Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 7 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Apr 30, 2014 12:04 am

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 7 9c9c666f29882da6249b8916036fe1c9
Aici felicitarile cu degetare pe care le ador, de ce una din ele nu poate fi in tema. Daca e montat pe un capac nu cred ca schimba prea mult.
Ca sa dezvolt idea, in ce ma priveste, lucrez o felicitare in tema si alaturi ceva cu suisse broderie. E gresit? Am dat un exemplu.

Mary

Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 7 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de filipcarol la data de Mier Apr 30, 2014 12:58 am

Pai eu cred ca e in tema cu subiectul dar nu face obiectul schimbului...adica e pe langa schimb...Nu cred ca ar fi gresit daca pe langa obiectele de schimb sa fie si o felicitare tot cu tema mercerie...
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mier Apr 30, 2014 1:08 am

Cu ocazia asta remarc si eu ca mai nou as sti sa pun un carton ondulat sub panza cusuta ca sa ii dau relief si sa nu se plieze atat de inestetic pe baza...  hahaha 
Mary, ma bucur ca iti plac! Multumesc!  imbratisare 
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Apr 30, 2014 1:12 am

Eu am prezent modelul care e destul de marisor complicat, merge foarte bine cusut pentru capacul unei cuti de ezemplu, in cazul respectiv e in tema  thumbs up Idea  ? Nu intreg, intreg e destul de marisor.
Vad cateva colege nelamurite, preocupate de alegerea modelului, nu cred ca o sa se aleaga modele la care sa se lucreze cateva saptamani. Cred ca e bine de a se lamuri si acest aspect cu ocazia asta.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Apr 30, 2014 1:14 am

Da Laluna eu sunt pierduta..pentru acest gen de modele, care merg cot la cot cu cupcake  hahaha 
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de nicoleta la data de Mier Apr 30, 2014 7:45 am

Nu vreti sa stiti de cate ori am zis "gata m-am hotarat" si a doua zi am luat-o de la capat. Ca sa nu mai zic cat imi plac postarile voastre.
nicoleta
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Mier Apr 30, 2014 9:58 am

hi hi hi Vad ca nu sunt singura care inca bijbii,ca nu stiu ce voi face anume
ginabreazu
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Apr 30, 2014 12:30 pm

Bajbai si eu la greu !!! Habar nu am ce sa fac.Poate maine ma intalnesc cu Nicoleta sa pune tara la cale ...poate ma ajuta ea sa gasesc un model.
Modelul cu degetare si floricele il ador ! Mi a placut din prima,l am gasit pe undeva dar nu e prea clara diagrama!!
Mai caut si prin alte parti poate dau de el mai clar..
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mier Apr 30, 2014 1:58 pm

[url=Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 7 24vjlg6]
pe langa modelul cusut si materialul folosit e cu tematica..
bine ar fi daca s ar gasi si pe aici...
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Apr 30, 2014 2:34 pm

Ce frumuseti ! Multumim,Andra!
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Mier Apr 30, 2014 4:07 pm

andra a scris:... materialul folosit e cu tematica..
bine ar fi daca s ar gasi si pe aici...

Se gasesc astfel de materiale la Kreativshop , la sectiunea cu patchwork, dar au un pret... nervos 

https://www.kreativshop.ro/material-textil-import-sua-110cm-lat-atelier-croitorie-4
https://www.kreativshop.ro/material-elizabeth-s-studio-sewing-2
https://www.kreativshop.ro/material-elizabeth-s-studio-cusut-1
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Apr 30, 2014 4:24 pm

Aniko, ce frumoase!
Multumesc,
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Mier Apr 30, 2014 4:31 pm

Da sunt frumoase, dar si scumpe.  Ce frica imi e! 
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Mier Apr 30, 2014 6:50 pm

Frumoase,da! Ativazut ca la primele doua stocul e terminat...unde mai pui ca pretul e pentru jumatate de metru...
Multumm,Aniko !
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Mier Apr 30, 2014 8:27 pm

Mai e www.fabrix.ro si ei au materiale frumoase,putin mai ieftine unele, nu stiu daca pe tema mercerie, ca nu am stat sa caut acum  zimbet 
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 7 Empty Schimb aniversar 5 ani impreuna

Mesaj Scris de andra la data de Joi Mai 01, 2014 5:27 pm

Habar n am Irina...eu inca caut tutoriale de asamblat...am vazut setul si mi a placut...
andra
andra

Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 7 Empty Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de ANIKO la data de Joi Mai 01, 2014 7:46 pm

Irina a scris:Superb setul, Andra! Este cumva din Creation point de croix?

Da, a aparut in numarul 25 septembrie-octombrie 2012 al revistei.
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Vin Mai 02, 2014 6:03 pm

Are sens sa continuam acest schimb?
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Vin Mai 02, 2014 6:06 pm

Eu vreau sa continuam..parerea mea
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Vin Mai 02, 2014 6:33 pm

Cu alta denumire, cu alte conditii. Tineti cont ca nu mai e nimeni care sa-l gestioneze.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Vin Mai 02, 2014 7:25 pm

Si eu vreau sa continuam ! Chiar azi m-am apucat de cusut modelul ales pentru schimb.
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Vin Mai 02, 2014 7:26 pm

Am inteles. Pana la urma putem sa facem si schimb privat,acum sa vedem cine mai vrea.
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de Miha60 la data de Vin Mai 02, 2014 7:28 pm

Lasa,Aniko draga ca facem noi doua schimb daca nu mai participa nimeni.  hi hi hi 
Miha60
Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Vin Mai 02, 2014 7:36 pm

Eu totusi mai sper sa fie si alte doritoare.
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Vin Mai 02, 2014 7:42 pm

de ce sa nu continuam?ce s a intamplat?
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Vin Mai 02, 2014 7:58 pm

Eu nu sunt impotriva schimbului, dar nu asta. Aici care mai e sensul? Ce aniversam?
Cu titlul..cusutul marea dragoste, merge, dar de aniversare nici vorba, eu la asa ceva nu particip. Nimsa reprosat prea des munca altora depusa, a ajuns cutitul la OS.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum