Felicitari cusute/brodate II

Pagina 4 din 17 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Urmatorul

In jos

Re: Felicitari cusute/brodate II

Mesaj Scris de filipcarol la data de Lun Oct 08, 2012 3:06 pm

Multumesc Petro!

filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de Cris la data de Lun Oct 08, 2012 5:44 pm

nicolina a scris:Laluna unde sunt felicitarile de ieri ? Am intrat anume sa le vad .

Chiar asa, Laluna, unde sint??! hmm
Cris

Sus In jos

Mesaj Scris de Sara la data de Sam Oct 13, 2012 2:28 pm

LALUNA a scris:Ei, acum, ca ti-ai exprimat parerea, pot sa spun si eu: preferata mea e cea de-a doua... zimbet
Cris, nu numai ca nu ma deranjeaza ca isi spune fiecare parerea, dar ma ajuta, eu am deja un stil de a monta felicitarile si parerile voastre ma fac sa inteleg cum se vad din afara. Iar voi sunteti intotdeauna atat de delicate, de dragute si de "la subiect" incat nu au cum sa-mi cada rau comentariile.
Repet: abia astept sa inaugurezi si tu seria ta de felicitari!
Ah, ce mai pacalit,pe masura ce se terminau mesajele si nu vedeam scris care e preferata ta,voiam sa iti vin de hac si sa iti spun ca e ultimaaaaaaaaaaaa,pentru ca tu postai intodeauna preferata la sfarsit,vulpito vulpita
Mie imi plac la fel,ultimele doua.
Sara

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Noi 11, 2012 2:51 pm

LALUNA a scris:Cris era nerabdatoare sa vada niste felicitari, asa ca, desi nu aveam suficiente modele lucrate, am incercat sa nu o dezamagesc. Tot la cererea ei, n-o sa-mi mai dezvalui preferata. Sunt trei. Una rotunda:

Imperfecta, desigur, cum v-am obisnuit... Bataie

LALUNA a scris:Una florala:

LALUNA a scris:Si una copilareasca:
Incerc sa umplu cumva golul lunilor fara internet si va citesc retroactiv.
Laluna, eu votez pentru prima felicitare, poate pentru ca e mai sobra, sau poate pentru ca e pe carton uni, nu stiu. Imperfectiunile nu sint sesizabile, sa stii.
A treia ar fi perfecta fara materialul verde de sub cusatura, verdele intens eclipseaza potrivirea delicata intre bleo si roz.
A doua e foarte ingenios asamblata, insa simt ca lipseste ceva, sau e ceva in plus pe care nu pot pune mina. Poate pentru ca fiecare jumatate functioneaza incependent? Atit partea din stinga, cit si partea din dreapta, montate pe cartoane identice (e foarte dragut cartonul cu floricele) ar putea fi felicitari de sine statatoare. hmm

Oricum, privind din punctul de vedere al clientului, mi-ar place sa primesc asa ceva, oricare dintre ele. ura Imi place mult si pinza gen plasa pe care o folosesti, am vazut pe internet asa ceva, la pachete, lucrata manual, insa mi s-a parut foarte scumpa. Ai cumparat-o sau e ceva reciclat?
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Noi 11, 2012 2:57 pm

Chiar asa, n-ai mai facut felicitari in ultimul timp?
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de raceala monica la data de Mar Noi 20, 2012 6:59 pm

foarte frumoase,toate!
raceala monica

http://artmonica-handmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de carmendana la data de Mar Noi 20, 2012 7:23 pm

Foarte frumoase! Felicitari!
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Noi 26, 2012 5:25 pm

Aoleu! Scuze, n-am vazut ultimele postari, asa ca nu am raspuns la ele. Multumesc pentru aprecieri! Irina, panza respectiva e cumparata dintr-o librarie in care au si cadouri micute, suveniruri, sa zicem. Au si materiale pentru cei care vor sa ambaleze cadourile ei insisi, iar plasa serveste la legat cadourile sau buchetele de flori. Mai au si in alte genuri, iar pretul e unul derizoriu, nu-mi amintesc, parca 1€/metrul liniar.
Iarna asta nu prea am facut felicitari, m-am luat cu iniaturile si s-a dus timpul. Am montat doua ieri, ca sa fie treburile clare va spun de la inceput ca nu ma omor dupa niciuna: hi hi hi
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Noi 26, 2012 5:28 pm

La cea de-a doua macar imi place modelul cusut, care e minuscul, deci foarte delicat (are vreo 3 cm inaltime):
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de nicoleta la data de Lun Noi 26, 2012 7:10 pm

N-as putea spune care imi place mai mult. Creezi felicitari tare frumoase, Laluna. La cat mai multe.
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de carmendana la data de Lun Noi 26, 2012 7:15 pm

Vad ca incepi sa combini tehnicile bravo
Soricelul este un scumppppp!
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de Crissy86 la data de Lun Noi 26, 2012 7:15 pm

Mie îmi plac ambele modele cusute. La prima felicitare parcă lipsește ceva, iar la a doua eu aș fi montat exact invers, adică șoricelul în dreapta jos și toată partea maro să vină cu steluța în stânga sus. Hârtiile pe care ai montat sunt din acelea subțiri de tot, de la Lidl cumva?
Crissy86

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Noi 26, 2012 7:44 pm

Multumesc! Da, Crissy, cartoanele sunt din pachetele acelea in care sunt gata decupate/taiate, iar hartia fina (cea verde si cea maro) sunt din pachetul pe care il ai si tu. Insa se vede banda dublu adeziva pe dedesubt, trebuie acoperit cumva. Mai multe stelute... bataie hahaha
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Noi 27, 2012 1:38 am

Saptamana trecuta erau in lidl, un fel de kit pentru felicitari, 4 la numar, cu 100 de accesori, pret 1,90, sau 1,99
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Mar Noi 27, 2012 2:31 am

Dragalase felicitari, preferata mea e cea cu bradutul. bravo
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mar Noi 27, 2012 10:08 am

Mary, esti sigura ca ai vazut bine pretul? Cred ca era 4.99€... bataie
Michele, multumesc, venind de la tine aprecierile inseamna mult... Pupici
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Noi 27, 2012 4:06 pm

Nu..is catoanele pentru 4 felicitari +4 plicuri+adezive 100(multe de umplutura dar cateva chiar interesante). Pun si o poza mai tarziu si caut si bonul..ca tre sa-l mai am. Cred ca erau de joi, eu am fost vineri, ca erau multe si nu rascolite hahaha
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de carro9 la data de Joi Noi 29, 2012 8:53 am

Va arat si eu prima mea felicitare. Va rog sa fiti indulgente, dar totusi daca vedeti ceva aiurea sa spuneti bataie

Am cam trisat... kitul e gata cumparat, eu doar am cusut si montat. Mult mai simplu decat ce faceti voi.

Kit RTO - 16 culori
carro9

Sus In jos

Mesaj Scris de Lili la data de Joi Noi 29, 2012 8:58 am

Ce trisat ? Ca e de munca acolo !
Pai imi place teribil de mult . E cool ! Si nu cred ca m-as desparti de ea daca ar fi s-o fac eu !

Trandafirasii erau gata facuti sau i-ai montat tu ? Sunt incredibil de reusiti .
Multe felicitari pentru felicitare !
Lili

Sus In jos

Mesaj Scris de carro9 la data de Joi Noi 29, 2012 10:20 am

Multumesc Lili!
Am dat-o deja unei prietene, de aceea m-am si grabit sa o fac. Trandafirii au venit frumos ambalati intr-o punguta in kit, eu doar am cusut. Frunzulitele m-au mancat, nu am reusit si pace sa le montez ca in poza de control.

Mai am 2 din aceeasi serie, cat de curand ma apuc de ele.
carro9

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Noi 29, 2012 12:15 pm

Intersant kit, felicitare reusita.
Bravo!
Lili, aici sunt acei trandafirasi gata facuti, de diferite culori. Daca doresti, ma uit sa vad pretul si cantitatea cand ajung la fai da te.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Joi Noi 29, 2012 2:21 pm

wow ce frumos! Imi place mult. Si la mine sunt trandafirasi gata facuti, cu frunze montate cu tot. Nu stiu cat sunt de scumpi.. si mie imi trebuiesc pt posetuta dar.. de cate oi am fost la magazin, m-am uitat dupa alte cele nicidecum dupa trandafiri fiindca.. am uitat!
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de nicoleta la data de Joi Noi 29, 2012 2:26 pm

E delicata si are un parfum retro. Imi place tare mult. Nici eu nu as face-o cadou.
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de scarlet47 la data de Joi Noi 29, 2012 3:34 pm

Imi place tare mult felicitarea! Este deosebita cu aerul acesta retro!
I love you
scarlet47

Sus In jos

Mesaj Scris de carro9 la data de Joi Noi 29, 2012 4:26 pm

Multumesc mult! Conteaza enorm parerea voastra.

Sa stiti ca intre doctori am ajuns si in Lidl, de unde am luat vreo 7 kituri de felicitari. Ati vazut haplea mai mare? rusinat
carro9

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Joi Noi 29, 2012 6:17 pm

Ce frumoasa e felicitarea!!!! Imi place mult aerul retro pe care il are. De la ce firma e?
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 17 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum