Iulie 2009 - Vacantele de altadata

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Iulie 2009 - Vacantele de altadata - Pagina 3 Empty Re: Iulie 2009 - Vacantele de altadata

Mesaj Scris de Irina la data de Mar Iul 28, 2009 8:08 am

Da, si eu urasc sa merg desculta pe afara, datorita mamei care m-a speriat bine de tot ca pot sa ma tai sau cine stie ce sa patesc. Dar prin casa merg numai desculta ris
Se pare ca mersul descult pe nisip sau pe iarba sint foarte sanatoase. ⭐

Irina

Sus In jos

Iulie 2009 - Vacantele de altadata - Pagina 3 Empty Re: Iulie 2009 - Vacantele de altadata

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mar Iul 28, 2009 8:16 am

aaa..da, prin casa merg si eu desculta..si sa stii irina ca mama ta are dreptate..eu m-am taiat in scoici de nenumarate ori, in mult prea scurtul drum pe care l-am avut de parcurs pe nisip...zau ca parca nu-ti vine sa crezi cum altii, care alearga pe nisip n'au nimic, iar eu ...iar despre mersul descult prin iarma...fata mea mergea, eu nu i-am interzis niciodata acest lucru, dar de cand s-a intepat in nus ce planta de era cat pe ce sa o opereze la picior pt ca pur si simplu nu mai putea calca... fac precum trenul cand aud de mers descult, fie chiar si prin iarba...
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de geta1970 la data de Mar Iul 28, 2009 8:40 am

Poate reusesc sa gasesc si eu niste poze de demult, eu vacantele de vara le petreceam la Navodari. Stateam acolo cat era vara de lunga, iar la mersul descul eram prima care lasam incaltamintea si preferam mersul la piciorul gol,iar acum Ana merge fara incaltaminte de cate ori are ocazia.
Exemplu: anul trecut in tabara urca muntele incaltata in papuci si la coborare cu piciorul gol prin rauri, pietris, pietre si noroi :clic: , anul acesta am patit la fel cu ea dar si cu Alexandra care nu se lasa mai prejos dand replica" dar Ana de ce poate?" asa ca erau singurele care aveau niste picioare!!!!!!!!!!!! plinge :haha1:
geta1970
geta1970

Sus In jos

Mesaj Scris de Corina la data de Mar Iul 28, 2009 9:29 am

Irina a scris:Nu mai postez, ca ma apuca un dor... Era tare bine sa fii copil pe vremea aia :sol:

DA,DA,DA ! :bounce:
Corina
Corina

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mar Iul 28, 2009 3:47 pm

Daaa, si mie im placea si-mi place cu piciorul gol. Dar la mare este insuportabil pe nisipul fierbinte...
Dar imi amintesc ca prin vis, cand eram copil, pe strada unde locuiam s-a intrerupt circulatia deoarece se schimbau canalozarile. Va inchipuiti, toata strada era numai santuri cu pamant galben pe margini. Eu si alti copii mergeam prin acel pamant desculti. Era o adevarata placere acea joaca. Apoi, Dupa ce s-a asfaltat, cand ploua tare , ne duceam repede sa apucam baltoacele sa ne balacim cu picioarele pe acolo...Ei...era o adevarata nebunie. Daca m-ar fi vazut mama...o incasam obligat... :D
Si la tara cand mergeam in vacanta, imi placea sa merg desculta prin ograda, dar nu si in gradina, sa nu ma intep in plante sau insecte. Imi era si mai usor sa ma catar in corcodusul de acolo dar si pe scara care ducea in pod. Ce frumos era cand stateam pe marginea podului cu picioarele atarnate in jos si priveam spre casele invecinate, drumuri sau gradini.
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Mar Iul 28, 2009 4:50 pm

ai...geta...ai....
valexya
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Mar Iul 28, 2009 5:40 pm

Să umbli în picioarele goale e foarte sănătos, si copiilor le place mult.
gobelin
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Aug 02, 2009 1:36 pm

Sieu stateam pe marginea podului, desi urcatul pe scara subreda era o provocare permanenta. Chiar si acum imi e frica de scari ris
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Aug 02, 2009 1:37 pm

Multumesc tuturor pentru clipele de reverie pe care le-am trait impreuna cu gindul la vacantele de alta data. Sper sa mai revenim cindva la subiect, am senzatia ca mai erau multe de spus.
Multumesc!
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Dum Aug 02, 2009 5:07 pm

M-am gandit ca aflandu-ne inca in perioada vacantei si a concediilor, sa lasam acest topic deschis inca o luna...
gobelin
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum