katy (catalina) - goblen galerie

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: katy (catalina) - goblen galerie

Mesaj Scris de vasi52 la data de Joi Feb 10, 2011 7:54 am

Felicitari pentru barcute si narcise.

vasi52

Sus In jos

Mesaj Scris de katy85 la data de Mar Mar 15, 2011 11:27 pm

Buna, inca nu am terminat ornamentul de tot, dar pun pozele lui :

katy85

Sus In jos

katy85

Sus In jos

katy85

Sus In jos

Mesaj Scris de katy85 la data de Mar Mar 15, 2011 11:28 pm

katy85

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mar Mar 15, 2011 11:30 pm

I love you
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Mar Mar 15, 2011 11:43 pm

bravo bravo
nicolina

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Mar 16, 2011 12:23 am

I love you I love you Pupici
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de katy85 la data de Mier Mar 16, 2011 10:47 am

Buna fetelor, sunt tare dezamagita de mine insami, imi pare tare rau ca nu am apucat sa termin ornamentul, mai aveam la fond deoarece eu prin casa am doar panza de goblen , nu am altfel de panza, si de aceea a trebuit sa cos toata panza (un patrat de 12 /12),ideea era alta, dar pe drum s-a mai schimbat, vroiam sa cos si niste ghiocei pe care apoi sa ii decupez si sa ii pun in vaza, dar nu am avut timp, la inceput crezi ca ai timp mult, cand am ajuns la jumatatea timpului am inceput sa cos si nu am mai avut timp, copila mea a fost putin bolnavioara zilele acestea si nu am putut sa o neglijez, asa ca tipul cu cusutul s-a scurtat foarte mult,am pus pozele doar ca sa nu creada unii ca m-am inscris degeaba si nu am cusut nimic, nu particip la concurs (nu ar fi corect pentru ceilalati),nici pozele nu se vad extraodinar din cauza ca le-am pozat la 11 si jumatate noaptea, pentru ca am tot sperat ca termin la timp,am imprumutat de la cineva un aparat si nu am stiut cum sa pozez mai frumos, mai tarziu o sa imi pozez si toate goblenele pe care le am in lucru ca sa le mai vedeti pe fiecare in ce stadiu au ajuns daca tot am aparatul foto,pe ornamentul meu care semnifica o vaza sus scrie 1 Mar(martie)2011 si pe banda de jos am scris gobl.com pentru ca l-am dedicat acelei zile cand forumul a facut 2 anisori, pe fond sunt desenate doua pasarele si in mijlocul lor este un bobocel de ghiocel dar nu se prea observa deoarece nu am terminat fondul alb, nici culorile nu sunt prea frumoase dar pe acestea le-am avut la dispozitie, le urez multa bafta tuturor concurentilor,pupici multi.
katy85

Sus In jos

Mesaj Scris de katy85 la data de Mier Mar 16, 2011 10:58 am

In aceasta poza se vede si ghiocelul :

katy85

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Mier Mar 16, 2011 11:42 am

Catalina, sper ca fetita ta nu mai e bolnavioara. Ai muncit mult la proiectul tau, te felicit pentru asta si pentru determinarea de a-l finaliza! buchet
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mier Mar 16, 2011 12:24 pm

Si eu te felicit pt hotarairea de a-l termina, e frumusel
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Mar 16, 2011 12:36 pm

Katy ,pupici multi fetitei tale si multa sanatate .

Aseeeee,si amu ia sa te iau eu nitel in pene hi hi hi cum sa nu participi la concurs ? nici sa nu aud asa ceva ca-ti dau un nana de rade si fie-ta de tine ,da ? hi hi hi
In primul rand ca ai muncit la ornament ,ai pus in el pasiune ,dragoste alaturi de timp si framantarea de a gasi ceva care sa fie in ton cu tema ,si asta nu e putin lucru .
In al doilea rand ,pozele sunt excelente ,mie imi plac tare mult .
Ca nu ai terminat fondul ? Sincer ,daca nu spuneai eu una nici nu bagam seama , eu vad si ghiocelul ,vad ca ai scris si 1 Martie ...deci cum sa spui ce esti dezamagita de tine ? ....mai ,ma urc in tren si vin sa te zmotocesc nitel ...in viata ta sa nu mai spui asa ceva ,NOI SUNTEM UNICE in viata ,fiecare avem ceva special in felul nostru ,ca tine ,ca X ,Y,Z nu se mai naste alta ,vorba aia : alta mama nu mai face "
hi hi hi
Deci la concurs cu tine .

Mai presus de orice concurs , e faptul ca suntem impreuna pe forum de 2 ani ,cu bune ,cu rele ,ne-am mai ciupit ,ne-am mai impus ,ne-am mai strambat una la alta ca apoi sa ne pupam cu foc hi hi hi important este ca suntem alaturi ,ca impartasim aceeasi pasiune .Pentru mine asta e important ,sunt foarte bine venite si concursurile ,caci capatam sau facem schimb de experienta , dar un concurs indifetent de miza lui reuseste sa ne aduca impreuna .
Ma uitam aseara la utilizatorii din ultimele 24 de ore , si am fost placut surprinsa sa vad cati utilizatori au intrat din nou pe forum ,chiar daca unii doar au citit si nu au postat ,dar parca am fi fost ca o familie care se aduna in preajma sarbatorilor .Eu cred ca asta e important si nu faptul ca X a cusut un model mai mandru ca Y , ci faptul ca ne strangem impreuna sa marcam aniversarea " casutei " noastre

Va pup pe toate dar mai ales pe Gobelin hi hi hi ,s i sa ne forumim cu drag si spor muuuulti ani de acum inainte . Pupici
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Mar 16, 2011 1:51 pm

ce faci ile, iar atentezi la viata lui gobelin?
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mier Mar 16, 2011 2:15 pm

hyaviv a scris: ce faci ile, iar atentezi la viata lui gobelin?

Observ ca iar tre sa ridicam garda vyv......

Ai dreptate Ile in privinta modelului.....scopu e sa facem ceva impreuna, nu cine are cel mai frumos model
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mier Mar 16, 2011 2:16 pm

bataie
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Mar 16, 2011 2:39 pm

Crina sa te ajut si eu sa dai ? hi hi hi
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de katy85 la data de Mier Mar 16, 2011 3:32 pm

Multumesc frumos tuturor pentru cuvintele frumoase, mi-au ajuns direct la inima,este foarte adevarat ce ati scris doamna ile, si va multumesc din suflet,fetita mea este mai binisor, facem tratament in continuare, azi dau inainte cu fondul ca sa fie gata cu adevarat, pupici.
katy85

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Joi Mar 17, 2011 8:18 am

Felicitari pentru inscrierea in concurs si pentru oramentul delicat pe care l-ai cusut. E foarte frumos si sper sa obtii voturi multe pentru el!
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Joi Mar 17, 2011 2:03 pm

Katy, felicitari pentru ornament !
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Sam Mar 19, 2011 4:42 am

Katy, multa sanatate fetitei tale!
Daca nu citeam si doar ma uitam la poze credeam ca modelul tau e terminat. Imi place felul in care ai pus bentita rosie, iar cind vad ca este dedicat aniversarii forumului mi se inmoaie inima! imbratisare
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Sam Mar 19, 2011 10:41 am

Katy, m-a impresionat cat suflet ai putut sa pui in ceea ce ai facut pentru acest concurs! buchet

Multa sanatate fetitei tale, iar tie, multa bafta la concurs!

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Sam Mar 19, 2011 4:28 pm

Catalina, eu gasesc ca ornamentul lucrat de tine e perfect, tu esti prea severa cu tine si nu ar trebui. M-a impresionat si pe mine pasiunea cu care lucrezi si participi la viata forumului si maniera ta originala de a personaliza ornamentul astfel incat sa insemne ceva special. Te felicit si... multa bafta la concurs! Pupici fetitei si multa sanatate!
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de katy85 la data de Sam Mar 19, 2011 7:10 pm

Va multumesc foarte foarte mult la toata lumea, pupici multi multi tuturor si mult spor la goblenit.
katy85

Sus In jos

Mesaj Scris de Corina la data de Mar Mar 29, 2011 11:34 am

Felicitari pentru participarea la concurs si pentru ornamentul creat. bravo Pupici
Corina

Sus In jos

Mesaj Scris de katy85 la data de Mier Mai 11, 2011 10:12 am

Buna, fetelor am venit putin sa sterg praful din galerie, si daca tot veni nu am venit cu mana goala, am terminat in sfarsit ciresele de la rogoblen varianta imprimata:

Pupici spor la lucru
katy85

Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum