Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 6 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Sam Feb 28, 2015 12:27 pm

kammelya a scris:Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 6 IMG-20150227-WA0003

E foarte frumos atat martisorul cat si felicitarea thumbs up

minzu.nadia

Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 6 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Mary la data de Sam Feb 28, 2015 2:29 pm

Nu trebuia sa ajunga toate martisoarele pana pe 1 martie?
Astazi nici un martisor visez cu ichii desch
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Sam Feb 28, 2015 7:24 pm

superbe.Se simte ca vine primavara. I love you
dory
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Feb 28, 2015 8:31 pm

ce de minunatii pe aici! intru cu drag sa admir martisoarele, mai ales ca aici acest obicei nu e cunoscut, nimeni nu poarta martisoare, nimeni nu confectioneaza, nu gasesti niciunde asa ceva..
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de carmendana la data de Dum Mar 01, 2015 3:57 pm

A ajuns si minunata felicitare si martisorul de la Irina:
Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 6 IMG_20150301_131532%2B(Small)

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 6 IMG_20150301_131540%2B(Small)

Imaginile nu surprind delog delicatetea lor. In realitate sunt cu mult mai frumoase. Irina, faci niste lucruri superbe!
carmendana
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Dum Mar 01, 2015 8:51 pm

ce dragut martisor. I love you
dory
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de silvia la data de Dum Mar 01, 2015 10:12 pm

Felicitari tuturor fetelor ce au avut vointa si bucurie in acelasi timp de a ne oferi aceste martisoare si felicitari frumoase , dedicate primaverii.
Toate sunt frumoase, fiecare ne spune cate ceva, ceva ce ne intra la sufletelul nostru si face sa ne scoata un zambet pe buze ce inseamna macar o zi in plus de viata.
Multumesc!
bravo bravo bravo
silvia
silvia

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Dum Mar 01, 2015 10:28 pm

Foarte frumoase! Ce originala felicitare! Imi place!
Topicul acesta chiar a fost o incantare!!! Felicitari, tuturor, sunteti foarte creative, fetelor!
nuti09
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Lun Mar 02, 2015 7:05 pm

ce se intampla cu celelalte plicuri? Suspect
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de aneta la data de Lun Mar 02, 2015 7:50 pm

De o ora stau in fata monitorului si admir maiestria voastra.
M-ati impresionat maxim cu imaginatia si bunul gust.
Nu pot decat sa ma inclin in fata voastra si sa va felicit pentru acest schimb minunat de martisoare.
aneta
aneta

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Mar 02, 2015 8:39 pm

Irina, te felicit pentru martisor si felicitare, se asorteaza si sunt unice.
Andra sper ca o sa apara si restul plicurilor, chiar cu intarziere, sigur o sa avem si alte minunati de admirat.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Elza la data de Mar Mar 03, 2015 6:26 am

Am admirat si eu tot ce s-a lucrat. Absolut minunate.
Destinatara mea stie ca va primi plicul cu ceva intarziere din motive care n-au depins de mine.
Am primit si eu cel mai frumos martisor. Am ales sa il fotorafiez in palma. A fost primul loc in care l-am tinut vre-o ora, tot admirand si necrezand ca poate exista ceva atat de frumos.
Crissy, iti multumesc!

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 6 2u9pu8p
Elza
Elza

Sus In jos

Mesaj Scris de Elza la data de Mar Mar 03, 2015 6:30 am

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 6 2me7ndt
Elza
Elza

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mar Mar 03, 2015 8:52 am

superb martisorul...delicat....
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de ramonazaha la data de Mar Mar 03, 2015 9:52 am

Ce frumos, Elza. Crissy, felicitari!
ramonazaha
ramonazaha

Sus In jos

Mesaj Scris de silvia la data de Mar Mar 03, 2015 10:53 am

Foarte frumos, plin de floricele si multa bucurie, felicitari
silvia
silvia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Mar 03, 2015 12:05 pm

Crissy, stilul tau e incofundabil. Felicitari!
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Mar Mar 03, 2015 12:55 pm

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 6 2u9pu8p

Merita adus si pe aceasta pagina...e superb! bravo
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Mar Mar 03, 2015 9:11 pm

Deosebit de frumos! Felicitari,Crissy!
nuti09
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de Crissy86 la data de Mier Mar 04, 2015 7:08 pm

Elza, mă bucur că a fost pe placul tău, sper să-l porți cu plăcere și cu alte ocazii. Pup Pupici

Fetelor, vă mulțumesc pentru aprecieri. imbratisare
Crissy86
Crissy86

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Joi Mar 05, 2015 2:12 am

Am primit si eu astazi martisorul!!! Finut si frumos! Multumesc Kammelya imbratisare O sa postez poze in weekend
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de kammelya la data de Joi Mar 05, 2015 2:04 pm

Cu placere! Nu stiam ce sa fac, ca sa ajunga la timp! Modelul este copiat de pe o ie din satul Comanesti, regiunea Suceava, Bucovina din perioada 1891-1911. Fundita(rosu-alb) este facuta de mine, poti sa o porti ca bratara. Sper sa le porti cu placere!
kammelya
kammelya

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Joi Mar 05, 2015 5:27 pm

Dragele mele, va admir munca si realizarile voastre. Sunt superbe martisoarele, m-am bucurat la fiecare plic vazut. Sunteti de nota 20, felicitari!
valkia
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de violin_aur la data de Joi Mar 05, 2015 8:27 pm

Fetelor sunt superbe toate! Si al meu e superb , dar momentan nu pot pune poze, cred ca in weekend rezolv cu aparatul foto si il postez. Multumesc Ramonaza! Pupici Pupici Pupici Pupici
violin_aur
violin_aur

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Sam Mar 07, 2015 6:12 pm

In sfirsit, am reusit si eu sa citesc si sa recitesc intreg topicul si sa revad toate martisoarele.
Nu stiu cum mi-a scapat cel de la Livia, care a ajuns indata dupa cel primit de la Silvia. Am admirat felicitarea, dar mai ales martisorul, care e tot in tehnica traditionala.

Cred ca n-am vazut niciodata atitea tehnici diferite la un loc. Martisoare traditionale, cu bumbisori si ciucuri, tatting, broderie cu panglica, broderie clasica, quilling, cruciulita, croseta, goblen, pe pinza, pe hirtie si pe fetru, fiecare unic si original. Pur si simplu nu ma mai satur sa le privesc bravo Imi pare rau doar ca n-am fost online ca sa pot sa aplaud la fiecare in parte, pe masura ce au venit.
Sint sigura ca si cele care mai trebuie sa apara sint la fel de frumoase si abia astept sa aveti citeva minute libere ca sa ni le aratati si noua.
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Sam Mar 07, 2015 6:20 pm

Despre felicitarea si martisorul meu. N-am facut poze, pentru ca vremea a fost innorata si in casa nu ies bine. Carmen le-a surprins mai bine decit puteam eu.
Initial am invatat sa fac floricelele crosetate, am avut diagrame de la chinezi pe care le-am inteles dupa cum m-a taiat capul   bataie Am facut si am stricat o multime strimbe pina am prins doua modele de baza, stiti ca eu si croseta nu sintem prietene. Martisorul este in trei straturi, dar compus din doua flori: una cu un rind de petale rosii si un rind de petale galbene si a doua cu rosu, care vine si cu staminele din muline si e prinsa deasupra. Are dreptate Carmen, in poza nu se poate prinde bine in grosime.
Felicitarea a fost conceputa initial pe verticala, snururile verzi reprezinta iarba, iar cele trei flori se ridica spre soarele galben, care e o altfel de floricea, cu gol in mijloc, in care a intrat margeaua aurie.  M-am gindit la melodia celor de la Yazzoo, "The only way is up"  zambet
Pe urma am constatat ca mi-e greu sa scriu "Martie" frumos pe verticala si am intors felicitarea.
Deci... "the only way is up" pentru toata lumea care a sarbatorit primavara cu noi imbratisare
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum