Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie

Pagina 3 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Urmatorul

In jos

Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 Empty Re: Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Lun Apr 20, 2009 5:50 pm

Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 587544f0bb12600fb738ebe1a0814291

mazurnadin

Sus In jos

Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 Empty Re: Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie

Mesaj Scris de geta la data de Lun Apr 20, 2009 10:24 pm

Nadin, ce versuri frumoase ! Adevarat a inviat !
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Mar Apr 21, 2009 2:14 pm

le-am imprumutat si eu de pe Net
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 953d901e6216b28bdf194a64c95c2666
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Mier Apr 29, 2009 12:37 pm

mazurnadin a scris:Fac si eu acuma ceva pentru o matusa a sotului si am deja vreo 3 persoane la rind.Incerc sa fac si eu fata.

ai grija sa nu stringi prea multe la rind....ca la urma nu o sa stii pe unde si cu cine sa incepi.....

mult spor la ce vrei tu..... pupici pupici pupici
valexya
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Mier Apr 29, 2009 3:29 pm

cam asa e situatia la noi:avem trei case si nici una nu e a noastra...
explicatie: apartamentul parintilor, apartamentul socrilor si caminul in care locuim temporar la Tiraspol.Cum vedeti am nevoie de cel putin 3 lucrari, ca sa nu fac atita bataie de cap cu transportarea broderiilor pe gherghef.Cavalcada e la Tiraspol, iar Maica Sfanta si Sierra Nevada la Chisinau.
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 F63af6e94e73
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 A7bd506f498e
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Mier Apr 29, 2009 3:41 pm

ce frumoase sunt nadia....
sa nu-mi spui ca le-ai inceput pe toate trei in acelasi timp.......eu trebuie s-o i-au usor ca daca nu nu mai termin nici unul....
sierra nevada e pretios.....sa ai mult spor la toate....
valexya
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Joi Apr 30, 2009 11:27 pm

am mai dat de ceva lucrari "acoperite de praf" facute cu cel putin 16-20 de ani in urma.Prima pe care-o pun e facuta in cruciulita bulgareasca, adica uitati asa: *, restul cruciulita simpla
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 Ed2754e377b0
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 48673462e7c9
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 7b17dec2dec8
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 9f2726c299a1
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de catinca la data de Joi Apr 30, 2009 11:34 pm

Foarte frumoase si interesante ultimele lucrari! bravo
Peisajul este inramat si cu passepartout potrivit il deschide daca era verde sau maro il inchidea prea tare!Spor la lucru! Idea
catinca
catinca

http://lissagoblen.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Vin Mai 01, 2009 12:53 pm

Foarte frumoase si interesante!
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Vin Mai 01, 2009 1:50 pm

mie imi e foarte cunoscut modul de coasere al cruciulitei ca in prima imagine pt ca am cusut mult in felul acela pe vremea cand eram la gradinita...la mine e ( sau mai bine zis era cunoscut) sub denumirea de cruciulita dubla sau in limbajul batranilor, musca dubla!
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Mai 01, 2009 8:33 pm

Nadia, si mie mi se pare potrivit inramat peisajul, are dreptate Catinca.
Si eu stiu punctul acela de "musca dubla" si pe la noi i se spune la fel. Bunica a lucrat foarte mult acest punct, la noi se faceau peretare, un fel de carpete, cu acest punct.
Imi place mult modelul in punctul acesta, si liliacul e frumos. Merita inramat, neaparat.
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Vin Mai 01, 2009 8:43 pm

Pretioase aceste modele, atat prin model cat si prin vechime ! Te felicit ca nu le-ai instrainat ! floare
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Sam Mai 02, 2009 2:29 pm

catinca, Alina,Irina,hyaviv si geta sunteti foarte dragute. Multumesc pentru aprecieri si sustinere.
In ceea ce priveste denumirea de "musca dubla" nu stiam.Vedeti ce se intimpla?Una si aceeasi tehnica numita in diferite moduri.Voi pune la memorie neaparat si acest temin.
Vorba spune:"Lauda-ma gura, ca ti-oi da friptura" Sa stiti ca mi-a placut, dar uitasem sa mentionez faptul ca lucrarea respectiva a fost facuta nu de mine, ci de o bunicuta Antonina, buna cunoscuta a familiei noastre, care m-a rugat s-o pastrez.Acu citiva ani a plecat si ea in lumea celor drepti si nu pot sa nu-mi tin promisiunea.In timpul apropiat am s-o fac perna.

Ultima editare efectuata de catre Irina in Sam Mai 02, 2009 2:40 pm, editata de 2 ori (Motiv : am scos culoarea din text)
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de iulia la data de Sam Mai 02, 2009 4:47 pm

Minunate lucrari,Nadia.Ai mult bun gust in tot ce faci,felicitari.
Iti doresc sa ai mult spor in toate si timpul sa fie de partea ta,sa-ti traiasca micutii si sa-si mosteneasca parintii in aceasta frumoasa pasiune,goblenul. pupici
iulia
iulia

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Dum Mai 03, 2009 2:52 pm

mersi mult, Iuli' !!! O sa incerc sa nu va dezamagesc nici pe voi si nici pe-ai mei in ceea ce priveste arta goblenului.
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Dum Mai 03, 2009 8:09 pm

mazurnadin a scris:am mai dat de ceva lucrari "acoperite de praf" facute cu cel putin 16-20 de ani in urma.Prima pe care-o pun e facuta in cruciulita bulgareasca, adica uitati asa: *, restul cruciulita simpla
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 Ed2754e377b0
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 48673462e7c9
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 7b17dec2dec8
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 9f2726c299a1

Felicitari sunt pretioase chiar daca sunt vechi bravo

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Dum Mai 03, 2009 8:12 pm

multumesc,Petronela!
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Lun Mai 04, 2009 12:57 am

nadia...inramate vor fi foarte frumoase cel cu liliacul...si cel cu fructele in bucatarie ii va da un " aer " special....
nu mai zic de primul...cum zici ca il vei face pernuta...va fi super...
I love you
acel punct....de care vorbiti...l-am vazut si eu in doua tablouri care au participat la concurs....si ma tot uitam la ele ca nu intelegeam ce punct e ala....uite ca acum m-am lamurit....e munca " dubla"...dar ii da un efect foarte frumos....
inca o data felicitarisi sa ai spor la cit mai multe....
valexya
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Mai 04, 2009 1:01 am

vali, nu e deloc greu, numai ca e mai multa munca si mananca mai multa ata...asa cum spunea si irina, cu acel punct se cosea peretare...am avut si eu cateva..cred ca inca mai am pe acasa pe la mama..mie nu mi-a placut niciodata sa pun in perete asa ceva dar vezi, bunicii nostrii le-au folosit...stiu ca unul dintre cele ce le aveam l-a folosit maica-mea, cand eram eu mica, pe post de covoras.....am avut si o cuvertura de pat..pacat ca pe vremurile alea nu s-a gandit nimeni sa scoata poze ca sa la pun aici acum...daca cumva or fi mai supravietuit...am sa le pozez sa va arat...
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Mai 06, 2009 11:12 am

I love you
Anonymous
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mier Mai 06, 2009 11:53 am

daaaa ! Nadia, liliacul si carafa sa le inramezi neaparat !!! si celelalte, dar...astea in mod special ! :D
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Mier Mai 06, 2009 12:38 pm

valexya,kolivasha,geta mersi mult pentru caldura!!!
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de catalina la data de Mier Mai 06, 2009 3:18 pm

Felicitari ca le-ai pastrat,de obicei avem tendinta sa aruncam ce-i vechi si ni se pare ca sunt demodate.
Sunt deosebite. bravo
catalina
catalina

http://www.catalina52.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de margareta_ la data de Dum Iun 14, 2009 9:59 am

nadia sint deosebite goblenele tale .Felicitari! 🌹
margareta_
margareta_

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Joi Iul 02, 2009 4:15 pm

Am terminat botoseiii si cum au ajuns deja la finuta pot sa vi-i arat
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 3 124653673893f9716c1488303ff9011bd1f8367db4
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Iul 02, 2009 4:23 pm

Sunt I love you frumosi inramatul a venit ca o manusa.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum