Discutii despre goblen, broderie si arte vizuale

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Origami sau arta plierii hartiei; decupaje

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 11]

21 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Mier Iun 10, 2009 10:40 pm

hyaviv

ha ha ha..prosopul e interzis? :bounce:

22 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Joi Iun 11, 2009 9:46 am

nicolina

hyaviv a scris:ha ha ha..prosopul e interzis? :bounce:

prosopul nu dar obiectul da ris

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

23 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Vin Iun 12, 2009 2:24 pm

geta

hyaviv a scris:ei, eu asa ceva..n-as face drept sa va spun...prefer sa raman la goblen cu multe multe culori...
haha, draga viv ! toate astea nu sunt imposibil de facut insa, iti trebuie cateva elemente. In primul rand trebuie sa-ti placa si sa-ti doresti sa faci asa ceva. fara asta nu se poate. apoi trebuie sa ai instrumentele potrivite, indemanare cat ce cat si multa rabdare. la inceput e greu oricum, insa...daca ai toate aceste elemente, le poti face fara probleme pe masura ce capeti experienta.

24 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Vin Iun 12, 2009 2:31 pm

hyaviv

bineinteles, din moment ce exista, inseamna ca cineva a avut toate cele trebuincioase..desi am suficient de multa rabdare, la asa ceva totusi nu ma bag..cred ca e de vina si faptul ca...nu ma atrage asa de tare, imi place mai mult sa le admir...

25 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Mier Iun 17, 2009 11:15 am

geta

Hahaha, Nicolina ! Tin minte, cand eram copil, asa faceam din plicuri pentru caiete, sa nu se indoaie colturile. :D

26 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Mier Iun 17, 2009 11:16 am

nicolina

Poate e timpul sa folosim din nou vechile trucuri .

27 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Mier Iul 01, 2009 12:26 pm

Vizitato

Vizitator
Poate cineva sa ma invete sa fac origami? Exista tutoriale ceva pe net? Idea

28 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Mier Iul 01, 2009 12:55 pm

catalina

Raka a scris:Poate cineva sa ma invete sa fac origami? Exista tutoriale ceva pe net? Idea

Da, există, eu am găsit câteva, nu mă întreba unde că nu mai ştiu, caută pe google, sunt tutoriale unde îţi explică totul pe îndelete prin desene, fiecare îndoitură etc. Eu am găsit modele de la simplu la complex. Eu nu mă pot lăuda că am realizat ceva, dar m-a interesat subiectul.Dacă te interesează găseşti şi unde se vânde hârtie specială pentru origami. :D

http://www.catalina52.blogspot.com/

29 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Sam Aug 15, 2009 4:38 pm

jluciana

fffff frumos impachetarea servetelelor I love you

30 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Lun Aug 17, 2009 4:50 pm

geta

Raka a scris:Poate cineva sa ma invete sa fac origami? Exista tutoriale ceva pe net? Idea
Raka, mai vii pe la noi? Uite aici :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

31 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Lun Aug 17, 2009 5:33 pm

Lora

Nora mea face asemenea ciudatenii

32 origami la data de Dum Noi 15, 2009 10:37 pm

geta

33 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Dum Noi 15, 2009 10:40 pm

geta

34 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Dum Noi 15, 2009 10:43 pm

geta

35 origami la data de Dum Noi 15, 2009 11:15 pm

geta

36 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Mier Ian 06, 2010 2:47 am

hyaviv

ha ha..ma uitam la postari si ma gandeam ca pana si sarbatorile altor natii le-au copiat romanii...si multe din ele n-au nici o relevanta pt noi ca popor roman...

37 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Mier Ian 06, 2010 2:54 am

nicolina

exact asa este

38 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Mier Ian 06, 2010 8:48 am

crina

hyaviv a scris:ha ha..ma uitam la postari si ma gandeam ca pana si sarbatorile altor natii le-au copiat romanii...si multe din ele n-au nici o relevanta pt noi ca popor roman...

da, ai dreptate Vyv......... :haha1: :haha1: :haha1: :haha1: hahaha hahaha

39 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Vin Ian 29, 2010 5:18 pm

Cristale

Eu fac origami si chiar imi place, insa eu il fac din hartie nu din servetele.
Va arat cateva modele:

Asta e facuta cu gandul la primavara ca m-am cam saturat de iarna :dd:

http://www.floar3d3colt.blogspot.com

40 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Vin Ian 29, 2010 5:51 pm

crina

Ce frumos e........e si asta o arta, pe care nu toti cred ca pot sa o stapineasca

41 Re: Origami sau arta plierii hartiei; decupaje la data de Vin Ian 29, 2010 5:54 pm

duchess

e foarte frumoasa , felicitari!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 11]

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum