Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 3 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de silvia la data de Mar Feb 24, 2015 3:49 pm

Lar Maria, acei bumbisori pot fi rotunzi cum sunt ai mei si pot fi facuti si in colturi cum este al lui Livia.
  Faci din hartie de scris sau din folie rotund de diametru cat de mari doresti sa-i faci. Imi fixez mijlocul si cu un ac foarte subtire de la mijloc spre exterior de jur-imprejur , din aproape in aproape i-am surfilat sa se acopere perfect.
 Firul de matase e de preferat sa fie  intreg nu intrerupt.
 E un pic migalos, daca ai croseta cu ac foarte subtire se poate  face si cu croseta , pe margine in ambele cazuri ramane ca un lantisor.
  Eu l-am facut la rotund, dar in colturi e mai frumos.
  Nu stiu daca am fost prea explicita.

silvia

Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 3 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mar Feb 24, 2015 5:35 pm

wow, ce multe frumuseti am vazut aici! sa le stapaniti sanatoase fetelor..
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mier Feb 25, 2015 7:52 am

Superbe, Mary, felicitari! Imi plac foarte mult ghioceii si sint lucrati in stilul tau, impecabil. Merita o rama, cu siguranta.
Si martisorul inimioara sigur o sa-i stea bine lui Aniko pe orice haina, martisoarele astea tatting sint foarte delicate. E o tehnica perfecta pentru martisoare si sa stiti ca voi sinteti deschizatoare de drumuri in privinta asta, pentru ca in afara de forumul nostru nu prea am mai vazut asa ceva, nici pe internet si nici pe tarabe.
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Mier Feb 25, 2015 8:06 am

ce de martisoare frumoase,bravo fetelor.
Ale voastre cu siguranta putem spune ca sunt hand-made.
Sa le purtati sanatoase si cu multa veselie.
I love you
dory
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de Lar Maria Elena la data de Mier Feb 25, 2015 8:37 am

silvia a scris:.

Multumesc, dna Silvia pentru explicatii. Intr-o buna zi trebuie sa incerc si eu, ca tare imi sunt dragi genul acesta de martisoare, atat bumbisorii cat si cel in colturi! O zi frumoasa sa aveti si spor in toate!
Lar Maria Elena
Lar Maria Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mier Feb 25, 2015 3:15 pm

numai ajunge niciun plic? Suspect
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Mier Feb 25, 2015 5:54 pm

andra a scris:numai ajunge niciun plic? Suspect

Andra, vad dupa tracking nr. ca plicul meu pentru Crissy86 deja a cincea zi se afla la Bucuresti in oficiul de distributie.... nu inteleg de ce se intinde atat tristete

Poate intre timp mai primeste cineva vreun martisor...
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mier Feb 25, 2015 5:56 pm

da dureaza destul de mult...al meu a ajuns in doua zile de la Aniko.
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de ramonazaha la data de Mier Feb 25, 2015 7:16 pm

Al meu a ajuns. O asteptam pe Violin_aur sa posteze. Asta daca i-a placut cr a primit rusinat
ramonazaha
ramonazaha

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Feb 25, 2015 9:04 pm

Chiar asa, nici un martisor? zimbet
Multumesc, Irina. Asta e partea frumoasa a forumului cand ne imprumutam ideile.
Maria Lar a vrut martisoarele facute de Silvia, a venit cu tatting pe forum..si m-am ales si eu cu suveica pusa in miscare. Telefonul fara fir hahaha Si cine stie cu ce ma mai aleg cu urmatoarele martisoare si felicitari care o sa apara.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mier Feb 25, 2015 9:18 pm

si al meu a ajuns.asteptam pozele de la Nuti.
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Mier Feb 25, 2015 9:23 pm

Fetelor, confirm ca a ajuns, cu scuze de rigoare vin cu poze maine!
nuti09
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Mier Feb 25, 2015 9:47 pm

Eu nu stiu cum sa urmaresc coletul, dar ar trebui sa ajunga de-acum. In aceeasi zi am mai trimis unul tot in Italia, langa Milano si acela a ajuns azi. Mary, vezi ca eu l-am trimis recomandat. E posibil sa nu te gaseasca acasa, ca trebuie semnatura ta ca sa-l ridici?
MNiko
MNiko

http://www.mamicreativ.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Feb 25, 2015 11:58 pm

Trebuie sa intri pe
http://www.poste.it/online/dovequando/home.do
Codul care il ai pe recomandata si il gasesti, daca a ajuns astazi la Milano, maine o sa ajunga si la mine ura
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Joi Feb 26, 2015 8:27 am

In sfarsit m-am lamurit si dupa ce cod sa caut. Rastunsul e asta:

Dettaglio

In lavorazione presso il centro postale di AL TORTONA CPD in data 26-FEB-2015

Accettato nel paese ROMANIA in data 18-FEB-2015
Sa inteleg ca abia maine poate ajunge la tine?

PS: multumesc ca m-ai invatat cum sa-l caut.
MNiko
MNiko

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Feb 26, 2015 11:46 am

A ajuns! Tortona e la 10 minute de mine, e de o ora la mine, dar am vrut sa fac o poza care sa capteze emtia mea si frumusetea martisorului facut de tine. E cel mai frumos martisor primit pana acum. E deja prins pe palton.
Multumesc MNiko(Mihaela) Pupici

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 3 Dwdieg
Urmeaza poza si cu felicitarea
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Feb 26, 2015 11:50 am

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 3 2yy13eo
Poza facuta la cald. O super felicitare! Totul e perfect profi, daca pana acum am admirat doar in poze tipul asta de felicitare, de aproape, e mult mai frumoasa.
Nu pot sa cred, martisor din panglica, ce surpriza frumoasa!!!
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Joi Feb 26, 2015 11:55 am

Chiar ca e super! Sa-l porti cu placere, Mary! Felicitari MNiko! thumbs up
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Joi Feb 26, 2015 12:17 pm

foarte frumoase...ceva deosebit martisorul cu panglica...e de efect.
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Joi Feb 26, 2015 12:28 pm

Ma bucur ca a ajuns si ca iti place. Eu doar m-am uitat pe harta si mi s-a parut ca e departe de tine.
Iti spun sincerc ca am avut emotii mari pt ca tu faci lucruri atat de frumoase! Initial am vrut sa fac ceva tatting pana am descoperit ce minunatii faci tu suveica.
PS: Snurul e atasat de trandafir cu un bold ca sa-l poti scoate si purta si fara snur daca vrei sa-l folosesti pe post de brosa.

Am primit si eu Martisorul de la Carmen, insotit de o felicitare minunata cum numai ea stie sa faca

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 3 IMG_20150226_122155_zpszjvbcg75
MNiko
MNiko

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Joi Feb 26, 2015 12:36 pm

ce frumos...
sa vina cat mai multe plicuri sa avem si noi ce admira
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de silvia la data de Joi Feb 26, 2015 12:44 pm

Foarte frumoase martisoare. I love you
Cu acest schimb , vom avea experinta in a face martisoare in diferite tehnici, va multumesc.
silvia
silvia

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Feb 26, 2015 2:38 pm

Mary a scris:Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 3 2yy13eo
Poza facuta la cald. O super felicitare! Totul e perfect profi, daca pana acum am admirat doar in poze tipul asta de felicitare, de aproape, e mult mai frumoasa.
Nu pot sa cred, martisor din panglica, ce surpriza frumoasa!!!

Felicitari, Mary! Acest trandafirel va fi perfect 'purtabil' si pe post de brosa, dupa ce se trece vremea martisorului thumbs up
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Feb 26, 2015 2:39 pm

MNiko a scris:Ma bucur ca a ajuns si ca iti place. Eu doar m-am uitat pe harta si mi s-a parut ca e departe de tine.
Iti spun sincerc ca am avut emotii mari pt ca tu faci lucruri atat de frumoase! Initial am vrut sa fac ceva tatting pana am descoperit ce minunatii faci tu suveica.
PS: Snurul e atasat de trandafir cu un bold ca sa-l poti scoate si purta si fara snur daca vrei sa-l folosesti pe post de brosa.

Am primit si eu Martisorul de la Carmen, insotit de o felicitare minunata cum numai ea stie sa faca

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 3 IMG_20150226_122155_zpszjvbcg75

Felicitari, MNiko! E frumoasa felicitarea, e frumos si martisorul. zimbet
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Feb 26, 2015 3:04 pm

Ai reusit din plin, MNiko o surpriza foarte placuta. Am vazut si snurul detasabil, o sa ramana pe palton pana da caldura.
Felicitari Carmen pentru frumusetea de martisor, daca ne poti da detalii. Imi place si felicitarea, sper sa mai puneti poze, prea frumoase sa treaca neobservate.
Am mai scris un mesaj, dar vad ca nu l-am trimis bataie
Era ceva cu topicul care devine tot mai interesant.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Joi Feb 26, 2015 9:16 pm

Ce frumuseti,fetelor!
Mihaela, tare reusita broderia cu panglica, de felicitare nu mai zic, chiar e profi! Mie nu imi iese asa bine tehnica asta...
Carmen, felicitari si tie!
Mniko, cum e felicitarea de fapt? adica ghioceii sunt lipiti separat??? Super si cartonul embosat !
nuti09
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum