Croitorie

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Re: Croitorie

Mesaj Scris de geta la data de Vin Iun 11, 2010 3:50 pm

Lenzing Textile & Color Trends Spring/Summer 2011

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mar Iun 15, 2010 2:50 pm

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mar Iun 15, 2010 2:51 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Sept 10, 2010 12:55 pm

O sursa de inspiratie

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Iarina la data de Vin Ian 28, 2011 6:54 pm

Va rog frumos, ajutati-ma si pe mine cu niste idei: fetita mea a vazut intr-un desen animat o papusa din carpe si ma innebuneste sa-i fac si ei una !

Materiale am destule, am si masina de cusut, dar imi lipseste un tipar sau un tutorial ... Am dat o cautare pe google, dar nu mi-a dat nimic.

Ma puteti ajuta cu niste idei ?
Iarina

Sus In jos

Mesaj Scris de lilianna la data de Vin Ian 28, 2011 7:22 pm

Iarina a scris:Va rog frumos, ajutati-ma si pe mine cu niste idei: fetita mea a vazut intr-un desen animat o papusa din carpe si ma innebuneste sa-i fac si ei una !

Materiale am destule, am si masina de cusut, dar imi lipseste un tipar sau un tutorial ... Am dat o cautare pe google, dar nu mi-a dat nimic.

Ma puteti ajuta cu niste idei ?

Ileana a lucrat papusi:

E vb despre galeria ei. Sper sa iti fie de ajutor.

lilianna

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Vin Ian 28, 2011 7:55 pm

Una din amicele mele de pe blog a facut oaceasta papusica adorabila

Mai multe imagini aici:

Instructiuni detaliate aici

Michelle
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Vin Ian 28, 2011 9:56 pm

Ei da ,asta papusica nu zdreanta al meu bataie hi hi hi
Multumim Michele
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de sym la data de Vin Feb 18, 2011 8:19 pm

am gasit cateva tutoriale de esarfe
sym

http://saymonfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de sym la data de Vin Feb 18, 2011 8:21 pm

si un tipar de bluza in limba engleza
sym

Sus In jos

Mesaj Scris de Brindela la data de Vin Feb 18, 2011 9:30 pm

Oooo ! Ce fete harnice si ce de maini dibace ! In vreme ce eu visez cu ochii deschisi, albinutele pun mana si fac !
Pentru voi, toate cele interesate si de croitorie, va las niste bunatati... ca eu mai am de asteptat...pana pe la vara pentru masinuta ,,Brother'' de care vreau sa-mi cumpar... zambet
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - eu m-am inscris la canalul ei...e fenomenala buburuza asta de fata !
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - si multe altele le puteți lua la rand de la ea...

sarbatori
Brindela

https://www.facebook.com/artandjoybrindy

Sus In jos

Mesaj Scris de Brindela la data de Vin Feb 18, 2011 9:43 pm

Sau idei cum sa îmbraci o minune de creație versatila ! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
sau un top cu valuri (franjuri?)......https://www.youtube.com/watch?v=lOzitETv5Fs
Sper sa va placa ! Spor la lucru !
Brindela

Sus In jos

Mesaj Scris de Brindela la data de Vin Feb 18, 2011 9:54 pm

Si ca sa va las in amuzament ,,final kombat'' ie-te nah !
Brindela

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Feb 20, 2011 3:11 pm

hahaha Pisicuta e mortala! Si e mult mai priceputa decit mine la cusut!
Masina de cusut Brother, wow! Cele mai bune de pe piata! Dar e si scumpa... a mea este nemteasca, de la Plus, a fost relativ ieftina, dar sint foarte multumita de ea - mai precis sotul, ca el coase. Vrei sa te apuci serios de croitorie, sau o iei pentru brodat?

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Dum Feb 20, 2011 5:18 pm

Si mie tot pisica mi-a placut cel mai mult..dar nici celelalte idei nu sunt de lepadat!
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de sym la data de Dum Feb 20, 2011 9:50 pm

cateva tutoriale de posete
sym

Sus In jos

Mesaj Scris de Brindela la data de Joi Feb 24, 2011 3:12 pm

Mă bucur că vă plăcu mâța-monița ... eu nu mă omor după ele decât dacă-s ca madmoazela de mai sus...adică să le papi boticu', nu alta!
Irina, m-am oprit la Brother după multele căutări pe net și văzând că pe ea o aleg majoritatea, cât despre cealaltă întrebare nu pot să aleg unul din răspunsuri...adică, n-o iau pentru brodat, nu m-am gândit la asta, cred că ar fi mult prea greu pentru o ne-inițiată ca mine... mixta ...dar nici nu pot spune că vreau să m-apuc serios de croitorie...știi tu, cuvântul ăsta ,,serios'' mă îngrozește... bataie
O iau pentru că madam Ileana rămăsă de decor de vreo câțiva anișori ( e din aia cu dulap ) și mi-e dor să stric hahaha ceva materiale...blugi...să fac lenjerii pat, fețe pernă decorative, huse scaune...etc...
Brindela

Sus In jos

Mesaj Scris de Brindela la data de Joi Feb 24, 2011 3:15 pm

Faine poșetele, Sym ! Mulțumim !
Brindela

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Joi Feb 24, 2011 4:01 pm

Ha ha ha brindela..mult spor la croitorit. Si daca tot vrei sa strici ceva..ia apuca-te mataluta si de bridat ca.. e asa frumos...numa sa nu faci ca mine si sa confunzi panza cu degetutul ( ce au, pe vremurile cand eram toata brisca si vroiam sa invat brodatul la masina, de atata invatat cu zor si spor, m-am apucat sa-mi brodez degetul, unghia (nu va spun ce mandru arata degetutul meu cu acul masinii de cusut in el!!! si de invatat tot nu am invatat)
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Brindela la data de Joi Feb 24, 2011 10:18 pm

Vai de mine, Viv, nu îmi mai spune grozăvii de astea...că o mătușă de-a mea a pățit-o la fel...ea a lucrat în confecții toată viața...și a avut o zi din seria ,,de n-ar fi fost''...are și acum degetul strâmb cu tot cu unghie...am lucrat și eu după liceu în confecții vreun anișor și ceva...nici nu-ți spun cu ce frică coseam din cauza acelui incident al mătușii mele...și de ce mă zoreau inginera și maistra, de ce făceam mai încet...la început ele credeau că fac anume...după aceea au văzut că mă blochez și iau mâinile de pe lucru dacă stau pe capul meu... bataie
Iacă-tă de asta am cusut mereu în ritmul meu...și n-am rămas să lucrez în domeniu...îmi place doar ca hobby...eu, acas' și my Brother... Idea Oricum, tot ce voi realiza, vă voi împărtăși... Pupici
Brindela

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Dum Feb 27, 2011 10:13 pm

Asta e prima data cand nu imi pare ca nu stiu sa folosesc o masina de cusut! Daca ati sti de cate ori am scos masina mamei dintr-o cutie (o valiza) si imi ziceam ca de data asta nu ma las pana nu invat! Adevarul e ca eu sunt tare fricoasa, si in general imi e frica de toate masinariile care fac zgomot mare. (In afara de respirator si de robotul de bucatarie!) Dupa ce am citit ce-ati scris voi, nu stiu daca o sa mai am vreo tentativa vreodata.
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Feb 28, 2011 3:09 am

Rossana, nu te speria draga ca situatia nu-i chiar asa de neagra dupa cum pare. Eu zic sa scoti masinuta de la naftalina si sa incerci usor, far ata mai intai, pana vezi care e miscarea. O sa vezi ca nu e deloc greu. Daca masinuta ta e electrica, atunci ai grija sa nu apesi din start, foarte tare pe pedala, ca atunci chiar ca o sa ai impresia ca totul fuge de tine. Eu nu sunt experta, dar am cusut atat la masini electrice cat si la cele obisnuite( aici am un singer electric si la mama aveam o ileana obisnuita, clasica, cu masuta sau dulap, nu stiu cum ii ziceti voi) Brodatul la masina insa...nu s-a lipt, cu toata stradania mea...
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Lun Feb 28, 2011 10:04 am

Prea tarziu cu incurajarile Hyaviv! hi hi hi Hotararea a fost luata!
Adevarul e ca nu stiu de ce nu s-a lipit cusutul la masina nici de mine, nici de mama! Bunica folosea frecvent masina de cusut, iar cusutul de mana si impletitul, ca si mama, de la ea le-am invatat. Dar la masina de cusut nu am avut lipici nici eu, nici mama. Acum nu am masina de cusut, mama are una electrica, dar mergem cam rar acasa la parintii mei asa ca acolo nu prea e timp de scos masina de cusut de la naftalina. Sincer, mi-ar place tare mult sa am o masina si sa stiu sa cos la ea, ca sa mai fac una alta pentru casa. Iti multumesc de incurajari, daca imi zice si Brindela ca i s-a indreptat degetul matusii poate ca ma razgandesc!
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de sym la data de Mar Mar 01, 2011 5:59 pm

fetelor stati linistite,nici eu nu am stiut sa cos desi imi placea de mica.pana la urma am facut si scoala in domeniu,si am lucrat 9 ani in confectii,deci cate ace s au rupt in degetelele mele?multeee,dar se intampla doar cand te grabesti si nu esti atenta.eu zic sa scoate ti masinile si sa va apucati de treaba.ia masina de cusut si o pereche de pantaloni care nu i mai porti si coase un patrat,pune o toarta si fa o geanta unicat;mai pune si un accesoriu ca acesta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , sa vezi ce bine va fi cand te intreaba cineva de unde ai cumparat geanta?
asa ca fetelor de la un hobiu am ajuns sa am 4 masini de cusut acasa, mai am nevoie de o presa de calcat si ma apuc de treaba mai intens
sym

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mier Mar 16, 2011 6:52 pm

Cei mai dulci iepurasi de paste - tutorial + tipar

Bineinteles ca merg decorati cu tot felul de alte broderii si fundite inainte de a fi asamblati - e loc pentru fantezie nelimitata.

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de sym la data de Mier Mar 23, 2011 10:12 pm

ce mai munciti fetelor?eu pregatesc o serie de genti handmade unicate,o sa postez in curand,pa,pa
sym

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum