Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc)

Pagina 21 din 36 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 28 ... 36  Urmatorul

In jos

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 21 Empty Re: Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc)

Mesaj Scris de carmendana la data de Sam Noi 03, 2012 10:08 am

Foarte frumoase toate felicitarile! I love you

Am mai facut si eu cateva felicitari de craciun:

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 21 DSCF8062+%2528Small%2529

carmendana

Sus In jos

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 21 Empty Re: Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc)

Mesaj Scris de carmendana la data de Sam Noi 03, 2012 10:09 am

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 21 DSCF8096+(Small)

pentru prima am folosit carton embosat, iar pentru aceasta stampilute
carmendana
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Sam Noi 03, 2012 11:13 am

Sunt foarte frumoase amandoua! Ai tu cele necesare ca sa embosezi cartonul?
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de nicoleta la data de Sam Noi 03, 2012 2:44 pm

Tare frumoase sunt. Vesele si colorate. Felicitari!
nicoleta
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de carmendana la data de Sam Noi 03, 2012 3:22 pm

Multumesc!
Tocmai ce mi-am cumparat o jucarie de embosat
Am de gand sa "scot untul" din ea; doar timp sa am!
Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 21 DSCF8091+%2528Small%2529
carmendana
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Noi 03, 2012 3:26 pm

ff utile jucariile astea de embosat..
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Sam Noi 03, 2012 3:29 pm

Aoleu, ce frumuseti poti face cu ea! Ai nevoie doar de cartoane colorate frumos si timp, ca sa scoti felicitari pe banda rulanta! Sa ne mai arati! zimbet
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de carmendana la data de Sam Noi 03, 2012 3:35 pm

Bine ai zis, am nevoie de timp
Si daca s-ar putea, si de cumparatori; hmm in ziua de azi e mai simplu, mai comod si din pacate cu mult mai iefin sa trimiti un mesaj (pe mess ci tineri) sau pe telefon (ceilalti)
carmendana
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Sam Noi 03, 2012 6:19 pm

Sunt foarte frumoase felicitarile tale, Carmendana! Mai asteptam sa ne mai arati zimbet
nuti09
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Sam Noi 03, 2012 8:00 pm

Superbe felicitarile tale! Finute si cu bun gust !
Spor la cumparatori! Ai dreptate, lumea nu mai apreciaza ce-i hand made, poate din cauza pretului, poate din alte cauze...
bravo
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de carmendana la data de Dum Noi 04, 2012 8:11 am

Chiar daca nu se vand, mie imi face placere sa le fac; eu zic ca e o rasplata indeajuns de mare. Si le daruiesc cunoscutilor. Unii le preciaza, altii ma cred prea zgarcita ca sa le cumpar o felicitare din comert. Asta e. nu ii pot eu schimba. Aprecierile voastre conteaza cu mult mai mult Multumesc!
carmendana
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Dum Noi 04, 2012 10:37 am

Inteleg foarte bine ce zici,Carmendana, si eu patesc la fel. Numai ca la mine e cum spune vorba din batrani, "a doua oara nu mai papa mâtza otzet...". Daca nu au apreciat primul dar, al doilea nu mai vine. Nici pe mine nu ma intereseaza foarte tare daca se vand sau nu, le fac pentru mine, pentru ca imi place sa le buchisesc, sa incerc sa iasa cat mai ingenioase si frumoase. Pe parcurs o sa vezi ca o sa mai dai din ele, eu chiar vineri am vandut trei felicitari de Craciun fara sa fi sperat ca o sa aiba succes. Iti tin pumnii si... nu te opri!
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Dum Noi 04, 2012 10:45 am

carmendana a scris:Unii le preciaza, altii ma cred prea zgarcita ca sa le cumpar o felicitare din comert.
Cunosc sentimentul. Si tocmai acelorasi oameni daca le-ai spune ca ai cumparat felicitarea aia, atunci ar aprecia-o. Ei nu stiu ca o felicitare handmade te poate costa chiar si numaica materie prima mai mult decat felicitarile din comert.

Te felicit si eu pt creatiile tale deosebite. Una mai frumoasa ca alta.

A! Si felicitari pentru achizitia aparatului de embosat. Daca se poate imi poti da detalii despre el. Eventual o poza sa vedem cum arata. Multumesc.
MNiko
MNiko

http://www.mamicreativ.com

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Dum Noi 04, 2012 2:56 pm

eu ma numar printre persoanele care inca la mai place sa primeasca felicitari. Si daca sunt facute de cineva, cu atat mai bine.
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de carmendana la data de Dum Noi 04, 2012 5:35 pm

Exact la asta ma referam si eu. Uneori raman cu un gust amar, dar desi pe moment ma doare, mai important este ca le fac pt sufletul meu.Daca mai iese si cate un ban, cu atat mai bine insa nu acesta este scopul principal.
Asa arata noua mea jucarie:
Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 21 2387514-1
carmendana
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Dum Noi 04, 2012 5:50 pm

Ce felicitari dragute aici. I love you

michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Dum Noi 04, 2012 6:38 pm

ha, habar nu aveam cum arata un aparat de embosat...
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de carmendana la data de Dum Noi 04, 2012 7:55 pm

Michele, multumesc!
Hyaviv, acesta este doar unul din modele. Se foloseste si pt embosat si pt taiat. Embosarea se mai poate face cu o unealta cu varful rotund si sabloane decupate= embosare la rece, ori cu un aparat care sufla aer cald(seamana cu un uscator de par) si un fel de praf = emboasre la cald
carmendana
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Lun Noi 05, 2012 7:28 am

Frumoase felicitari. I love you
ginabreazu
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Noi 05, 2012 1:56 pm

carmendana a scris:Michele, multumesc!
Hyaviv, acesta este doar unul din modele. Se foloseste si pt embosat si pt taiat. Embosarea se mai poate face cu o unealta cu varful rotund si sabloane decupate= embosare la rece, ori cu un aparat care sufla aer cald(seamana cu un uscator de par) si un fel de praf = emboasre la cald
E clar, sunt complet pe dinafara in ceea ce priveste tehnica asta. Multumesc mult pt pretioasele info.
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Lun Noi 05, 2012 7:54 pm

Carmen, multumesc pentru poza cu aparatul de embosat. Pare ceva profesionist si-mi inchipi ca si pretul e pe masura.
Nici eu nu stiam ca exista atatea tipuri de embosare.
MNiko
MNiko

http://www.mamicreativ.com

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Noi 05, 2012 7:59 pm

visez cu ichii desch Ce frumoase sunt felicitările tale, Carmen! I love you
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de carmendana la data de Sam Noi 10, 2012 9:33 am

imbratisare
Niko, ai dreptate, pretul este pe masura... Eu l-am primit cadou (in avans) de... mos craciun si de ziua mea ( e in ianuarie!)Aveam jumatate din bani( mi i-am strans putin cate putin)dar vazand cat de des ma uit pe net la aparat sotul mi-a platit restul

Si acum nu rezist o zi fara sa il folosesc:

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 21 DSCF8148+%2528Small%2529
carmendana
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Sam Noi 10, 2012 11:21 am

Carmen, e foarte frumoasa felicitarea!!!
nuti09
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de carmendana la data de Sam Noi 10, 2012 11:56 am

Nuti, multumesc!
V-am spus ca m-am indragostit de big shot? bataie (cred ca o sa devin dependenta de el)

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 21 DSCF8157+%2528Small%2529
carmendana
carmendana

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Sam Noi 10, 2012 4:51 pm

Ai si de ce...felicitarile au un aspect profesional de cand lucrezi cu el, sa-l stapanesti sanatoasa si sa ne arati si noua ce mai lucrezi cu el zimbet
nuti09
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 21 din 36 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 28 ... 36  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum