Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie

Pagina 5 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Urmatorul

In jos

Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 Empty Re: Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Dum Aug 16, 2009 9:14 pm

Revenii de la odihna si ma apucai de lucru cu forte noi.
Am facut pernute din cele doua lucrari mai vechi la care tin mult. Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 2e211fd63328

mazurnadin

Sus In jos

Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 Empty Re: Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie

Mesaj Scris de Lora la data de Dum Aug 16, 2009 10:00 pm

Nadiasint superbe aceste pernute.Pernuta cu liliac cum este cusuta, fondul este negru e minunata felicitari. I love you I love you I love you
Lora
Lora

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Dum Aug 16, 2009 11:30 pm

Foarte frumoase, insa pernuta cu liliac e superba vrem detali. E materialul negru?
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Lun Aug 17, 2009 10:33 am

Multumesc mult!
E un fel de matase.Desenul a fost initial imprimat.
Am lucrat-o fiind prin clasa a cincea.
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Lun Aug 17, 2009 11:44 am

Si mie imi place liliacul. Si ce material interesant ! Matase? in imagine pare satinat. Si avea ociurile bune de lucru? dar culoarea era neagra? daca da, acel alb a acoperit perfect. Felicitari si spor in continuare?
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Vio la data de Mar Aug 18, 2009 10:26 pm

Frumoase amintiri Nadia :cadou:
Vio
Vio

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Mier Aug 19, 2009 8:49 pm

geta,e un fel de pinza foarte deasa, dar pe care era imprimat desenul cam in asa fel: unde trebuia eu sa fac cruciulita era patratel colorat in culoarea respectiva.
Mai aveam undeva pe-acasa un asemenea model, daca-l gasesc vi-l arat.Acum nu se mai produce asa ceva.
Vio, multumesc!si tie la fel!Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 219e768654c76da70d6700a10dd5e34a
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Aug 19, 2009 11:55 pm

am banuit eu ca asa stau lucrurile in legatura cu pernita cu liliac, pt ca si eu am un liliac care tot asa are desenat unde trebuie cusut si tot pe negru...e pe undeva pe la mama mea,nu s-a mai invrednicit nimeni sa-l coasa
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Joi Aug 20, 2009 11:24 am

hyaviv,nu e tirziu sa-l faci nici chiar acum si se face destul de usor. Eu am gasit modelul cela de care spuneam.Pe pinza sunt imprimate chiar cruciulitele.E produs in 1968.Va vine sa credeti?
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 5fb467654f04
si am mai gasit o broderie de-a mea in musca dubla(nu ma judecati dur e una din primele lucrari)
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 847602840fe0
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Joi Aug 20, 2009 1:59 pm

Nadia, nu pot sa apropii imaginea dar imi face impresi ca este un material extrem de marunt...
geta

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Joi Aug 20, 2009 4:02 pm

Vad ca nu fac prea bine ca incarc imaginile cu Radical.Urmatoarele o sa le pun cu Image ...a fost tot imprimata gata pe bumbac
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de valexya la data de Lun Aug 31, 2009 2:44 pm

waw...nadia...in clasa a 5 ª...valeu...jos palaria.... I love you
ti-au iesit doua pernute de toata frumusetea...si " odihna " bravo
acel model imprimat in 1968....
sa ai mult spor la cit mai multe... spor la lucru
valexya
valexya

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Lun Aug 31, 2009 5:32 pm

mazurnadin a scris:Revenii de la odihna si ma apucai de lucru cu forte noi.
Am facut pernute din cele doua lucrari mai vechi la care tin mult. Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 2e211fd63328

Foarte frumoase. bravo
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Lun Aug 31, 2009 6:23 pm

va multumesc mult,dragele mele!
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Mar Sept 01, 2009 10:01 pm

mazurnadin a scris:hyaviv,nu e tirziu sa-l faci nici chiar acum si se face destul de usor. Eu am gasit modelul cela de care spuneam.Pe pinza sunt imprimate chiar cruciulitele.E produs in 1968.Va vine sa credeti?
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 5fb467654f04
si am mai gasit o broderie de-a mea in musca dubla(nu ma judecati dur e una din primele lucrari)
Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 847602840fe0

Foarte interesant, nu cred ca am mai vazut asa ceva

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Joi Sept 17, 2009 1:56 pm

Deosebite modele ! felicitari ! ce bine ca le -ai pastrat ,Nadia !
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de Dianus la data de Lun Sept 28, 2009 1:48 pm

Nadia, am fost in vizita azi in galeria ta, am ramas cu gura cascata, ai niste lucrari superbe, icoanele sunt foarte frumoase, Apusul у bestial, trandafirul у super nu l-am mai vazut la nimeni, si botoseii si celelalte lucrari sunt toate etraordinare!!!!! Ai un gust bun!!!!!!!!!!! Felicitari!!!!
I love you spor la lucru thumbs up
P. S. Inramarea lucrarilor e gingasa si draguta, unde le inramezi? am si eu de inramat multe lucrari si nu stiu unde sa merg mai bine, apropo spuneai ca locuiti si la Tiraspol, este vreun magazit de broderii si rame pe acolo?
Dianus
Dianus

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Lun Sept 28, 2009 1:52 pm

Multumesc,esti draguta!
Dianus, am o colega de hobby la Tiraspol, care vine pina la Chisinau si le inrameaza aici.La noi sunt citeva ateliere.Daca doresti sa-ti spun,zi-mi iti scriu in privat.
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dianus la data de Lun Sept 28, 2009 2:15 pm

Nadia multumesc, ti-am scris in privat
Dianus
Dianus

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Mier Sept 30, 2009 10:28 am

Vin si aici cu Maiculita terminata.
O "imbrac" si o fac cadou nu peste mult timp.

Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 94fe31d33320
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de Petro la data de Mier Sept 30, 2009 10:51 am

felicitari pentru Maiculita, Nadia!

SaraCreations - Blogul meu cu flori

Pieces of life - pasiunile mele unite intr-un blog
Petro
Petro

http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Mier Sept 30, 2009 11:03 am

Multumesc ,Petro!
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Mier Sept 30, 2009 7:22 pm

Nadia , felicitari pentru maicuta! pare asa de reala!!
felicitari ! I love you I love you I love you
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de mazurnadin la data de Mier Sept 30, 2009 8:17 pm

Multumesc ,Alina! Ma bucur mult ca ti-a placut.
mazurnadin
mazurnadin

Sus In jos

Mesaj Scris de ile la data de Mier Sept 30, 2009 11:52 pm

mazurnadin a scris:Vin si aici cu Maiculita terminata.
O "imbrac" si o fac cadou nu peste mult timp.

Nadia (Mazurnadin) - goblen galerie - Pagina 5 94fe31d33320

Nadia ,ti-a iesit tare frumoasa Maiculita I love you
ile
ile

Sus In jos

Mesaj Scris de getasart la data de Joi Oct 01, 2009 7:48 am

Superba icoana; felicitari; Si pentru ca astazi este sarbatoarea Acoperamintului Maicii Domnului o rog sa aiba grija de tine si de familia ta;
Doamne ajuta!
getasart
getasart

http://www.getasart.3x.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum