Schimb aniversar 5 ani impreuna - topic principal

Pagina 5 din 14 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Urmatorul

In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - topic principal - Pagina 5 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - topic principal

Mesaj Scris de Mary la data de Vin Iun 27, 2014 11:34 pm

Ar fi o idee Aniko, dar in cazul asta, extragerea trebuie tinuta secret, pana nu se trimite ultimul plic, altfel, clar stim si de la cine primim, nu are cum sa mai fie secret.
Daca va face placere, eu trimit cu placere adresele la fiecare, dupa ce le primesc, in caz contrar, rammane sa se schimbe adresele intre partecipante.
Hm, Aniko, ce idee interesanta..
Astept parerile voastre, sau adresele celor care partecipa, ca raspuns  face cu ochiul 

Mary

Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - topic principal - Pagina 5 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - topic principal

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Sam Iun 28, 2014 6:19 pm

Voi fi multumita de orice modalitate de a anunta partenerele, desi nu am nimic impotriva a sti de la cine voi primi  zimbet 
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Sam Iun 28, 2014 6:43 pm

Am terminat si eu aproape...piesa principala e gata. Mai am ceva mic de asamblat dar aia o termin tot azi...asa ca ma prezint si eu onorabil.
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Sam Iun 28, 2014 7:21 pm

Eu mai am putin dar confirm participarea. Surpriza va fii ceea ce trimitem si ceca ce primim. Nu ma deranjeaza sa stiu de la cine primesc si cui trimit.
Liliana_ct
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Sam Iun 28, 2014 7:25 pm

Nadia, ideea de la Aniko, e interesanta, pentru a pastra misterul. Doar ca am nevoie de Michelle pentru toata operatiunea. Daca tot nu suntem multe, una din noi doua trebuie sa se sacrifice cu amestecul numelor, dar si cu schimbul adreselor, altfel se risipeste din el  hahaha 
Din ce stiu de la primul schimb, se stabileste o ora cand se face extragerea, se pastreaza o poza cu lista respectiva, si o sa faca dovada ca nu e aranjat in nici un fel, fara nici o preferinta. Daca vrem mister, ordinea o sa apara doar dupa ce au ajuns plicurile.
Astept parerea voastra. Daca nu va incanta misterul, nu e problema, o sa procedam ca data trecuta.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Sam Iun 28, 2014 8:08 pm

Miha
Carolina
Nadia
Aniko
Michelle
Andra
Liliana
Mary
Lista partecipantelor la schimb, actualizata 06.28.2014
Pentru o complectare, daca mergem pe surpriza, o sa va rog sa pastrati si poza cu plicuri, inainte de pus la posta, iar aici in topic o sa anuntam doar ca am trimis. Va sugerez poza, pentru or ce eventualitate, intarziere sau ratacire a plicului  Idea 
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Sam Iun 28, 2014 9:30 pm

e OK misterul privind de unde vom primi plicul, dar nu mai am rabdare sa aflu CUI sa trimitem  visez cu ichii desch Si suntem 8 - nu e chiar putin  zimbet 
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Sam Iun 28, 2014 10:02 pm

Propun asa... eu am facut parte din multe schimburi in care nu am stiut de la cine primesc si emotiile si nerabdarea sunt maxime. Fara probleme ma "sacrific" eu si te las pe tine Mary sa ai parte de surpriza, ca e pacat sa ratezi o astfel de experienta.
Daca sunteti de acord, astept adresele voastre pe privat. Tragerea la sorti o fac marti dimineata la ora 6, ora Romaniei in asa fel incat cand va treziti sa aveti in mesageria privata adresa celei ce-i trimiteti. Ma bazez pe discretia voastra de a nu divulga nimanui destinatara.
Voi pastra screenshot la amestecarea numelor cu random.org si o voi posta dupa ce toata lumea a primit pachetul.

Am ales ora 6 am pentru ca atunci e luni seara ora 20 la mine, ma linistesc si eu si am timp sa trimit mesajele private.
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Sam Iun 28, 2014 11:31 pm

bataie eu nu am inteles ...eu stiu cui trimit dar nu trebuie sa spun?si nu stiu de la cine primesc...?
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Sam Iun 28, 2014 11:32 pm

Dap, asa e...
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Sam Iun 28, 2014 11:34 pm

da...interesant...dar avand in vedere ca stim fiecare cum coase ne dam seama singure de la cine e...chiar daca numele e pe plic
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Sam Iun 28, 2014 11:43 pm

Andra surpriza e ca nu vei stii de la cine primesti decat in momentul in care ajunge pachetul la tine.

Si ca sa nu se deduca prin eliminare, pozele cu ce am primit se vor posta dupa ce ultimul pachet a ajuns la destinatar. Pana atunci postam doar ca am trimis si ca am primit, nu ce si nu catre sau de la cine.

Daca e prea confuz mergem pe varianta postarii numelor de la inceput. Oricum surpriza tot vom avea ca nu stim ce primim.
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Sam Iun 28, 2014 11:45 pm

nu...e ok asa...sper sa nu ne dea suspas si mai mult posta...sa dureze mult
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Sam Iun 28, 2014 11:59 pm

Multumesc, Michelle, daca te sacrifici, sunt super incantata, abia astept sa se declanseze operatiunea "Misterul"  ura 
Trimit adresa  ole! 
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Dum Iun 29, 2014 12:37 am

I love you  Daca postam ce am primit fara sa facem numele, ce interesant o sa fie...ce revelati o sa avem. Asta imi place  ura  la maxim.
Pentru a nu avea dubi, ramane un numar fix de obiecte, sau trecem cu vederea daca ne scapa ceva in plus, in plic, fara voia noastra  vulpita
Ma ia iar entuziasmul, daca nu te deranjam prea mult Michele, ce parere ai daca iti trimitem cate o poza doua cu ce am primit si postezi intr-un topic nou Suspect
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Dum Iun 29, 2014 7:55 am

Eu zic sa ramanen flexibile si sa nu ne legam de nr. obiectelor pe care le punem in plic. Fiecare sa puna ce doreste  face cu ochiul 
Michele iti trimit imediat adresa mea.  thumbs up
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Dum Iun 29, 2014 8:30 am

Michele, ce dragut din partea ta sa te ocupi de stabilirea perechilor  thumbs up 

imediat iti trimit adresa mea...

Si eu sunt de parerea sa nu ne legam de nrl obiectelor puse in colet - la schimbul anterior aveam nedumeriri in acest sens deoarece s-au fixat reguli clare in acest sens, dar la acest schimb stabilim alte reguli de joc din start si e perfect OK ptr mine. Dar in cazul acesta zic sa facem trimiterile in lant si nu "eu tie, tu mie"  face cu ochiul 

Abia astept ....  zimbet 
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Dum Iun 29, 2014 9:05 am

Mary a scris:
Ma ia iar entuziasmul, daca nu te deranjam prea mult Michele, ce parere ai daca iti trimitem cate o poza doua cu ce am primit si postezi intr-un topic nou   Suspect

Putem face si asa, eu nu am nimic impotriva. Probabil ca pachetul meu va ajunge cel mai tarziu, eu o sa-l pun prioritar dar tot face 6-10 zile lucratoare.

Nadia, asa va fi in lant ca altfel stim de la cine primim...
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Dum Iun 29, 2014 10:30 am

Multumesc  Pupici  daca postezi tot ce ajunge in acelasi topic, pana cand o sa se afiseze lista cu cine la cine a trimis, o sa se pastreze misterul, total, pentru colegele de forum care nu au participat  zimbet   ris 
Michelle nu te preocupa, cu posta or cum si tu o sa ai de asteptat, nici de la mine nu o sa ajunga prea repede.
Postand pe rand o sa ne dea timp de admirat fiecare cusutura in parte, abia astept  ura 
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Dum Iun 29, 2014 1:45 pm

Sunt total de acord cu ce a spus Aniko si deasemeni, sunt de accord cu tot ce ati propus. Ce palpitant!!!
Nici coletul de la mine nu o sa ajunga prea repede, dureaza cam 1 saptamna de aici pana in Ro; au fost cazuri cand a ajuns mai repede da rsi mai tarziu de 1 saptamana.
Trimit adresa mea imediat!

Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de katy85 la data de Lun Iun 30, 2014 4:55 pm

Buna fetelor,din pacate sunt nevoita sa ma retrag si eu,am sperat pana in ultima clipa ca am sa reusesc sa termin ce mi-am propus ,dar nu a fost asa,dupa cum vedeti nici pe forum nu prea mai apuc sa intru doar seara cate putin, sper ca la urmatorul schimb sa reusesc sa particip, imi pare atat de rau ca nu pot participa si eu,asta e ,data viitoare  am sa ma apuc din timp de ce am de facut ca sa nu ma mai las pe ultima suta de metri, va doresc mult spor in toate si schimb placut,sa va bucurati de lucrurile minunate ce o sa le primiti,va pup cu drag  spor la lucru imbratisare pupici 
katy85
katy85

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Lun Iun 30, 2014 9:57 pm

Mary a scris:Miha
Carolina
Nadia
Aniko
Michelle
Andra
Liliana
Mary
Lista partecipantelor la schimb, actualizata 06.28.2014
Pentru o complectare, daca mergem pe surpriza, o sa va rog sa pastrati si poza cu plicuri, inainte de pus la posta, iar aici in topic o sa anuntam doar ca am trimis. Va sugerez poza, pentru or ce eventualitate, intarziere sau ratacire a plicului  Idea 

Se pare ca asta e lista finala. Am primit toate adresele  pupici 
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Iun 30, 2014 10:07 pm

Eu deja am plicul pregatit  visez cu ichii desch  aproape de necrezut, maine o sa stiu la cine trimit  ura 
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Mar Iul 01, 2014 8:20 am

Am facut tragerea la sorti si am trimis mesajele. Daca aveti vreo nelamurire nu ezitati sa-mi scrieti pe privat.
Tragerea am facuto la 9:30pm ora mea. Am pus numele in lista in ordinea scrisa de Mary ca oricum deja era aleatorie, am dat click pe butonul "go" si numele s-au ameatecat  zimbet

Am intarziat un pic deoarece ca un facut a intervenit o mica urgenta in seara asta si am plecat de acasa. Am gasit un moment de repiro si traiasca telefonia mobila mi-am indeplinit misiunea.
Am facut si un screenshot la lista finala.

Sa inceapa schimbul!!!! 
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Iul 01, 2014 9:05 am

Multumesc, Michelle pentru tot  imbratisare 
Am scris adresa pe plic, astept sa deschida posta  hahaha 
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mar Iul 01, 2014 9:12 am

N-am mai avut rabdare si dupa ce l-am pregatit pe jupan pentru munca si aplecat , am si deschis calculatorul. E ora 7.11 aici dar eu is treaza de pe la 3,30 , n-am mai putut dormi !
Am primit adresa si zilele astea pun la Posta ! Pupici 
Emotii de-acum!!! palpitatii !! salut 
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 14 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum