Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 7 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II

Mesaj Scris de gobelin la data de Mier Mar 10, 2010 7:59 pm

Ei, Geta, de multe ori regretam că nu m-am născut mai devreme ca să prind mai mult din acele vremuri. Eu am prins doar finalul...

Ce frumos sună ”la un ceai”...

Dacă tot veni vorba de tot felul de ”ceaiuri” ce spuneti voi că Ile a vrut să mă imbete cu bere?

gobelin

Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 7 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II

Mesaj Scris de duchess la data de Mier Mar 10, 2010 8:08 pm

Gobelin ,cum era in vremea aia ... mai ti minte?
Poti povesti putin?
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de daria la data de Mier Mar 10, 2010 8:10 pm

Ca bine zici Gobelin!!!!!
[
Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 7 Ceai_ma_ceai Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 7 Ceai

Va doresc spor in tot ce faceti;
Va mutumesc pentru tot ce faceti;
Tineti-o tot asa suflete minunate!!!!! Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 7 506282
daria
daria

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Mar 10, 2010 8:16 pm

Vai Geta ce amintiri placute mi-ai rascolit .............ceaiul de sambata seara ...ne adunam la cate un sau o colega acasa ,,de obicei ne intalneam la mine caci eu aveam parintii mai ingaduitori ...si chefuiam cateva ore ........ceva aperitive ,cateva sticle cu suc ,mai strecuram si un lichior :haha1: cu tigari ne aproviziona mama :haha1: se facea ca mai uita pachetul pe care-l avea in mana cand ne aducea tava cu cafele ..........ascultam Alifantis, formatia RosU si Negru si multe ,multe .........cand ne saturam de dantuiala ne strangeam unul langa altul si cantam celebrele melodii de la Cenaclu Flacara acompaniati de o colega cu chitara .....ce adolescenta frumoasa am avut si noi
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Mar 10, 2010 8:22 pm

eee..ce noroc pe voi..la mine nu se "purta" ceai, probabil pt ca la tara fiind...mai greu cu asa ceva....noi mergeam cu totii la discoteca...sau la iarba verde cand vremea permitea...
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mier Mar 10, 2010 8:24 pm

Vai de mine draga Ile, chiar mi-ai rasucit cutitasul in inima ...la amintirile tale... Asa este. Iar noi, numai si numai la aceste ceaiuri aveam ocazia sa ascultam si sa dansam muzica americana sau franceza, interzisa pe la posturile de radio sau tv. Magnetofonul era la mare cinste. Iar la chitara...hehe, la noi se canta muzica greceasca..Doamne ce amintiri...
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Mar 10, 2010 8:28 pm

hyaviv a scris:eee..ce noroc pe voi..la mine nu se "purta" ceai, probabil pt ca la tara fiind...mai greu cu asa ceva....noi mergeam cu totii la discoteca...sau la iarba verde cand vremea permitea...
taci tu ca te duceai la Caminul Cultural ..........
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Mar 10, 2010 8:34 pm

pai da soro..ca acolo se dadea discoteca...ehe..ce vremuri..hai sa va zic ca ai mei parinti erau destul de stricti si zicea sa nu stau nu stiu cat...intro joi, cand plecaram noi toata trupa la disco, imi zice mama sa nu care cumva sa stau mai mult de 12 noapte...hm...ajung eu acasa pe la 3 si ceva...intru pas pas..si cand credeam ca am scapat..se trezeste tata si intreaba...ce faci, acu vii? eu: da! el:..cat e ceasu? eu...pai cat sa fie 1...( tata a doua zi pleca la servici) se trezeste el ca de obicei la 5 dimineata sa plece si ii zice mamei..ce dracu, parca am dormit cam putin de la 1 pana acu..asa repede se facu dimineata?!? daca ar fi stiut adevarul...nu mai vedeam eu discoteca luni bune...
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Mar 10, 2010 8:41 pm

:haha1:
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Mier Mar 10, 2010 8:44 pm

Ce frumos e ,cand e voie buna ! :dd:
Eu nu stiu despre vremurile de care vorbiti voi ...
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Mar 10, 2010 8:46 pm

eee alina "inveti" si tu din ce povestim noi pe aici...
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Mier Mar 10, 2010 8:47 pm

parca vorbiti de tineretile mele... :dd:

Michelle
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Mar 10, 2010 8:52 pm

:haha1: cand il imbracam pe Rudolf (scheletul pe care-l aveam la orele de anatomie ) in uniforma scolara hahaha

Ultima editare efectuata de catre ile in Mier Mar 10, 2010 9:00 pm, editata de 1 ori
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Mier Mar 10, 2010 8:58 pm

Mary a scris:Imi pare rau de situatia creata. Un concurs al prieteniei soldat cu pierderea unui membru........sincer imi pare rau.

...subscriu
Petro
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Mar 10, 2010 8:59 pm

rebela am mai fost si in scoala .............raman in clasa la ora de sport ........ce dracu sa fac sa nu ma plictisesc ...........il imbrac pe Rudof (asa ii era porecla ) in uniforma mea ........... :haha1: camasuta ,sarafan ,cravata care era obligatorie in liceu atat la baieti cat si la fete (ati purtat ) + cordeluta ............ora de dupa sport anatomie .........vine profu....in clasa delir ...........cine ..cine ? ......nimik ..........il pune profu .pe seful clasei sa-l dezbrace pe Rudolf ...........ala cica .eu ? nu pot tovarul profesor mi-e rusine .cum sa-i ridic fusta ............. :haha1: ..de atunci in fiecare zi Rudolf avea o noua costumatie .........pana cand a ajuns saracu in chilot si sutien hahaha iar noi ne-am ales cu o mustruluiala in fata careului ..........
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Mar 10, 2010 9:23 pm

Getaaaaaaaaaaaa......hai la film in gradina face cu ochiul[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Mar 10, 2010 9:29 pm

stai tu, ca eu acu am ajuns acasa..ma schimb si vin, nu pleca fara mineee...
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Mier Mar 10, 2010 9:33 pm

Nu-mi aduc aminte asa de multe, pentru că pe atunci era micut, insă ce îmi amintesc sunt plăcile de pick-up, programul scurt de la TV, fasptul că se lua curentul si eu intrebam tot timpul de ce nu e curent, ciocolata Cirpiripi, si incă alte câteva...
gobelin
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Mar 10, 2010 9:40 pm

hyaviv a scris:stai tu, ca eu acu am ajuns acasa..ma schimb si vin, nu pleca fara mineee...
:haha1: daca ne prinde ploaia ne bagam sub scaune ,da ?
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Mar 10, 2010 9:42 pm

sigur...da nu cre ca va ploua..poate vreo zapada sa dea.. :haha1:
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Vin Mar 12, 2010 2:12 am

of...nu intra una ( adica eu ) o saptamina pe forum...si cind intra....of...of...of...
ce pot sa spun...pt mine a fost o placere sa particip la acest concurs...si la urma tare nerabdatoare eram sa vad felicitarile tuturora...misterul ma omoara pe mine...
organizarea super...si mai ales intr-un timp atit de scurt mai bine nu se putea...mereu mai ramine cite ceva de pus la punct...dar de...pt data viitoare...se stie
nu am citit toate mesajele de la cap la coada...doar citeva...si zau imi pare rau ca lucrurile au luat o intorsatura care nu ar fi trebuit...dar in sfirsit...cum mai mereu zic eu...fiecare isi ia decizille lor
eu in timpul concursului am pus un mesaj...pt care...imi pare nitelus rau...pt ca m-am precipitat...dar nu am facut-o cu rea intentie...zau...dar totusi as vrea sa cer iertare...pt acest lucru...pt data viitoare imi va fi invatatura de minte
astept cu nerabdare organizarea uni nou concurs...voi fi mereu de acord cu toate regulile care se vor pune...si daca voi putea...voi participa...si nu numai la concurs....
inca un lucru...dau multumiri domnului...ca dupa ce am stat o saptamina cu ochii in claculator...la pierdut timpul la jocuri...m-am plictisit si mi-a pierut cheful...ca de...asa sunt eu...pina nu ma umflu de un lucru...nu-mi trece...asa pot sa continui la ceea ce mi-am propus...zi ca am pierdut doar o saptamina....
ce as dori sa va spun...imi suntetzi dragi toti....si niciodata nu-mi place sa vad suparat pe nimeni...si v-as ruga din tot sufletul...sa nu ne suparam din nimicuri...ca destul ploua
va urez tuturora ...mult...mult spor in toate...si multa multa sanatate...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ai era sa uit...de miine la cusut toata lumea...ca de nu...pun batu pe toate...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]...voi incepe cu mine... :haha1:
felicitari orgnizatorilor pt buna organizare si inim pe care o au...felicitari si tuturor participantilor...si felitari cistigtoarei...crina... sarbatori
sa vezi ce-mi face gobelin...la cite emoticoane am pus... stiu stiu...nu-nu! Pupici
valexya
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Vin Mar 12, 2010 2:15 am

valeu...era sa uit...waw...ce poza frumoasa...si ce infatisare atit de tandra are forumul...mi-a placut la nebunie... thumbs up :cadou:
valexya
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Vin Mar 12, 2010 2:21 am

nu stiu cine va mai organiza alt concurs, ca eu, dupa editia asta, sunt in convalescenta...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Vin Mar 12, 2010 2:27 am

lasa geta draga ca iti revii, mai repede decat te gandesti......iti tinem pumnii...siii...valexia draga, vaz ca nu prea te omori cu respectatul regulilor, ce-i acolo, ai facut adunare generala de emoticoane?!? stai asa ca te luam noi acu la strofocat...de-ti merg fulgii, ce crezi tu ai?
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Vin Mar 12, 2010 2:30 am

Geta sa-ti fac un masaj /?Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie II din II - Pagina 7 Massage
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Vin Mar 12, 2010 2:37 am

Au, nu acolo ca ma doare !
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum