Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 3 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II

Mesaj Scris de catalina la data de Lun Mar 08, 2010 10:24 am

Corina a scris:Da, sunt sigura de asta si e bine sa ne gandim si sa stabilim din timp modalitatea de premiere, sa nu devina un obicei acela de a contribui cu bani la premiu doar organizatorii...

De acord. bravo

catalina

http://www.catalina52.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 3 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II

Mesaj Scris de catalina la data de Lun Mar 08, 2010 10:27 am

Felicitari organizatorilor - Geta si Gobelin.

Felicitari celor care ati participat la concurs.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
catalina
catalina

http://www.catalina52.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mar 08, 2010 11:45 am

Si mie mi se pare buna ideea lui Cris, poate ar trebui sa ne gandim cum sa organizam un fond al forumului...
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Mar 08, 2010 12:01 pm

Felicitari castigatorilor!
Felicitari organizatorilor!
Felicitari partecipantilor!
Multumiri celor carer au votat.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Iarina la data de Lun Mar 08, 2010 1:48 pm

Corina a scris:Nici mie NU mi se pare corect sa suporte Geta si Gobelin costul premiului...data viitoare trebuie sa ne gandim din timp la o alta modalitate de premiere...nu neaparat una care sa necesite bani....de ex, putem oferi cadou o prelucrare realizata de cineva de pe forum cu tot cu diagrame( la alegerea castigatorului eventual) sau putem aranja ceva cu domnul Luca de la firma din Chisinau sau cu altcineva de la alta firma si oricum sa cotizam mai multe fete de pe forum...

Sincer, eu m-am gandit ca asta va fi premiul !!! Nici nu m-am gandit ca organizatorii vor suporta premiul din buzunarul lor ! De fapt m-am gandit, dar am eliminat ipoteza, pentru ca nu mi s-a parut corecta. M-am gandit ca poate au contactat vreo firma care a pus la dispozitie vreun set de goblen, sau poate au ei seturi cumparate pe care le "disponibilizeaza".

E o idee draguta cu "fondul clasei", care poate fi folosit nu numai pt concursuri, ci si pentru platit doemniul sau hostingul (care am inteles ca erau gratuite doar in primul an, mai sunt si acum gratuite sau scoateti bani din buzunar si pentru ele ?).
Ca modalitate de plata se poate infiinta un cont PayPal in care se poate depune orice valuta, iar de extras de vor extrage lei. Exista evident comisioane, dar peste tot exista ...

Felicitari tuturor participantilor si castigatorilor !
Iarina
Iarina

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Mar 08, 2010 2:19 pm

trebuie studiata problema comisioanelor iarina..eu nu ma pricep deloc..stiu doar ca la mine, banca la care eu am cont nu imi ia nici un fel de taxa ca tin banii acolo, si daca cu cardul scot numai de la automatele ce au sigla bancii pe ele, nu-mi ia nici un fel de comision... comisionul de intretinere mi-l ia numai daca nu am activitate timp de 3 luni ( prin activitate intelegand si depuneri nu numai plati) ..cu ani si ani in urma iti trebuia o anume suma in cont, si nu aveai voie sa scazi sub acea suma ca iti lua taxe, dar acum a disparut acel lucru...repet, asta este pt banca la care am eu cont si nu sunt convinsa ca toate bancile au aceiasi regula...
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Cris la data de Lun Mar 08, 2010 5:49 pm

Ma bucur ca avem aici fete care sint de acord cu sustinerea financiara a concursurilor forumului, asta inseamna ca..."nu m-a luat valul" cind am propus asta.

Daca e asa cum zici Iarina cu contul paypal, atunci problema e rezolvata, nu mai exista problema monedei de depunere. Si da, comisioane sint peste tot, dar nu cred ca sint mari.

Geta...nu-ti spui parerea?! Gobelin, nu sta deoparte..........
Cris
Cris

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Lun Mar 08, 2010 6:34 pm

Cris draga, mai cade omul din copac si tot se mai odihneste putin. Dar minte noi, care am tras aproape zi si noapte, pentru ca in final...sa nu putem avea sentimentul deplin al unui lucru facut.
Intrebarea trebuie pusa altfel : Vom mai avea forta , curajul si increderea sa mai putem face un alt concurs vre-o data ? Sa lasam timpul sa decanteze ce este de decantat, si...mai vedem.
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Mar 08, 2010 6:39 pm

Tocmai am aterizat si eu ... cine a castigat? :dd:
unde sa ma uit ....?
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Lun Mar 08, 2010 6:42 pm

Alina, afli chiar aici la pagina 52.
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Mar 08, 2010 6:45 pm

Gata am vazut , felicitari castigatorilor ! :dd:
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Lun Mar 08, 2010 7:04 pm

geta a scris:Cris draga, mai cade omul din copac si tot se mai odihneste putin. Dar minte noi, care am tras aproape zi si noapte, pentru ca in final...sa nu putem avea sentimentul deplin al unui lucru facut.
Intrebarea trebuie pusa altfel : Vom mai avea forta , curajul si increderea sa mai putem face un alt concurs vre-o data ? Sa lasam timpul sa decanteze ce este de decantat, si...mai vedem.

Geta, simt in "vocea" ta, o urma de tristete,,,,,,,Nu tre sa fii asa.....tre sa te gindesti, ca datorita tie si lui Gobelin, am avut sansa toti, sa participam impreuna la acest concurs....daca voi nu a-ti fi dedicat atita timp si daruire, acest concurs nu ar fi avut loc.
Asa ca, pt mine, voi sunteti cei mai cistigati......si anume, ati cistigat respectul nostru, si admiratia noastra, pt tot ce faceti si ati facut, ca noi sa ne simtim ca acasa aici...... :cadou:
crina
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona D. la data de Lun Mar 08, 2010 7:16 pm

Da, si mie imi pare rau ca simt tristete in mesajul tau Geta . Sper ca dupa ce va mai odihniti sa poti si tu si Gobelin sa vedeti doar partea buna a acestei experiente. :heart!:
Simona D.
Simona D.

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Lun Mar 08, 2010 7:43 pm

geta a scris:Cris draga, mai cade omul din copac si tot se mai odihneste putin. Dar minte noi, care am tras aproape zi si noapte, pentru ca in final...sa nu putem avea sentimentul deplin al unui lucru facut.
Simt o umbra de dezamagire si tind sa va dau dreptate ...........ce s-a intamplat in spatele cortinei stiti doar voi doi ,tu si Gobelin ..........sunt convinsa ca nu a fost un lucru usor ce ati facut voi ,dar totul efortul vostru ca initiatorii acestui concurs s-a revarsat in bucuria sufletelor noastre de privitori .....si chiar de participanti ..... datorita voua si acestui concurs, toti am fost castigati .........unii au castigat experienta .( cei care au lucrat pentru prima data o felicitare ) ........altii au dat din experienta lor ( ma refer la cei care sunt experti in executarea felicitarilor )..........altii au primit un imbold din amandoua partile pentru a se apuca sau pentru a incerca macar sa vada daca reusesc sa execute si ei o felicitare ....dar cel mai important lucru facut de tine Geta si de tine Gobelin.. ..e faptul ca ati reusit prin acest concurs dar mai ales prin topicul deschis de voi ...Concurs "Prietenie".......ati reusit sa ne apropiati unul de altul .......fiecare din noi avem o galerie unde ne laudam cu frumusetile facute de manutele noastre,galerii unde intalnesti doar cuvinte frumoase gen : superb ,wow ,felicitari .......unde nimeni nu are curajul sa spuna .........."e frumos goblenul dar mie nu-mi place "............uite ca la topicul concursului am iesit din tipar .......AM COMUNICAT INTRE NOI ..........am ras , ne-am distrat ,ne-am simtit bine , multi doar ne-au citit amuzandu-se odata cu noi ,am comentat si ne-am spus parerile sincere despre felicitarile executate .unii s-au suparat altii s-au bucurat .............Geta ,Gobelin ,niciodata nu poti sa multumesti pe toata lumea dar voi prin concursul pe care l-ati organizat ati facut un lucru minunat........ATI UNIT OAMENI ,ATI LEGAT PRIETENII .....Cuvintele mele sunt sarace in a exprima bucuria cu care am deschis in fiecare zi calculatorul in perioada asta a concursului ....... datorita tie Geta si tie Gobelin si concursului vostru am avut ocazia sa -mi fac o prietena de suflet .....pe VIV ..sa-l cunosc pe Gobelin ,pe Crina , pe Alinuta (chiar daca se supara ca o alint asa ....ha,ha ) pe NICO de care m-am legat chiar de la prima mea intrare pe forum si pe voi toti .....in galerii nu iti poti permite sa fii off-topic dar in topicul Prietenie am fost ce am vrut si cum am vrut si asa cum este fiecare in viata reala
Geta ,la anul vom avea si mai multa forta si mai mult curaj si foarteeeeeeeee multa incredere pentru a face editia a doua a concursului PRIETENIE ....si a treia ..si a cincea ........
TOATA STIMA SI RESPECTUL PENTRU VOI SI JOS PALARIA salut bravo :cadou:
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Lun Mar 08, 2010 7:59 pm

a ...am uitat ..pentru la anul mi-am ales ce voi lucra ,da ?Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 3 2i1p2mw goblenul ma reprezinta pe mine si jumatatea ...bre ,care razi acolo ,ha ? :haha1: nu ca am fii noi neste ..guit-guit ..desi suntem mai mult lati decat inalti :haha1: ...........deci el goblenul reprezinta pretenia intre ..rase ...................GETA ,daca nu ma incadrez in tema ..........il taiem pe domnul .dar cu o conditie .........sa organizezi concursul in preajma Craciunului ,da ? ............dUamna musai ramane in peisaj
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Mar 08, 2010 8:20 pm

ile..cred ca ai spus tot ceea ce era de spus legat de concurs...eu zic ca ar fi ff frumos sa nu renuntam la asa ceva, dar totusi sa le dam timp organizatorilor sa-si refaca fortele...despre imprsii legate de goblen ( si nu numai)...eu in general prefer sa spun verde-n fata ce nu-mi place! stiu ca de-a lungul timpului am avut si de suferit din cauza asta dar n-o sa ma vindece nimeni de asa ceva: daca nu-mi place nu-mi place, e dreptul meu de a-mi spune opinia ca vb aia nu s-a interzis libertatea vorbirii...nu ma supar daca cuiva nu-i place ce cos eu si imi spune asta: niciodata nu voi spune ca nu are dreptate, poate are, poate vede ceva ce eu nu vad...totdeauna e loc de mai bine..cat despre ce vei lucra pt la anu..ile draga..eu eram una din cei ce radeau acolo in spate... ce nu-ti convine ai? ce? zi aci cu voce tare sa aud..
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Corina la data de Lun Mar 08, 2010 8:22 pm

Ile, mereu simpatica...sper sa o mai inveselesti si pe Geta...
Corina
Corina

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mar 08, 2010 8:26 pm

Si eu am simtit ca e ceva in neregula in mesajul Getei, poate au fost treburi de care nu stie toata lumea... Daca e asa, imi pare rau ca sunt umbre care apasa peste ceea ce eu am perceput doar ca fiind ceva care ne-a apropiat mai mult, chiar daca am participat sau nu la concurs. In fond, as vrea sa amintesc (desi doar partial, ca altfel nu-mi permit) zicala romaneasca despre facerea de bine... Felicitari din nou Getei si lui Gobelin pentru tot efortul depus...
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Lun Mar 08, 2010 8:28 pm

hyaviv a scris:ile..cred ca ai spus tot ceea ce era de spus legat de concurs...eu zic ca ar fi ff frumos sa nu renuntam la asa ceva, dar totusi sa le dam timp organizatorilor sa-si refaca fortele...despre imprsii legate de goblen ( si nu numai)...eu in general prefer sa spun verde-n fata ce nu-mi place! stiu ca de-a lungul timpului am avut si de suferit din cauza asta dar n-o sa ma vindece nimeni de asa ceva: daca nu-mi place nu-mi place, e dreptul meu de a-mi spune opinia ca vb aia nu s-a interzis libertatea vorbirii...nu ma supar daca cuiva nu-i place ce cos eu si imi spune asta: niciodata nu voi spune ca nu are dreptate, poate are, poate vede ceva ce eu nu vad...totdeauna e loc de mai bine..cat despre ce vei lucra pt la anu..ile draga..eu eram una din cei ce radeau acolo in spate... ce nu-ti convine ai? ce? zi aci cu voce tare sa aud..

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 3 9ce85723242a75e10902e61
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Mar 08, 2010 8:30 pm

stai tu stai ca plec eu acu dupa o foarfeca sa vedem daca o sa-ti convina rezultatul..
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Lun Mar 08, 2010 8:31 pm

hyaviv a scris:stai tu stai ca plec eu acu dupa o foarfeca sa vedem daca o sa-ti convina rezultatul..
numai tata popa taie limba :haha1:
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Mar 08, 2010 8:33 pm

si? la mine sunt femai popa..ha ha..fata vecinei mele de la parter era popa..acu sa nu ma intrebi si ce religie ca habar n-am..am vazut numai poze cu ea, in fata altarului, imbracata in popa.
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Lun Mar 08, 2010 8:37 pm

hyaviv a scris:si? la mine sunt femai popa..ha ha..fata vecinei mele de la parter era popa..acu sa nu ma intrebi si ce religie ca habar n-am..am vazut numai poze cu ea, in fata altarului, imbracata in popa.
pai si la noi am vazut ca mai nou ca fac si fetele teologia ...........lucru bun ....poate asa se baga si barbatii sub partahirul preotesei :haha1: ...ptiu ,limba aricioasa ....vroiam sa spun ca poate se duc la spovedanie :rusine
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Mar 08, 2010 8:42 pm

soro...mie mi se paru ..nu stiu cum..fata-popa? cand se zice ca femeile n-au voie in altar?! dar deh...lumea se schimba si probabil ca si ideile si conceptiile despre religie se modifica in concordanta cu scimbarea lumii...e, nu cred eu ca ai sa vezi barbati inghesuindu-se sa se duca la spovedanie decat daca mutam femeia-popa in cu totul alte parti...
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Lun Mar 08, 2010 9:38 pm

Pentru Geta, organizatoarea concursului !
Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 3 919944 Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 3 919944 Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 3 919944 Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 3 919944 Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 3 919944
cherie
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de Vio la data de Lun Mar 08, 2010 9:51 pm

Geta, imi pare rau sa vad o umbra de tristete in mesajul tau.
Eu va multumesc inca o data cu toata sinceritatea pentru acest concurs.
M-am inscris cu drag, nu pentru premiu, ci pentru a marca frumos implinirea unui an a forumului. Chiar daca nu am scris foarte des pe forum, de cate ori am timp intru fuguta aici si mai uit de problemele de zi cu zi.
Si apropo de premiu, eu cred ca mai potrivit ar fi sa nu mai fie de acum incolo premii materiale ci doar virtuale.
Imi dau seama cata munca a fost in spatele acestui concurs si aveti toata admiratia mea, toti care ati contribuit la organizarea lui.
flori
Vio
Vio

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum