Ioana - goblen in lucru

Pagina 27 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana la data de Dum Feb 22, 2015 2:11 pm

E aparatul si faptul ca in spate se afla o fereastra. De fapt, caroiajul nu se vede.
Iti place? Pacat in inca n-are nici o noima, nu se intelege tare mult, dar trebuie sa ajung la linia de 6 cm si sa trag mai jos panza. La urmatorul sir de diagrame se vor limpezi multe.

Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de munteanu elena la data de Dum Feb 22, 2015 2:28 pm

Se vede foarte frumos Ioana,dar mai lasa-ne cu zapada!
Treci la gard sa nu te invadeze raufacatorii.
Mult spor,
munteanu elena

Sus In jos

Mesaj Scris de anasstasia la data de Dum Feb 22, 2015 3:16 pm

E adevarata munca ce ai tu acolo. Dar si iese tare frumos! Asteptam cu totii copiii!
anasstasia

Sus In jos

Mesaj Scris de silvia la data de Dum Feb 22, 2015 10:43 pm

Finut iasa, mult spor si rabdare cat ai nevoie
bravo bravo
silvia

Sus In jos

Mesaj Scris de rose la data de Lun Feb 23, 2015 12:16 am

Apar ciubotelele si stalpul si astept cu nerabdare sa prinda putin contur. Dar ce se vede, arata pufos si minunat.
Cand ma gandesc insa la numarul de culori, te si admir te si compatimesc! I love you
rose

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Feb 23, 2015 1:34 am

Important e ca ai pus semnatura, nu ca aveam cum sa facem confuzie ca ar fi modelul tau.
Spor!
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Lun Feb 23, 2015 9:05 am

Ce pufosenie se vede pe panza ta! Sa ai spor! Coase
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Lun Feb 23, 2015 9:36 am

mult spor Ioana,foarte frumos I love you
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Lun Feb 23, 2015 9:53 am

chiar ca e pufoasa zapada... bravo
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de EllaB la data de Lun Feb 23, 2015 9:55 am

Da, Ioana, imi place foarte mult. M-am uitat cu atentie la zapada si se vede super. Parca e proaspat asternuta. Sunt straturi-straturi. Ce nu imi place este ca nu respecti parcarea si ai lasat puncte necusute in urma. nu-nu! Vei fi nevoita sa intorci ghergheful.
Mult spor in continuare!
EllaB

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Lun Feb 23, 2015 5:12 pm

Mai sa fie, Anastasia asteapta copiii, Elena ma trimite sa fac gardul sa nu vina raufacatorii. Grea dilema sa va impac pe amandoua.
Silvia, rabdare am, nu duc lipsa, si eu abia astept sa prinda contur, ma gandesc ca ma voi orienta mai usor si voi avea mai mult spor.
Draga Rose, ma poti compatimi ca eu n-am pamparsi printre ate, cum zicea Elena ca esti tu supusa la cazne. Adevarul este ca mie mi-au cam plecat puii de acasa si nepoti inca n-am sa-mi ostoiesc dorul, de-aia cos copii hi hi hi
Aniko, Dory, Andra, chiar ca arata foarte pufoasa, imi place de mor, acum, cand ii gata, (desi mai am cativa cm buni de zapada) hahaha
Mary, ai ochi buni, totdeauna ma gandesc sa-mi pun semnatura undeva unde sa nu stric ansamblul si sa fie cat mai discreta posibil. Cand va fi gata goblenul, cred ca abia se va observa
rusinat Ela, am avut portiuni de cateva puncte, din multe culori, mai ales la varful papucului sau la petele de noroi care mergeau cumva circular. De aia n-am respectat parcarea (stii ca mi-am propus disciplina in parcare!!!) mi s-a parut mai simplu fara multe ate pentru cateva impunsaturi. Dar ma stradui....Si oricum nu trec mai departe pana nu remaiez
Va pup pe toate ca ma duc la remaiat.
Cand ajung la linie, mai postez o data
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Lun Feb 23, 2015 5:15 pm

Si inca ceva, va cer parerea, acu, pana mai e timp de razgandeala: la urmatorul sir de diagrame, incep copii. Oare n-ar fi mai bine sa tot fac cate un copil, avand in vedere ca voi lucra si cu blanduri, sau sa merg tot asa pe rand de diagrame? Ce spuneti?
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de EllaB la data de Lun Feb 23, 2015 6:35 pm

Eu ti-as recomanda metoda mea. Coloane de 10 puncte iar pe inaltime cam 5-6 cm. Cred ca te va ajuta mai ales ca vei incepe cu blenduri si cu siguranta ai multe culori si puncte razlete. zimbet
EllaB

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Lun Feb 23, 2015 7:57 pm

Bine, bine, dar fac copila cu totul (merg pe verticala pana o termin) sau merg pe orizontala in coloane de 1 cm pe o inaltime de 6 cm, de exemplu?
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia Elena la data de Lun Feb 23, 2015 8:15 pm

Eu ti-as recomanda sa lucrezi fiecare rand de diagrame in ordine, iti va fi mai usor asa mai ales ca ai si blenduri; stiu ca tentatia e mare si abia astepti sa vezi copilasii sau macar unul dintre ei si noi suntem la fel de nerabdatoare, dar incearca sa lucrezi la rand diagramele; e doar un sfat, sa nu te superi, te rog.
Mult mult spor iti doresc ! Pupici Pupici
Delia Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Lun Feb 23, 2015 8:22 pm

Nu ma supar Delia, ca doar de-aia am intrebat. Dar ma mananca degetele sa ma apuc de fatuca aia mica de se iteste prin gard. Doamne, darga mi-e!
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia Elena la data de Lun Feb 23, 2015 8:27 pm

Toti sunt adorabili dar daca esti nerabdatoare lucreaz-o p ea intai, asa iti potolesti curiozitatea si va fi altfel cand o vei admira in toata frumusetea ei si sporul va fi altul.
Orice ai hotari iti doresc mult spor !
Delia Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de EllaB la data de Lun Feb 23, 2015 8:37 pm

Nu conteaza cati centimetri cosi pe inaltime. Importanta este latimea de 1 cm, ca sa nu ai foarte multe ace in lucru.
Inaltimea este doar orientativa. Am dat exemplu de 6 dupa diagrama mea. Am uitat ca tu cosi de pe monitor. rusinat
Daca te "intinzi" pe latime vei avea tone de ace in lucru si vei coase greu. Banuiesc ca blendurile sunt foarte apropiate. Sa ai grija sa nu le confunzi. Orienteaza-te dupa simboluri si nu dupa culori.

Recitind cele scrise chiar ma simt "profa de parcare". rusinat
EllaB

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Lun Feb 23, 2015 9:42 pm

Ioana draga, ai ales sa cosi o splendoare de tablou. Emana atata bucurie incat vei uita repede de petele acelea de noroi ce ti-au dat de furca. Zapada a iesit incredibil de bine.
De-abia astept sa vad fetisoarele copiilor. Sunt adorabili.
Sa ai sanatate si spor! imbratisare
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Lun Feb 23, 2015 10:21 pm

OK, profa, am priceput. Ma gandeam ca daca voi lucra cu blanduri hainutele, af fi bine sa ma duc pana termin cate un copil. Pe verticala, bineinteles. Hainutele, dupa cum observi, sunt fiecare de cate o culoare, si ma gandesc ca mi-ar fi mai usor. Plus ca s-ar vedea ceva, prind si eu un pic de curaj, ca deh...
Oana draga, abia am ajuns la poale si tu deja de gandesti la fete lor! Ai vazut cat sunt de sus? Pana acolo mai e cale lunga.
Ei, asta-i feteleor, vom trai si vom vedea
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Lun Feb 23, 2015 11:05 pm

Wow, Ioana draga, eu acum vad postarea ta. Ce frumusete si migala, mama, mama! Dar e fain tare. Pufoasa zapada ta, iar tu sanatoasa si cu spor sa vii rapid si cu urmatorul episod. Spor!
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Mar Feb 24, 2015 12:13 am

Vali, sper ca n-ai ascuns lopetile, ca mai am zapada!
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mar Feb 24, 2015 8:21 am

Nuuu, inca le am la indemana, nu se stie ce ne mai rezerva iarna asta, iar modelul tau ne tine pregatiti.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Mar Feb 24, 2015 10:14 am

Si eu astept copiii... se asterne foarte frumos!
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de Cris la data de Mar Mar 03, 2015 8:11 pm

...eu astept un nou episod, cu sau fara copii... zimbet
Spor din plin, Ioana!
Cris

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Mar Mar 03, 2015 9:20 pm

Cris, pana la sfarsitul saptamanii e bine? Am completat primul "level" si am trecut la hi hi hi next level.
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 27 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum