Cherie - goblen galerie

Pagina 15 din 15 Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cherie - goblen galerie

Mesaj Scris de valkia la data de Mier Aug 25, 2010 7:48 am

Cherie draga, sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti rezolvi problemele si te asteptam cu drag, atunci cand poti accesa forumul!

valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Lun Mar 11, 2013 11:20 am

Cherie, ce mai faci? Au trecut doi ani de cind nu ne-ai vizitat...

Am revazut galeria ta, ce talent ai, sa desenezi totul inainte sa cosi! Iar broderiile sint exceptionale, foarte rar am vazut asa tablouri brodate, imi plac mai mult chiar decit goblenurile.
Mare pacat ca unele din poze au disparut.
Sper ca iti mai aduci aminte de noi si ca esti bine acolo unde esti acum. buchet

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Mar Mar 12, 2013 12:19 am

Ma bucur ca iti place ce am lucrat. Am avut o problema ... m-am mutat de la Galati la Buicuresti... nu am mai avut timp de "goblenit" dar de catebva zile am reluat ultimul lucru si intentionez sa il termin...
Voi reveni la "clubul nostru" intr-un fel... imbratisare
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mar Mar 12, 2013 1:01 pm

Felicitari pentru mutare!
Cazinoul este cel in lucru sau cazinoul e gata de mult?

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mier Mai 01, 2013 3:00 pm

Cherie, ma bucur ca avem vesti de la tine! Te asteptam cu drag inapoi! imbratisare
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de ioanaviorela la data de Sam Mai 04, 2013 11:55 am

Azi am poposit in galeria dumneavoastra. Am fost deosebit de incantata de ceea ce am vazut. Toate lucrarile degaja pasiune, talent si imaginatie, broderiile imi plac in mod deosebit. Felicitari! Va doresc multa sanatate si spor in continuare!
ioanaviorela

Sus In jos

Mesaj Scris de lilianna la data de Vin Aug 16, 2013 8:10 am

Felicitari!
lilianna

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Mier Dec 04, 2013 7:53 pm

Am terminat goblenul care il incepusem atunci cand eram activa la acest site. (cred ca acum 3-4 ani) Nu mai stiu cum sa postez o imagine ....
Ma ajuta cineva ?rusinat 
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de gina70 la data de Mar Feb 04, 2014 8:57 am

Buna ziua,draga Cherie sint noua pe forum,broderiile tale m au fascinat,doresc de mult timp sa brodez si eu,am cautat pe internet modul de lucru dar nu am gasit sau nu am stiut unde sa caut,cum pot sa fac sa stiu si eu,te rog mult de tot arata mi si mie...Sint fascinata de cele 2 lucrari brodate,vreau sa stiu cum se lucreaza cu acul,care este punctul de lucru,cum se bate si se umple fondul pinzei si restul,cum se lucreaza sa zic in relief de ies petalele trandafirului...te rog invata ma
gina70

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Joi Feb 13, 2014 10:15 pm

Esti tare draguta ca imi lauzi "lucrarile"
Nu am gasit pe internet cum se lucreaza broderia cu acul dar am vazut cum lucra o cunostinta si am mai vazut si broderiile chinezesti. Eu am facut o broderie putin simplificata . Nu am facut nici broderie chinezeasca care am vazut ca este la fel si pe fata si pe dos si nici cum lucra acea cunostinta a mea care dubla panza de brodat cu alta panza mai solid astfel ca desi aparent lucra pe un fond de matase in realitate lucrul era ceva foarte rezistent.
In final fiecare isi face o tehnologie proprie.
Important este se intinzi o panza foarte bine pe un gherghef si sa umpli pnza cu randuri de ata care sa fie suficient de dese ca sa umple fondul. Cred ca ar trebui sa incepi cu ceva mic, asemanator cu o floare  si singura sa incerci sa iti gasesti o metoda privind la floarea pe care ti-ai ales-o drept model.Bineinteles floarea sa fie desenata pe panza iar ata sa fie ata de goblen, cu maxim 3 fire nu cu toata grosimea firului care se cumpara.
Daca te apuci poate incerc sa fiu mai "la obiect"..
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Noi 16, 2014 9:38 pm

Cherie, la multi ani!

Iti doresc viata lunga si rezolvarea tuturor situatiilor mai speciale din viata ta!

Mai asteptam si vesti de la tine, cum te-ai acomodat in Bucuresti?

Irina

Sus In jos

Pagina 15 din 15 Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum