Nanifar - galerie goblen

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Nanifar - galerie goblen

Mesaj Scris de nanifar la data de Dum Feb 19, 2017 10:22 am

Bine v-am gasit!
Sper sa va placa ce am lucrat pana acum.

Acestea sunt primele,  lucrate acum peste 20 ani. Panza a fost imprimata, nu mai stiu de la ce firma.
nanifar

Sus In jos

Re: Nanifar - galerie goblen

Mesaj Scris de nanifar la data de Dum Feb 19, 2017 10:25 am

Imi pare rau ca au iesit rotite, nu inteleg de ce. Cand le-am copiat, erau cum trebuie pozele. Va rog sa-mi spuneti unde am gresit.

Ultima editare efectuata de catre nanifar in Dum Feb 19, 2017 10:38 am, editata de 1 ori
nanifar

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Feb 19, 2017 10:30 am

Nu-i nici o problema, le-am corectat eu.
Se posteaza asa:
Cod:
[img]link imagine[/img]

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de nanifar la data de Dum Feb 19, 2017 4:00 pm

In sfarsit, am reusit. Multumesc, Irina de ajutor. Acesta este imprimat, de la Hudemas, realizat dupa 20 ani de la primele doua.
nanifar

Sus In jos

Mesaj Scris de nanifar la data de Dum Feb 19, 2017 4:11 pm

Goblenset Pitesti - Apus la far - diagrama

Mai am lucrat un goblen "Trandafiri in vase orientale", tot de la Pitesti, dupa diagrama, insa acela l-am facut cadou mamei mele. Cand ajung la ea, ii voi face o poza si o voi posta.
nanifar

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Feb 19, 2017 5:38 pm

In primul rind vreau sa te felicit pentru ca te-ai descurcat asa repede sa-ti deschizi galeria.  thumbs up
Apoi pentru ca ai ales sa cosi modele placute si chiar destul de dificile.  
Stiu Trandafirii, i-am facut cadou cuiva ca sa invete sa coasa. Mare greseala ca am lasat-o pe ea sa-si aleaga modelul - trebuia sa-i fi luat ceva mai simplu. Dupa ce a cusut citeva patratele la fond, n-a fost multumita si a vrut sa taie din pinza ca s-o ia de la capat. Nici pina azi nu stiu ce s-o fi ales de ei hi hi hi
Sa stii ca nici primele nu sint rele. Si mama a cusut acum multe zeci de ani un peisaj simplu, asemanator cu al tau. Iar florile chiar sint de efect si frumos lucrate.

Insa de data asta trandafirul de la Hudemas mi-a atras privirea cel mai repede. Chiar azi l-am remarcat in oferta lor si ma bucur ca-l vad lucrat la tine. Arata mult mai bine decit poza de control, culorile sint placute si blinde. Ai folosit atele lor, sau ai mai schimbat din culori?

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de nanifar la data de Dum Feb 19, 2017 5:55 pm

Multumesc mult, Irina de vorbele frumoase. Mie imi sunt dragi toate, dar primele doua sunt aparte, fiind primele. Pe spate, insa... dezastru. Nici la celelalte nu am spatele grozav, dar e ceva mai binisor.

In privinta trandafirului, am lucrat cu atele lor, mi-au placut. Se lucreaza bine, nu se scamoseaza, sunt destul de matasoase. Mi-a fost destul de greu la nuantele aceleiasi culori, dar inclin sa cred ca a iesit bine pana la urma. Ce-i drept, este singurul lucrat de la Hudemas, n-am mai luat alt kit.
nanifar

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum