Schimb aniversar 5 ani impreuna - topic principal

Pagina 6 din 14 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Urmatorul

In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - topic principal - Pagina 6 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - topic principal

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mar Iul 01, 2014 9:12 am

N-am mai avut rabdare si dupa ce l-am pregatit pe jupan pentru munca si aplecat , am si deschis calculatorul. E ora 7.11 aici dar eu is treaza de pe la 3,30 , n-am mai putut dormi !
Am primit adresa si zilele astea pun la Posta ! Pupici 
Emotii de-acum!!! palpitatii !! salut 

Miha60

Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - topic principal - Pagina 6 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - topic principal

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Mar Iul 01, 2014 9:32 am

Am primit mesajul cu bucurie, parca mi-a citit gandurile, exact la acea persoana ma gindeam si eu.
Saptamina aceasta pe joi sau vineri voi expedia plicul in calatoria surpriza.
Va doresc asteptare usoara dragele mele.... hahaha hahaha 
Liliana_ct
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mar Iul 01, 2014 9:39 am

Chiar va fi o calatorie surpriza si o asteptare pe masura!!! dansez 
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mar Iul 01, 2014 9:50 am

Liliana_ct a scris:Am primit mesajul cu bucurie, parca mi-a citit gandurile, exact la acea persoana ma gindeam si eu.

si mie mi s a intamp zimbet lat la fel.
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Iul 01, 2014 11:48 am

Trimis!
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mar Iul 01, 2014 1:52 pm

ce rapida ai fost Mary
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Mar Iul 01, 2014 4:17 pm

Acum va felicit pe toate cu lansarea 'oficiala' a schimbului, am primit adresa si maine voi trimite plicul cu drag si in speranta sa nu o dezamagesc pe destinatara  imbratisare 

Intrebare tehnica: trimiteti cu posta sau prin curier? Eu am doua optiuni: Posta Moldovei sau prin DHL, care e putin mai scump, dar coletul va ajunge mult mai repede si nu ma pot hotari...
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mar Iul 01, 2014 4:21 pm

nici eu nu am experienta cu posta....nu cred ca am trimis 10 plicuri pana acum.iar colete...niciodata.
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Mar Iul 01, 2014 5:39 pm

Si eu am expediat plicul...prin posta!

Eu pana acum nu am avut probleme, tot ce am trimis, am trimis prin posta. Atat coletele cat si plicurile si au ajuns cu bine...chiar si peste mari si tari.
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Mar Iul 01, 2014 6:27 pm

Eu ma duc maine dimineata si trimit cu posta normala ca am una mica aici aproape. Am niste emotii...sper sa ii placa destinatarei ce am facut si ce o sa mai primeasca pe langa...
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Iul 01, 2014 7:51 pm

Abia astept sa vad cusuturile voastre. Si eu sper sa placa destinatarei, am facut cu drag si mi-am dat tot interesul.  rusinat 
Si eu tot prin posta am trimis de fiecare data, in anumite cazuri pun cu aviz de primire, dar nu am avut probleme si fara, dureaza cam acelasi timp.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Iul 02, 2014 12:23 pm

Trimis!
Sper sa ajunga cu bine si sa-i placa destinatarei.
Tot prin posta am pus si eu, mereu folosesc Posta si nu am avut problem. Sper sa nu fie nici de data asta.
Ca un facut , am uitat sa fac poza la trimiterte, am pozat doar continutul dar nu si trimiterea. Mi-am adus aminte in drum spre posta.. Imi venea sa-mi dau pumni, nu alta.
Am chitanta,ii fac poza daca trebuie ca pe ea e scrisa destinatia..
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Iul 02, 2014 12:45 pm

Nu conteaza, poza, mai ales daca ai chitanta de la trimis.
Vedem care plic ajunge primul.
L-ai trimis departe  vulpita zimbet 
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Iul 02, 2014 1:44 pm

Sunt curioasa si eu care plic ajunge primul...
Cred ca cele din Ro trimise tot in RO ajung cele mai repede.
Ale noastre sunt trimise din afara si ajung mai greu, oriunde ar fi destinatia. Asa ca, da, l-am trimis departe hi hi hi , curioaso!!! hi hi hi 
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mier Iul 02, 2014 2:55 pm

stiti ceva si noi nu? zimbet 
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mier Iul 02, 2014 3:07 pm

o sa trimit si eu diseara daca mai gasesc deschis si nu e foarte aglomerat.daca nu maine.o sa fac si poza.
urmatoarele 2 saptamani o sa fiu plecata ...fara conexiune la net Ce frica imi e! .credeti ca ajung plicurile mai devreme
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Iul 02, 2014 4:34 pm

Stiu doar cat stie fiecare, era o gluma, poate poate vre-o scurgere de informatii  hahaha  si eu tot departe.
Andra, nu ai pe nimeni care sa-ti ia posta, o vecina.. Sau la of. Postal tot trebuie sa mergi, faci o cerere sa-ti retina posta.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Mier Iul 02, 2014 7:34 pm

Eu maine pe la pranz voi ajunge la Posta sa trimit coletul - sper sa reusesc sa fac o mica placere destinatarei prin ceea ce va gasi in colet  floare 

1) Poza cu ce am trimis sa o pun eu sau va face o poza destinatara cu ce a primit si va posta?
2) Daca se decide ca poza cu continutul coletului sa o posteze destinatara - anunta fiecare de la cine a primit sau lasam celelalte participante sa ghiceasca de la cine e coletul?
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Iul 02, 2014 9:14 pm

Sper sa nu spun ceva gresit, dar daca trimitem poze la Michelle cu ce primim, posteaza poza doar cu ce e cusut pentru schimb, iar misterul o sa fie pana ajunge si ultimul plic, dupa ce a ajuns si ultimul plic, lasam o zi doua sa admiram si ultima creatie, dupa o sa posteze fiecare intreg continutul plicului, dezvaluind si de la cine a primit, ce a primit, reviste, carti sau mai stiu eu ce poate contine. Asta pentru a ne da timp sa admiram in primis ce a fost cusut, lucrat manual pentru schimb.
In cazul in care cine primeste, din vari motive nu le poate fotografia, poate cere prin mesaj privat de la cine a primit sa trimita poza in loc.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Mier Iul 02, 2014 9:16 pm

Draga mea destinatara,
Din pacate nu am ajuns azi la posta, desi s-a plimbat continutul cu mine toata ziua. Am uitat ca trebuie de dimineata sa merg la spital la control si am fost sa duc copilul la mama, apoi la control si asteptat pe salon pana m-a vazut doctorul, apoi a trebuit sa caut niste cadouri pentru niste evenimente si uite asa s-a plimbat cu mine azi coletul in speranta ca voi ajunge la posta. Maine dimineata, la prima ora cand ai mei inca o sa doarma o sa ma sustrag din casa sa ma duc la posta  zimbet 
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Mier Iul 02, 2014 9:31 pm

Da asa vom face... Imi trimiteti pozele si eu le postez ori pe rand fara nici un comentariu sau astept pana ajunge ultimul pachet si le postez pe toate in acelasi timp. Eu prefer pe toate in acelasi timp dar voi decideti.  Pupici 
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Iul 02, 2014 11:59 pm

E interesant si in acelasi timp  Idea Pe aceeasi pagina  visez cu ichii desch 
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Joi Iul 03, 2014 8:28 am

Trimis ris ole! 
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Joi Iul 03, 2014 11:38 am

Am trimis si eu pachetelul  zimbet ..Michele iti trimit mai tarziu poza cu plicul...
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Joi Iul 03, 2014 3:05 pm

Trebuie sa-ti trimitem poza cu plicul, Michele?  scratch 
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Joi Iul 03, 2014 3:15 pm

Eu nu am poza cu plicul. Nu vad de ce am trimite poza cu plicul sau cu continutul? Suspect 
Eu zic sa o faca destinatara in momentul cand primeste plicul cu surpriza ( sau in momentul cand s-au primit toate plicurile), sa puna poza in acest topic.
Asa, ca sa trimitem noi poza cu plicul sau cu ce am trimis mi se pare ca o lipsa de incredere.
Doar in cazul cand nu aajuns plicul , expeditoarea sa trimta poze cu continutul... e doar parerea mea !
Plus ca in cazul asta, Michele va sti inainte de a-I ajunge plicul ce contine si atunci unde-I surpriza? ea deja stie cine-I trimite, macar continutul sa fie o surpriza...
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 14 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum