Felicitari cusute/brodate II

Pagina 14 din 17 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Urmatorul

In jos

Re: Felicitari cusute/brodate II

Mesaj Scris de filipcarol la data de Sam Mai 18, 2013 12:33 am

Aia din stanga pare mai mult iris si aia din dreapta panseluta. Ce sa zici Mary, ai o vaza cu toporopanselutoirisi bataie

filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Sam Mai 18, 2013 12:57 am

hahaha asa e Carolina, am o vaza cu ce vreau eu. hahaha
Pai cea din stanga e o panseluta cu spatele hahaha
Daca tot ti-au spus, asa e lipesc pe spate, nu conteaza lipiciul, important e sa-l lasi sa se usuce, posibil la presat, ca sa nu traga lipiciul panza, aici depinde si de panza, o sa vezi diferenta, cu si fara ceva lipit pe spate.
Lili, vinovat e concursul de felicitari, vezi daca nu ai participat, se lua si la tine virusul.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Sam Mai 18, 2013 9:20 am

Unde este concursul de felcitari ? ca vreau sa le vad pe toate sa-mi incarc bateriile , ca azi sunt cu pepi hahaha m-am trezit cu o durere de cap crunta si nu imi este pe plac nimic ...

scuze de off topic.

Mary mie imi place de mor felicitare indiferent de florile din cana .
nicolina

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Sam Mai 18, 2013 9:49 am

Mersi pentru raspuns, Mary! Credeam ca ai facut un sevalet, ceva pentru expunerea felicitarilor. Eu mi-am cumparat acel mini sevalet pe care le tot pozez, vezi sa nu dai si tu in boala mea, daca tot vorbim de contagiune face cu ochiul

Primavara asta am aplicat pe dosul martisoarelor intaritura termoadeziva ca sa nu se destrame, insa la felicitari ar arata cam grosolan. Multumesc pentru pontul cu hirtia! imbratisare

Nico, uite aici concursul:
http://www.goblenul.com/t1135-concurs-aniversar-votati-cistigatoarea
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de nicolina la data de Sam Mai 18, 2013 10:33 am

Irina multumesc, acolo am si votat... am crezut ca este altul .
nicolina

http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Sam Mai 18, 2013 11:28 am

Inca nu, insa vor mai fi in viitor face cu ochiul
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Mai 18, 2013 12:55 pm

hm, eu irisi nu vad deloc, sigur toporasi sau panselute, dar mai degraba toporasi..sau, cum zice carolina toporopanselute face cu ochiul
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mai 20, 2013 11:54 am

Sase felicitari azi, pe care vi le pun, cum v-am obisnuit, in ordine crescatoare: prima imi place cel mai putin, ultima cel mai mult.
Priam are un carton atat de frumos incat ma vad nevoita sa o pastrez simpla. Cred ca e de bine asta...

Va rog sa remarcati ce frumos am taiat panza. Mi-am facut ucenicia zilele astea pe o gramada de panze de prin casa... hi hi hi

Ultima editare efectuata de catre LALUNA in Lun Mai 20, 2013 11:57 am, editata de 1 ori
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mai 20, 2013 11:55 am

La a doua se vede ca am perforator... zimbet Si banda de la Michele...

LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mai 20, 2013 12:00 pm

La a treia am invatat prin puterea greselii proprii care e rolul cartonului distantator. E o greseala pe care am facut-o si la felicitarea pe care i-am trimis-o Irinei, acum as sti ce e de facut ca panza felicitarii sa nu se plieze pe denivelarile cartonului baza.

La cea de azi a trebuit sa dezlipesc panza, nu-mi placea cum se vede. I-am pus un carton ondulat dedesubt si s-a rezolvat.
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mai 20, 2013 12:02 pm

Vreti cercei de cirese la urechi? Ciresele sunt fructele mele preferate...
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mai 20, 2013 12:05 pm

Aici cusatura e atat de marunta incat mi-a pus probleme pana si mie, care am mai cusut pe panza super deasa. Dar a iesit tare finuta...

Are un defect, dar n-o sa mai repet niciodata greseala: banda trebuie lipita pe toata lungimea ei, daca lasi doi milimetri nelipiti o sa faca galma...
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mai 20, 2013 12:08 pm

Si, in fine, ultima, preferata mea. Ea e cea pe care am montat-o aseara, tarziu. Cred ca a lucrat inspiratia ciorbei de burta... hahaha

Ultima editare efectuata de catre LALUNA in Lun Mai 20, 2013 1:51 pm, editata de 3 ori
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Lun Mai 20, 2013 1:03 pm

Ce frumoase sunt, felicitari! I love you Mie cel mai mult imi plac prima si cea cu cirese. thumbs up
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Lun Mai 20, 2013 1:04 pm

Felicitari Lalula ...foarte frumoase felicitari, una ma frumoasa ca alta, toate imi plac. Se vede ca ai scula profesionala de taiat.... hahaha
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Lun Mai 20, 2013 1:09 pm

Am recuperat si din urma, asa ca mai intai o felicit pe Mary pentru felicitarile delicate si pentr virusare!

Laluna, imi place grozav tot ce ai facut! Ai cusut modelele asa de frumoase! Preferata mea e prima! Se vede ca te-ai "jucat" cu mare placere la asamblarea lor!
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Lun Mai 20, 2013 1:13 pm

Ultima chiar e superba!
Si frunza imi place enorm. Sa stii ca eu n-am observat nimic in neregula in felicitarea de la tine, in afara faptului ca inca nu i-am facut poze hi hi hi
Dar o sa ma spal de datorie, acum ca am baterii noi la aparatul foto.

Restul imi plac si ele, fiecare pentru ceva anume. Modelul cu stropitoarea mergea "agatat" de nasturel o idee mai sus. Dar de ce nu-ti place prima, e foarte reusita. Decupajul l-ai facut tu? spaima
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mai 20, 2013 1:38 pm

Multumesc, ma bucur ca va plac! Pupici Intr-adevar, e o placere sa-ti petreci duminica montand felicitari, atunci cand ai tot ce-ti trebuie: cartoane frumoase, stickere, perforatoare, foarfece cu model, foarfece de panza... zimbet
Irina, nu e decupat de mine... Le-am cumparat de la o englezoaica, din pacate avea doar verzi si crem. Mi se par asa de frumaose taieturile incat cred ca e superfluu sa adaugi alte ornamente, felicitarile ies tare delicate. Neajunsul e ca modelele cusute trebuie sa fie mici, mici ca sa incapa in fereastra.
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Lun Mai 20, 2013 2:15 pm

Eu nu ma hotarasc care e preferata ca toate sunt frumoase. Ai luat foarfeca de la Ikea? Cred ca stii ca nastureii inimioara m-au imbolnavit. Felicitari, sunt tare frumoase si finute!
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mai 20, 2013 2:23 pm

Am primit foarfeca in dar de la o prietena draga: Alina... Pupici
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Lun Mai 20, 2013 3:06 pm

Aaa...ce frumos!!!
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de Crissy86 la data de Lun Mai 20, 2013 4:20 pm

Felicitări Lalu bravo Nici eu nu pot alege care e preferata mea, toate sunt frumoase. Mi-au plăcut mult și pânzele pe care ai cusut thumbs up
Crissy86

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Mai 20, 2013 4:24 pm

E aceeasi panza la toate, Crissy, e cumplit de cusut pe ea: e cauciucata si nu intra acul in ea, drept pentru care se tot rupe ata. E un chin... Avantajul e ca nu se destrama. Pupici
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Crissy86 la data de Lun Mai 20, 2013 4:29 pm

În ultimele două poze pânza pare mai galbenă, înțeleg că ea de fapt e un bej. Ai avut ceva de muncă dacă zici că se coase greu, dar a meritat efortul. Spor în continuare. Pupici
Crissy86

Sus In jos

Mesaj Scris de nicoleta la data de Lun Mai 20, 2013 4:43 pm

Care mai de care mai frumoasa. Felicitari, Laluna! I love you
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Mai 20, 2013 5:18 pm

Rossana Pupici Laluna, fiecare e frumoasa in felul ei, asa cum a fost spus deja. Astept sa ne uimesti pe viitor! Spor la idei, asa am de unde sa ma inspir visez cu ichii desch
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 14 din 17 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum