Fotografie pentru amatori I

Pagina 6 din 23 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Urmatorul

In jos

Re: Fotografie pentru amatori I

Mesaj Scris de geta la data de Vin Apr 24, 2009 1:01 pm

Ateneul roman (pozele sunt de pe net)

Image and video hosting by TinyPic

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Sam Apr 25, 2009 8:59 am

Minunat!

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Sam Apr 25, 2009 3:43 pm

Cit despre zoo, sa vedeti voi gradina de la noi, din Oradea. O rusine de toata groaza. Asa gradina zoologica, nu cred ca mai exista in tara.
Dar in schimb am fost si eu la gradina din Budapesta, o minunatie. Deci animalele, erau ingradite cu gardulete de lemn, curatenie, si era imensa. Iar varietatea de animale, impresionanta. Pot sa va pun si eu o poza, sau doua sa vedeti ce frumos e acolo. Pozele sunt facute de mine, deci nu va asteptati la cine stie ce..... Acolo e fain ca se poate interactiona cu animalele......bine, nu cu toate.....

Ultima editare efectuata de catre crina in Dum Iun 07, 2009 4:57 pm, editata de 1 ori
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Sam Apr 25, 2009 3:46 pm

si aici se vede ce gardulete mici sunt intre oameni si animale....., nu am stiut sa le fac mai mari sa se vada mai bine
Idea
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Sam Apr 25, 2009 4:13 pm

Wow , ce mic e gardul !
Ce diferenta intre gradiniile zoo de la noi si din afara...... :(

Crina , frumoase poze!
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Lun Mai 04, 2009 12:17 am

Ce minunatii ati postat voi aici bravo
Ma bucur ca pot si eu sa calatoresc alaturi de voi si sa vad locuri pe care altfel nu le-as fi vazut nici in vis macar.
Geta, imaginea cupolei este incredibila. O dantelarie in piatra superba.
Am sa va arat si eu trei fotografii pe care le-am facut la iarba verde, de Paste.
O picatura de roua in iarba

Ultima editare efectuata de catre Irina in Lun Mai 04, 2009 12:20 am, editata de 1 ori
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Lun Mai 04, 2009 12:19 am

Si un bondar
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Lun Mai 04, 2009 12:21 am

Aceasta este paduricea unde ne-am intins corturile.
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Lun Mai 04, 2009 1:43 am

waw, Irina ! dar tu esti un adevarat fotograf profesionist ! dar cred ca ai si un aparat fain ! Suuper poze ! thumbs up bravo

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Lun Mai 04, 2009 2:35 pm

Nu stiu cit e de profesional aparatul, am citit pe webshots despre marca respectiva si l-am cumparat, cu un consistent efort financiar. Pozele asa au iesit, nu le-am facut absolut nimic, nici o modificare.
Aparatul este FujiFinepix S5700.
Obiectivul are 7,1 megapixeli, si are zoom optic mare, mult mai mare decit alte aparate, care se bazeaza pe zoomul digital, dar nu stiu exact cit.
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Lun Mai 04, 2009 3:20 pm

Irina felicitari pentru aparat ,sa-l stapanesti sanatoasa , pentru tine merita investitia fiindca faci poze frumoase , mie la cat sunt de afona , probabil imi trebuie unul care sa faca poze din zbor . ris
nicolina

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Mai 04, 2009 8:58 pm

georgeta nicolina a scris:Irina felicitari pentru aparat ,sa-l stapanesti sanatoasa , pentru tine merita investitia fiindca faci poze frumoase , mie la cat sunt de afona , probabil imi trebuie unul care sa faca poze din zbor . ris
si eu tot cam pe langa tine sunt draga nico...daca s-ar gasi un aparat care sa faca pozele fara ca eu sa-l ating, si sa mai iasa si super profesionale...m-as duce prima sa-mi cumpar aparatul zimbet
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Lun Mai 04, 2009 9:18 pm

Din zbor si sint facute pozele, doar nu va inchiputi ca am fixat bondarul cu acul pe floare :haha1: (ar fi o idee pentru data viitoare hmm )

Aparatul are niste setari automate, de exemplu pozele din natura se fac pe setarea "natural" care le face exact asa cum le vedeti, si are stabilizare proprie pentru de-alde mine carora le tremura mina.
Pentru cele de aproape are setari "macro" si "super-macro" si asa mai departe. Doar sa ai rabdare sa citesti cartea tehnica (ceea ce mie mi-a lipsit, norocul meu cu sotul mixta ) si apoi chiar face pozele singur. noroc
Am sa caut sa va arat ce poza a facut sotul la Luna, cind se pregatea pentru eclipsa. Eclipsa a fost si a trecut, norii au acoperit luna, si am ramas cu primele poze, dinainte de eclipsa picat din luna
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Lun Mai 04, 2009 11:30 pm

Irina a scris: doar nu va inchiputi ca am fixat bondarul cu acul pe floare :haha1: (ar fi o idee pentru data viitoare hmm )
:
hai c-ai fost mortala la faza asta !!! hahaha hahaha hahaha

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Mar Mai 05, 2009 12:18 am

adevarul e ca pozele sunt impresionante irina.....hai ca si aparatul o fi profesional....dar tu ai ales unde sa faci poza.....meritul e mai mult al tau decit al ei I love you
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mar Mai 05, 2009 2:30 am

valexya a scris:adevarul e ca pozele sunt impresionante irina.....hai ca si aparatul o fi profesional....dar tu ai ales unde sa faci poza.....meritul e mai mult al tau decit al ei I love you
subscriu!
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Mar Mai 05, 2009 4:49 am

Subscriu si eu...Poate fi el aparatul profesional, daca nu stii sa alegi sa alegi momentul si locul unde faci poza, tot degeaba.
I love you
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mar Mai 05, 2009 2:45 pm

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mar Mai 05, 2009 3:00 pm

tot de la aceasta adresa... Idea
http://www.fotocabinet.ro/galerie
Din cate imi amintesc, am vazut un reportaj la tv., mai de mult , cu acest fotograf. cabinetul lui este ''dotat'' si cu personal care se ocupa cu machiajul, coafatul iar costumele sunt tot de acolo...mie mi-a placut extraordinar de mult , si ideea dar si felul cum o pune in aplicare.

Ultima editare efectuata de catre geta in Mar Mai 05, 2009 3:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugare)

geta

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Mar Mai 05, 2009 3:06 pm

Irina a scris:Din zbor si sint facute pozele, doar nu va inchiputi ca am fixat bondarul cu acul pe floare :haha1: (ar fi o idee pentru data viitoare hmm )

Aparatul are niste setari automate, de exemplu pozele din natura se fac pe setarea "natural" care le face exact asa cum le vedeti, si are stabilizare proprie pentru de-alde mine carora le tremura mina.
Pentru cele de aproape are setari "macro" si "super-macro" si asa mai departe. Doar sa ai rabdare sa citesti cartea tehnica (ceea ce mie mi-a lipsit, norocul meu cu sotul mixta ) si apoi chiar face pozele singur. noroc
Am sa caut sa va arat ce poza a facut sotul la Luna, cind se pregatea pentru eclipsa. Eclipsa a fost si a trecut, norii au acoperit luna, si am ramas cu primele poze, dinainte de eclipsa picat din luna

Irina :haha1: la tremuratul mainii ma refeream si eu bineinteles , dar mi-aplcut cu vaza prinsului cu acul saracul bondar , mie nici asa nu mi-ar fi iesit si pe urma fetele au dreptate trebuie sa stiii si sa alegi momentul plinge , iar eu pana ma macai pleaca bondarul cu tot roiul de albine dupa el . pisica Felicitari pentru frumoasele poze bravo
nicolina

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Mai 29, 2009 6:10 pm

Ce ziceti voi de fotografiile astea?
Acestea sint macro - de fapt intra in categoria "super macro".
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Mai 29, 2009 6:10 pm

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Mai 29, 2009 6:13 pm

Sint cam maricele, asa au fost urcate pe net, cred ca trebuie sa le salvati ca sa le vedeti intregi.
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Mai 29, 2009 6:14 pm

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Mai 29, 2009 6:15 pm

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Mai 29, 2009 6:19 pm