Mai 2009 - Florar

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Mai 2009 - Florar - Pagina 2 Empty Re: Mai 2009 - Florar

Mesaj Scris de Irina la data de Mier Mai 13, 2009 4:26 am

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mier Mai 13, 2009 10:51 am

Viv, intr-adevar, buchetul cu cale este deosebit !spun si eu , ca si Irina, ca merge bine ca buchet pentru nunta sau pentru mireasa dar, si pentru alte ocazii. mie, de ex. nu mi-ar displace sa primesc asa ceva... Idea
Irina, mi-au placut tare filmuletele tale. astfel de manifestari ar trebui sa fie in toata tara. mi-au placut in mod special pentru faptul ca sunt antrenati la participare , de la copii la varstnici, de la autoritati locale pana la cele centrale. Frumos !
Cat priveste melodia Lalele, asta vara cand am fost la o piscina, se canta aceasta melodie, insa o varianta actualizata. un tanar m-a intrebat daca stiu a cui este melodia. m-am facut ca nu stiu, pentru a vedea ce spune el. ei bine, acel tanar, dupacum ma asteptam mi-a spus exact interpretul care tocmai evolua in difuzoare. nu mica i-a fost mirarea cand i-am spus ce vechime are melodia si cine interpreta originalul ei. nici nu mai auzise de Luigi Ionescu. sigur ...nu am discutat de compozitor deoarece ...nu era cazul.apropo, stiati ca Luigi Ionescu era, de fapt, inginer ?!
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Mier Mai 13, 2009 1:11 pm

Foarte frumoase floriile!
Imi place si mie buchetul cu cale !
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Mai 13, 2009 1:25 pm

da, eu mi-l amintesc pe luigi ionescu si imi place f mult aceasta melodie..insa...habar nu aveam ca a fost inginer...vb aia omul cat traieste...afla! :D
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mier Mai 13, 2009 4:24 pm

Asa este Viv, toti aflam de-a lungul vietii, lucruri pe care nu le stiam. Eu stiu acest detaliu despre Luigi Ionescu inca de cand era in viata. I s-a facut o prezentare la tv, cred ca de catre Tudor Vornicu, un alt mare realizator de divertisment. Luigi Ionescu isi practica profesia iar cantatul era ceva adiacent, cam cum a facut si actorul Colea Rautu, de la care ne-a ramas "Cosarul", sau altii. veti observa de fapt ca ei , nici nu prea au multe melodii in palmares.
Tot la o emisiune a lui Tudor Vornicu , am asistat la lansarea pe micile ecrane a Elenei Carstea . Nu va pot spune ce tehnica s-a aplicat si ce shoc am avut eu si sotul meu. Eram tare tineri pe atunci si...aveam tv. alb-negru. Este cineva care a vazut acea emisiune ? scratch de fapt...poate parintii vostri ca...asta se intampla cam prin anii 1976-1977 . Ar fi tare interesant de comentat si de aduceri aminte. Cum de altfel a fost si lansarea lui Laurentiu Cazan,iar ceva deosebit.
Poate ca emisiunile de atunci par depasite acum, insa artistii care evoluau sau cei care erau descoperiti, aveau un talent aparte si te emotionau mai mult decat ceea ce se intampla uneori acum.
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mier Mai 13, 2009 5:12 pm

Imi aduc aminte ca Elena Cirtstea cinta la pian foarte frumos. Eram mica, dar imi amintesc de ea.
Si Laurentiu Cazan... toate fetele erau moarte dupa el si muzica lui beat
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Avram la data de Mier Mai 13, 2009 6:37 pm

Felicitări, doamnelor pentru florile frumoase postate.
Avram
Avram

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mier Mai 13, 2009 8:22 pm

Avram, welcome back!⭐
Cam rar, cam rar pe la noi :(
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Mai 13, 2009 11:18 pm

..da ai dreptate irina dar..daca face si el ca gobelin? cand o sa apara o sa apara cu cine stie ce...de ne si miram cand si cum ?!? hmm
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Joi Mai 14, 2009 1:34 pm

vin si eu cu un buchet de flori

Mai 2009 - Florar - Pagina 2 Picture010h.th
nicolina
nicolina

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Joi Mai 14, 2009 1:48 pm

foarte frumos buchetul ! si...ce asortat este cu tinuta ! thumbs up

postez si eu niste poze. prima este ...pentru aduceri aminte sau...pentru cunoasterea de catre cele mai tinere dintre noi... :clic:

Image Hosted by ImageShack.us
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Joi Mai 14, 2009 1:48 pm

Mai 2009 - Florar - Pagina 2 Raspiuapartyretroa.th
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Joi Mai 14, 2009 1:54 pm

"insa artistii care evoluau sau cei care erau descoperiti, aveau un talent aparte si te emotionau mai mult decat ceea ce se intampla uneori acum." adevarat ai grait geta!
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Joi Mai 14, 2009 1:55 pm

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Joi Mai 14, 2009 1:55 pm

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Joi Mai 14, 2009 1:57 pm

hyaviv a scris:"insa artistii care evoluau sau cei care erau descoperiti, aveau un talent aparte si te emotionau mai mult decat ceea ce se intampla uneori acum." adevarat ai grait geta!
Aveam emotii la postarea lor. ma gandeam va veti arunca cu pietre in mine... :haha1:
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Joi Mai 14, 2009 2:18 pm

De ce sa aruncam cu pietre ?

Aseara i-am auzit pe tineri veniti la fiica vorbind despre problemele actuale si faceau comparatie cu vremurile trecute , ori varsta lor este intre 22 - 27 , ce stiu cea fost atunci?
Si totusi fac comparatie , oare nu ar trebui sa le dea de gandit celor ,...trist sa vezi un tanar comparand prezentul cu trecutul , eu asa cred , este o nota proasta pentru tot ce se intampla,...

Pisicutele sunt totale, iar maci irezistibili sunt atat de frumosi si fini , pacat ca nu tin si se scutura repede.
nicolina
nicolina

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Joi Mai 14, 2009 2:29 pm

subscriu nico..
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Joi Mai 14, 2009 3:24 pm

Geta, cum am vazut cintecul acela, deja l-am si auzit sunind in cap. Imaginati-va ca am fost la cor toata perioada scolii, eram doxa de cintece patriotice :haha1:
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Joi Mai 14, 2009 3:48 pm

Irina a scris: Imaginati-va ca am fost la cor toata perioada scolii, eram doxa de cintece patriotice :haha1:
si eu !!!! lol :haha1:
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Joi Mai 14, 2009 4:01 pm

Se spune ca luna mai sau florar, sta sub semnul flori de cires, floare care a devenit simbolul acestei luni .