Cherie - goblen galerie

Pagina 2 din 15 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cherie - goblen galerie

Mesaj Scris de crina la data de Mar Sept 01, 2009 9:10 am

Cherie, stai linistita. ca fiecare am intimpinat probleme in a posta pozele......dar e asa de usor.....ai sa vezi....

http://www.goblenul.com/informatii-de-interes-general-f5/incarcare-imagini-cu-image-shack-t54.htm

uite aici, uitat-te si ai sa intelegi ucm trebuie sa faci

crina

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mar Sept 01, 2009 12:30 pm

Cherie, imi place foarte mult ceea ce faci si te felicit pentru munca si talentul tau ! Dupa cum spuneau si fetele, asteptam cu nerabdare detalii ..

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Mar Sept 01, 2009 9:30 pm

Felicitari pentru lucrarile tale! astept sa ne impartasesti tehnica pe care o folosesti....cred ca e ceva nou pentru mine

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de liana la data de Mier Sept 02, 2009 9:29 am

ai toata admiratia mea pentru talentul tau. sunt tare frumoase goblenurile realizate.
daca nu ma insel si livia are cateva goblenuri cusute in acelasi mod. intai a pictat panza si apoi a cusut.
I love you salut
liana

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mier Sept 02, 2009 11:39 am

liana a scris:daca nu ma insel si livia are cateva goblenuri cusute in
acelasi mod. intai a pictat panza si apoi a cusut
da, asa stiu si eu. Dar mai stiu ca si getasart a aplicat aceasta metoda, parca... :D

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de getasart la data de Mier Sept 02, 2009 11:52 am

Da; si eu am lucrat prin desen;-http://www.getasart.3x.ro/apocalypse.html ---
dar de cind am luat programul,nu mai fac pe desen; dars astiti ca lucram mai repede cu desenul; dupa ce faceam desenul pe hirtie,il treceam cu indigo pe pinza de 110-120 puncte/cm2 ma "juca"cu culaorea cum voiam,acum ma enerveaza ca trebuie sa "misc"capul scratch
De aceea intrebam pe Cheri,cum procedeaza dinsa; dar vad ca nu am primit raspuns;
getasart

http://www.getasart.3x.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Mier Sept 02, 2009 11:28 pm

Mie imi este mai greu sa lucrez dupa diagrama. Chiar daca nu o pictez eu, tot pe panza pictata mi se pare mai usor.
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Mier Sept 02, 2009 11:33 pm

Totusi poate ma lamuriti dece trebuie sa ai drepturi speciale ca sa citesti instructiunile de pus imagini? Ce gresesc de mi se raspunde asa cand vreau sa citesc instructiunile ?
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Sept 02, 2009 11:41 pm

si eu lucrez pe imprimat .......felicitari celor ce lucreaza dupa diagrama ...........dar sa stau sa numar fiecare patratica in parte ...........trei la dreapta .........patru sus ......nu stiu cate la stanga.........ca alea doua sunt rosii si al de langa ele mov.............Nu-i de mineeeeeeeee....raman cu urechile prinse pe acolo
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Mier Sept 02, 2009 11:52 pm

Getasart.
Scuza-ma dar ma cam incurc in ce raspund si ce primesc. Asa este cu "Cei mici !"....
Eu lucram cand nu erau modele si ate. Pictam pe panza de croitorie cu acuarele si apoi calcam cu fierul. Si atele le vopseam singura ca nu prea erau la magazin. Acum este alta poveste !
Nu am experiente ce pot fi folositoare acum cand sunt alte posibilitati. Acum poate ma apuc din nou de lucru, cu alte metode. Ceva mai moderne si mai eficiente.
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mier Sept 02, 2009 11:57 pm

cherie a scris:Totusi poate ma lamuriti dece trebuie sa ai drepturi speciale ca sa citesti instructiunile de pus imagini? Ce gresesc de mi se raspunde asa cand vreau sa citesc instructiunile ?
Cherie, scrie un privat IRINEI (asa a transmis). Cred ca a uitat sa-ti acorde accesul la tot.

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Joi Sept 03, 2009 12:07 am

getasart a scris:Da; si eu am lucrat prin desen;-http://www.getasart.3x.ro/apocalypse.html ---
dar de cind am luat programul,nu mai fac pe desen; dars astiti ca lucram mai repede cu desenul; dupa ce faceam desenul pe hirtie,il treceam cu indigo pe pinza de 110-120 puncte/cm2 ma "juca"cu culaorea cum voiam,acum ma enerveaza ca trebuie sa "misc"capul scratch
De aceea intrebam pe Cheri,cum procedeaza dinsa; dar vad ca nu am primit raspuns;

pe panza ..............adica pe etamina sau pe panza de goblen ,nu ?

moamaaaaaaa.....pai si nimeresc eu gaurelele ? :D .........am sa incerc si eu sa vad ce-mi iese :D
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Joi Sept 03, 2009 12:11 am

Incerc sa pun doua iconite lucrate cu paiete... Dar nu cred ca apar. Sper doar sa nu stric ceva...

Am sters.

Ultima editare efectuata de catre cherie in Joi Sept 03, 2009 12:13 am, editata de 1 ori (Motiv : Nu ieseau poze ci doar patratele si text img.)
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Joi Sept 03, 2009 12:31 am

cherie, uite cum pui pozele :

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de getasart la data de Joi Sept 03, 2009 8:21 am

Cherie,sa fii sanatoasa; si eu sunt "micuta"sa stii; :D ;important este sa nu ne lasam,nu?;ile,se gasea pe timpuri,matador,pe care lucram peisajele si --canafas-- un fel de dublura care era folosita in croitorie;pe acea pinza lucram icoanele,fizionomiile;dar nu se mai gaseste acum; pe acea pinza am lucrat--APOCALIPSA--;Cheri,am lucrat si eu pe desen; le desenam singura cu acoarele,dar era mult mai greu,decit atunci cind faceam desenul cu indigo; Ata,o cumparam de la o fabrica de peste drum de casa mea;faceau tricotaje; defapt,si acum tot ata tip-----PNA-- folosesc; nu iese la spalat si eu nu pun sticla la lucrari; o data la 2 ani,le scot din rama,le pun in apa cu AS si apoi le calc si le pun iar pe rama;
Doamne ajuta!
getasart

http://www.getasart.3x.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Joi Sept 03, 2009 7:54 pm

Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others![/url]

Ultima editare efectuata de catre cherie in Joi Sept 03, 2009 7:59 pm, editata de 3 ori (Motiv : poate asa apare poza)
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Joi Sept 03, 2009 7:58 pm

Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Joi Sept 03, 2009 8:02 pm

Parca m-am prins cum se face!
Astea doua sunt lucrate dupa o revista de specialitate, modelele sunt cunoscute, dar pe vremea aceea era o raritate orice revista straina si eu eram incantata sa realizez acele modele !
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Joi Sept 03, 2009 8:09 pm

Cherie, imi plac mult modelele postate de tine Sunt unicat !Felicitari !
Asteptam sa ne mai incanti cu lucrarile tale ! I love you
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Vio la data de Joi Sept 03, 2009 10:49 pm

Eu nu am mai vazut aceste modele pana acum Cherie. Felicitari I love you
Mai asteptam poze de la tine, cu drag :cadou:
Vio

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Vin Sept 04, 2009 8:33 am

sunt doua modele frumoase si interesante.....
daca mai ai, mai poti sa ne incinti cu ele.....
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Vin Sept 04, 2009 11:00 am

crina a scris:sunt doua modele frumoase si interesante.....
daca mai ai, mai poti sa ne incinti cu ele.....

citez.... ca is pe fuga.... I love you
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Vin Sept 04, 2009 11:19 am

Frumoase modele Cherie felicitari bravo
nicolina

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Vin Sept 04, 2009 10:49 pm

Mersi de apreciere, n-am pastrat prea multe lucrate. Am facut multe cadouri. Dar ce mi-a mai ramas am sa fotografiez. Ma voi apuca din nou de lucru, dar mai spre iarna, atunci stau mult in casa si beau cafea ! cafea
cherie

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Vin Sept 04, 2009 10:52 pm

Cherie, scuze ca intreb. Tu folosesti ate DMC ? Si daca da , de unde ti le procuri ?

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de cherie la data de Sam Sept 05, 2009 9:28 pm

Draga Geta,
Eu am inca o sacosa cu ate si tot sper sa ma apuc din nou de lucru, dar uite, am descoperit internetul si parca nu mai am timp. Folosesc orice fel de ate. Acum cand se gasesc de toate culorile, cumpar de la magazinele de specialitate, dar nu urmaresc decat culoarea care ma intereseaza si nu am fost atenta la provenienta. Am si foarte multe ate vopsite de mine cu galus, (de cand nu se gaseau asa de multe ate) Cumparam mouline alb si vopseam in mai multe nuante, dupa cum imi trebuia. Inca mai am multa ata caci nu stiu dece dar mereu era nevoie de o alta nuanta, una care imi lipsea si iar cumparam....
cherie

Sus In jos

Pagina 2 din 15 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum