Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc)

Pagina 12 din 36 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 24 ... 36  Urmatorul

In jos

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 12 Empty Re: Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc)

Mesaj Scris de Oana-T la data de Lun Feb 27, 2012 10:36 am

Trifoiul este foarte reuit. Sa-ti poarte noroc!!!!

Oana-T

Sus In jos

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 12 Empty Re: Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc)

Mesaj Scris de MNiko la data de Lun Feb 27, 2012 10:51 am

Ruxandraasta imi place la nebunie... I love you I love you I love you [/quote]

Multumesc.

Rossana a scris:Mniko, imi place ca te preocupa mereu tehnici noi!
Ultima e si preferata mea! Are vreun nume tehnica de la ultima felicitare?

Mereu sunt in cautare de tehnici noi, mai ales de realizat felicitari. Unele ma cuceresc pur si simplu, dar nu reusesc sa le aplic fie din lipsa de materiale, fie ca nu ma descursc in tehnica aia.
Tehnica asta de care intrebi se numeste iris folding si vad ca incepe sa fie din ce in ce mai populara. Eu am descoperit-o de aproape un an, dar n-am avut nici timp nici cele necesare ei pama de curant(ai nevoie de fasii de harie care sunt mai late decat cele la la quilling si sa tai cu foarfeca e mult de lucur. Acum mi-am luat ghilotina)

Oana Crivat a scris:Trifoiul este foarte reuit. Sa-ti poarte noroc!!!!

Multumesc. Sa fie cu noroc pentru toata lumea.
MNiko
MNiko

http://www.mamicreativ.com

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Feb 27, 2012 11:31 am

Toate trei imi plac, dar, intr-adevar, ultima e cea mai spectaculoasa. Felicitari! Abia astept sa vad noutati!
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Feb 27, 2012 2:42 pm

Ce frumoasă e ultima! Felicitări, Niko!
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Feb 27, 2012 2:43 pm

Am făcut şi eu câteva felicitâri
Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 12 Vn2jv6
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Feb 27, 2012 2:44 pm

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 12 2gwz87b
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Feb 27, 2012 2:45 pm

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 12 29maudg
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Feb 27, 2012 2:46 pm

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 12 E0k3gj
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Lun Feb 27, 2012 2:55 pm

Laluna, Duchess multumesc.

Duchess, imi plac felicitarile tale. Preferata mea e cea cu trandafiri. Cum le faci?
MNiko
MNiko

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Feb 27, 2012 3:48 pm

Duchess, ce de idei! De unde le scoti? Bravo! bravo
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Rossana la data de Lun Feb 27, 2012 4:04 pm

Duchess, de asta stateai tu cumintica si nu mai ziceai nimic pe la sueta, ca tu "felicitareai" de zor! Foarte frumoase, sofisticate, elegante!
Eu degeaba intru pe aici, vad ca talentul la facutul felicitarilor nu este molipsitor! zimbet Nu vrea nimeni sa stranute si spre mine? hi hi hi
Rossana
Rossana

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Feb 27, 2012 5:02 pm

Niko, mulţumesc.
Am folosit multe chestii, nici nu ştiu cu ce să încep.Am avut abţipilduri(fluturas, trabdafirul, paharele, scrisul de la multi ani, formele de frunze.Banda lipicioasă, banda gri, e de fapt, o reciclare mixta e de la o bluza, pe interior erau la margini benziile gri, şi eu le-am tăiat că mă deranjau.
Banda verde, e de la quilling gata tăiată aşa de subţire.
Am perforat marginea cartonului cu perforatorul de birou, iniţial, voiam să fac 3 găuri dar nu mi-a reuşit, aşa că sunt două şi unde mai venea o gaură am pus o floricică,mixta
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Feb 27, 2012 5:03 pm

LALUNA a scris:Duchess, ce de idei! De unde le scoti? Bravo! bravo

Ideile îmi vin pe moment. zimbet
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Lun Feb 27, 2012 5:05 pm

Rossana a scris:Duchess, de asta stateai tu cumintica si nu mai ziceai nimic pe la sueta, ca tu "felicitareai" de zor! Foarte frumoase, sofisticate, elegante!
Eu degeaba intru pe aici, vad ca talentul la facutul felicitarilor nu este molipsitor! zimbet Nu vrea nimeni sa stranute si spre mine? hi hi hi

Rossana, felicitările astea sunt super uşor de făcut.Trebuie doar să le lipeşti bine.Mi-a luat vreo 7 minute de făcut una..
Am fost ocupată cu altceva zimbet detalii altădată. mixta
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Lun Feb 27, 2012 5:10 pm

Multumesc de explicatii. Eu n-am folosit niciodata abtibilduri de acest gen. Credeam ca e vreo tehnica speciala la ele, ca le vad asa de subtiri....
MNiko
MNiko

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Lun Feb 27, 2012 8:48 pm

Da, da detalii Duchess!!! Niko,cam cat e o ghilotina??? m-am cam saturat si eu de taiat fasii!!!
nuti09
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Lun Feb 27, 2012 9:10 pm

Vrei sa sti ceva mai bun sau mai ieftin? rusinat Preturile pot merge de la 30 pana la 500 sau chiar mai mult in fuctie de cat de pretentioasa esti, ce vrei sa faca si cat de profesionala e ghilotina.
MNiko
MNiko

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Feb 27, 2012 9:19 pm

Felicitai, pentru felicitari!
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Mar Feb 28, 2012 1:45 am

ginabreazu a scris:Tot am vrut sa intreb,ce diferenta au aceste felicitari de le numiti 3D,care este acea diferenta ? rusinat

Uite pentru tine o poza in care se vad straturile(n-am montat-o pe asta ca nu m-am hotarat la carton)

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 12 Img0101copy
MNiko
MNiko

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Mar Feb 28, 2012 1:45 am

Si ce-am realizat in seara asta:

Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 12 Img0100copy
MNiko
MNiko

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mar Feb 28, 2012 3:14 am

duchess a scris: Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 12 E0k3gj
Draga mea, da la asta nu cumva fluturasul trebuia sa fie invers? mi se pare ca e .. cu fundu-n sus
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Mar Feb 28, 2012 12:29 pm

Viv, pai aşa arată un fluture.. cu antenele în sus, aşa ştiu eu.
Felicitări - tehnici diverse (3D, decupate, etc) - Pagina 12 24e4cnd
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Mar Feb 28, 2012 2:01 pm

Multumesc MNiko,da cred ca este foarte greu sa tot decupezi atitea straturi apoi sa le lipesti intre ele,.categoric nu as avea rabdare asa ca eu te felicit ca poti migali la ele buchet
ginabreazu
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Mar Feb 28, 2012 2:15 pm

Decupajul pe mine ma relaxeaza. E partea cea mai grea, mai ales cand esti la inceput, dar incet incet m-am obisnuit si mana devine din ce in ce mai sigura. Restul - lipitul intre ele si asamblaree pe o felicitare( desi am vazut ca se rezomanda ssa fie montate intr-o rama) chiar e simplu. Nu gasesc modele cate as vrea si uneori imi scot la imprimanta chiar daca nu arata asa de bine ca cele cumparate.
MNiko
MNiko

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Sam Mar 03, 2012 9:34 pm

Am văzut niște felicitări foarte frumoase, Niko și Duchess.
Vă felicit.
gobelin
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Sam Mar 03, 2012 10:44 pm

Mulţumesc..
duchess
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 12 din 36 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 24 ... 36  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum