iti inmultesti colectia de orhidee.
Merci mult de vizita.
Gobelin, Iulia dap e model de la Hudemas dar nu am putut sa-l scanez pe tot ca e scaner-ul mic. Si mie mi-a placut cum s-a asezat ata. Pot zice ca a fost foarte buna din punct de vedere calitativ atat ata cat si panza.
Am cumparat modele noi de la Hudemas si panza nu e aceeasi, e plastica si ata se subtiaza instant. Acum nu stiu ce sa zic.
Alina merci de vizita.
Melly merci ca mi-ai vizitat galeria si ma bucur ca ai vazut ceva care sa-ti placa.
Gina nu am vrut sa va abandonez, dar cum am zis, viata de zi cu zi ma tine departe de hobby-uri. Sper sa mai revin cu modele noi. Multumesc de vizita!
Rossana e frumos modelul, dar nu-mi place. Nu stiu de ce dar nu ma atrage. Nu e ceva ce eu mi-as alege. Cat despre culori am avut surpriza sa mi se termine cateva nuante si a trebuit sa caut in stoc sa vad ce culori se potrivesc si am avut norocul sa gasesc nuante foarte apropiate. E prima data cand mi se termina atele.
Laluna, cum am zis nu am nici cea mai vaga idee ce rama sa-i cumpar. Pur si simplu nu pot sa-l vad inramat.
Alinuta

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mar Noi 01, 2011 3:45 pm

Alinuta, nu pot sa-ti sugerez eu nimic privitor la rama, dar pot sa-ti spun cum fac eu cand inramez: cu goblenul la fata locului si prin metoda incercarilor repetate. Intotdeauna plec cu idei fixe de acasa (de genul "ii pun pass crem si rama aurie") si sfarsesc prin a capitula in fata a ceea ce mi se pare mie ca-mi cere goblenul. Niciodata socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ... Asa ca ia-ti goblenul cu tine si incearca. Eu sunt absolut convinsa ca o rama bine aleasa ii va da eleganta si distinctie goblenului tau si ca n-o sa te poti desparti de el...
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mar Noi 01, 2011 3:54 pm

Si eu sunt cam pe linga cind vine vorba de ales ramele, si eu merg cu doua lucruri la mine: goblenul si sotul. hahaha eu cos, si el alege ramele, ca altfel ar iesi un dezastru hi hi hi
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de Alinuta la data de Mier Noi 02, 2011 9:42 am

Laluna, eu vreau sa ma despart de el asa ca rama nu trebuie sa fie pe gustul meu ci pe al cumnatei care il va primi inapoi.
O sa vad ce gasesc prin magazin. Sa speram ca o sa mi se aprinda beculetul atunci cand o sa am nevoie de el.

Crina eu n-am cum sa merg cu sotul, ca nu am, si prietenul e plecat din tara asa ca o sa fiu doar eu si goblenul. Dar imi place aranjamentul asta al vostru. Poate pe viitor il aplic si eu.
Alinuta

Sus In jos

Mesaj Scris de anda la data de Mier Noi 02, 2011 9:58 am

Alinuta,mi-au placut realizarile tale,cu rama sau fara si vreau sa te felicit.Iti doresc spor in continuare! Felicitari! flori
anda

Sus In jos

Mesaj Scris de Alinuta la data de Mier Noi 02, 2011 9:59 am

Multumesc Anda de vizita si de incurajari Multumesc!
Alinuta

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Noi 02, 2011 1:13 pm

ha ha...nici eu nu pot alege ramele cu sotul ca..pe el putin il intereseaza acest lucru. Zice..hai ia acolo ce crezi ca-ti place si gata..
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Mier Noi 02, 2011 4:34 pm

Alinuta, bafta la inramat! Si pentru mine partea cu inramatul e foarte dificila...
Si eu tot cu sotul aleg ramele. El neaparat trebuie sa aiba decizia finala privind rama, pentru ca altfel stam si doua ore in magazin si eu tot nu ma pot hotari!
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de lacramioara la data de Dum Noi 06, 2011 5:13 pm

Imi place galeria ta, m-am plimbat cu placere prin ea, cat priveste ultimul goblen , sunt sigura ca se va aprinde beculetul la timpul potrivit. thumbs up
lacramioara

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Dum Noi 06, 2011 11:27 pm

Alinuta a scris:Alina, mda e cam trist cand iti gasesti galeria pe pagina 3 dar asta e. Am fost foarte ocupata cu munca, facultatea, viata in general si acum motanul care ataca absolut tot ce misca, inclusiv pe mine cand cos. Si am asa o frica sa nu sara pe mine cand am acul in mine ca nu se stie ce se intampla.
Gheisa, sincer, nu-mi aduc aminte de la ce firma am luat-o, tot ce stiu e ca a fost de la o firma scumpa. O sa caut si o sa revin cu informatii.

Oricum, stergem nitel praful de pe aici si va prezint ultima mea "creatie". Modelul l-am primit de ziua mea (in Aprilie) de la o cumnata si mi-a placut.
S-a lucrat frumos, si repede, si imi place cum s-a asezat ata pe panza. Dar sincer nu-mi prea place modelul. A fost cam simplut si parca a iesit cu pixeli XD dar e simpatic oricum.
Nu cred ca am sa-l inramez pentru mine, poate il fac cadou inapoi cumnatei, ca stiu ca ii plac orhideele.

Imi place cum arata. Felicitari!
O sa-ti vina si inspiratia justa cand o sa ajungila rame, in caz contrar imprumuta un sot sa-si dea cu parerea face cu ochiul
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Alinuta la data de Lun Noi 07, 2011 1:35 pm

Hyaviv, Rossana, Lacramioara va multumesc de vizita si de vorbele frumoase. Si cred ca o sa ascult de sfatul lui Mary si cand o sa ma duc la inramat o sa imprumut un sot. Cred ca a fost cea mai buna idee pe care am auzit-o pe ziua de azi. ris
Multumesc!
Alinuta

Sus In jos

Mesaj Scris de violin_aur la data de Joi Ian 05, 2012 9:35 am

Ai lucrat minunat natura moarta! Am vazut si celalt model la o doamna dar imi place mai mult al tau. Felicitari!
violin_aur

Sus In jos

Pagina 6 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum