Parada Schimbului - Vara 2014

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Parada Schimbului - Vara 2014 - Pagina 4 Empty Re: Parada Schimbului - Vara 2014

Mesaj Scris de andra la data de Mier Iul 16, 2014 1:42 pm

chiar sunt curioasa daca o sa ghicesca cineva pe toate ...

andra

Sus In jos

Parada Schimbului - Vara 2014 - Pagina 4 Empty Re: Parada Schimbului - Vara 2014

Mesaj Scris de filipcarol la data de Mier Iul 16, 2014 1:43 pm

Si am uitat sa zic, sunt foarte frumoase!!! Sunt Fabby Reilly, nu?
Inca ceva Miha, am mai remarcat musamaua de pe masa, si pe asta ai carat-o din Romania?  hahaha 
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Mier Iul 16, 2014 1:48 pm

Miha trebuia sa postezi doar ce e cusut! Asa a fost intelegerea.  Idea 
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Iul 16, 2014 1:52 pm

Da, Carolina sunt Fabby Reilly.
Sa le folosesti sanatoasa, Miha!
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Iul 16, 2014 2:15 pm

Va multumesc frumos !
Aniko, scuze, nici nu stiam ca tre sa postez doar ce e cusut. Cred ca mi-a scapat din regulament, iertaciune!
Daa, Carolina, musamaua am adus-o din Ro, aici nu se gasesc cu modele sa-mi palca.
Nu stiu ce inseamna Fabby Reilly, un brand cum e Dimensions sa zicem?
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Mier Iul 16, 2014 2:22 pm

Da, e un designer Faby Reilly...
http://www.fabyreilly.com/
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Iul 16, 2014 2:29 pm

ff frumoase miha... sa le stapanesti anatoasa...
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Iul 16, 2014 2:38 pm

Multumesc Carolina de info.
Multumesc Vyv de vizita!
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de nicoleta la data de Mier Iul 16, 2014 2:45 pm

Alte minunatii au ajuns la destinatat. Felicitari!
nicoleta
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Mier Iul 16, 2014 4:47 pm

Imi place ce vad in poza, Miha - sa le stapanesti sanatoasa! thumbs up 

P.S. Da, intr-adevar, era vorba sa postam doar ce este cusut in acest topic...  face cu ochiul 
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mier Iul 16, 2014 5:06 pm

acum ca m am uitat mai atent observ ca nu au tematica ..... Suspect 
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Iul 16, 2014 7:46 pm

Eei, eu cred ca avem destule reguli si regulamente de respectat in viata de zi cu zi , macar unde ne simtim bine sa nu fim asa de ingradite si sa tinem cont de fiecare punct si virgula ca doar un biscornu sau o cutie nu sunt secrete care dezvaluite , lezeaza securitatea nationala zau asa!!!hi hi hi
Andra, la ce te referi ca nu au tematica? Cutia e tot pentru tinut de-ale cusutului in ea iar kitul e kit , tot de cusut! bataie
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Iul 16, 2014 7:53 pm

Andra, ai dreptate, modelul nu e in tema, insa cine a primit e mai mult decat multumit dupa cum vedem, asa ca, e bine asa. Nu cred ca ar avea sens sa penalizam pe cineva care a partecipat, nu avem cum, decat limitand parteciparea la un urmator schimb, dar nu cred ca e in avantajul nostru.
Tema aparent a fost simpla, daca nu partecipam credeam si acum, dar la cat ma sucit, nu pot sa condamn pe nimeni.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Iul 16, 2014 7:59 pm

Miha, asa e nu sunt atat de importante regulile impuse unui schimb, sunt prima care nu le vrea, nu se intampla nimic daca nu se tine cont, insa fiecare incearca sa o faca pentru a creea o anumita atmosfera, un mod ca altul de a intretine atmosfera.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de VarTat la data de Mier Iul 16, 2014 8:13 pm

Miha, felicitari ai primit niste minunatii. Imi plac foarte mult. Acest model il ochesc si eu de ceva timp. Imi plac orhideile foarte mult. Cutia e deosebita si cred ca nu se prea gaseste in magazine. Ma gindesc ca a fost facuta de un lemnar special.

P.S. In acest caz, pot ghici cine le-a brodat ole! 
VarTat
VarTat

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Mier Iul 16, 2014 8:22 pm

Cinel-cinel, ghici ghicitoarea mea!  ris Facem pariuri, deci?

Acum in ceea ce priveste tematica - m-am uitat prin topicul lansat initial de catre Irina: cuvintele-cheie sunt 'merceria de acasa', 'obiecte necesare pentru activitatea unei gobleniste' si exemple orientative: saculete pentru nasturi/muline, borcanase pentru nasturi, agenda, husa pentru foarfece, organizator pentru ace, pernute pentru ace s.a. Eu din lista data am primit saculetul si organizatorul pentru ace si ma declar perfect multumita de ce am primit  thumbs up 

Sa vedem cand mai vine postasul si pe la participantele ramase  visez cu ichii desch 
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Iul 16, 2014 8:30 pm

Am inteles ce spui, Mary.
Regulile multe imi aduc aminte de forumul Rogoblen unde cum greseai o virgula ceva sau nu postai nu stiu ce, pac , sarea cineva sa-ti aduca aminte de Regulament! Pe de alta parte, fara reguli cat de cat nimic nu e posibil dar cu moderatie totul si tinand cont de circumstante!
VarTat, multumesc de cometarii. Ma bucur ca iti place orhideea mea, chiar acum ma uitam peste diagrame si ate cat de frumoase sunt.
Ai ghicit deci cine e autoarea...
Va imbratisez cu drag si sper sa nu se supere nimeni de comentariile mele , eu imi zic doar parerea, nu atac pe nimeni.Nu am nici un drept.
Cum ai spus si tu Mary, tema a fost aparent simpla dar mi-a dat si mie mare bataie de cap.
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Iul 16, 2014 8:32 pm

Da, da, hai sa vedem la cine soseste urmatorul plic! Apoi putem face lista !!!
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Mier Iul 16, 2014 8:34 pm

Inca doua persoane nu au primit, asa e?
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Iul 16, 2014 8:46 pm

Asa e inca doua plicuri in miscare  face cu ochiul 
Problema, e urmatoarea, daca cine a primit nu era multumit...atunci era grav, trebuia sa-i trimitem din nou in tema nemultumitei  ris  intre mine si Michelle cineva trebuia sa infierbante acul, pentru a multumi nemultumita..asa am scapat usor.
Nadia si temele astea nu sunt usor de lamurit, nici pe atat de facut, cu timpul cred ca o sa fim mai practice, la tot ce prevede un schimb, inca facem probe, dar din ce vad in poze pana acum, cred ca avem doar de castigat din asa probe  face cu ochiul 
Imi place tot ce am lucrat pana acum  hi hi hi 
ne lipsesc inca trei plicuri..de desfacut  ole! 
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Iul 16, 2014 8:47 pm

Da, da, doaua: Mary si Andra! O sa le ajunga si lor curand plicurile !! Abia astept sa vad ce primesc si ele...
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Iul 16, 2014 8:49 pm

DA 3 plicuri d epus pozele ca Michele aprimit dar nu apus pozele inca..
Eu sunt super-multumita, acum ma uit la biscornu, cum sa-l intep?? Din aceste schimburi toate avem de castigat, invatam lucruri noi dar mai ales e acel sentiment placut si care pe mine ma bucura mult ca pui o parte din sufletul tau intr-o impunsatura de ac si-o trimit peste mari si tari la cineva...
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Mier Iul 16, 2014 9:26 pm

Cine se ocupa cu lemnul?? Hai ca eu sunt in ceata....
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de anasstasia la data de Mier Iul 16, 2014 9:31 pm

Pai daca spunem deconspiram persoana  zimbet 
anasstasia
anasstasia

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Mier Iul 16, 2014 9:52 pm

minzu.nadia a scris:
Acum in ceea ce priveste tematica - m-am uitat prin topicul lansat initial de catre Irina: cuvintele-cheie sunt 'merceria de acasa', 'obiecte necesare pentru activitatea unei gobleniste' si exemple orientative: saculete pentru nasturi/muline, borcanase pentru nasturi, agenda, husa pentru foarfece, organizator pentru ace, pernute pentru ace s.a.

Da, dar tot acolo se mentioneaza si

Broderia trebuie sa aiba ca tema mica mercerie de acasa - adica tot tema lucrului de mina - nasturei, ate, bobine, dantele, andrele, texte pe tema data, sau persoane care brodeaza - exista foarte multe modele de acest gen.

Sincer pe mine ma deranjeaza ca  nu s-a respectat tematica. Cred ca era singura regula din cadrul acestui schimb.  tristete 
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Joi Iul 17, 2014 9:42 am

sper sa primesc si eu azi e ca a venit concediul sotului si plecam spaima 
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum