Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Pagina 6 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de LALUNA la data de Sam Apr 26, 2014 10:08 am

Ce frumos e montata! iar cartelele!  spaima  Perfecte!  bravo 

LALUNA

Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de nicoleta la data de Sam Apr 26, 2014 12:13 pm

Superba cutie.
nicoleta
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Sam Apr 26, 2014 2:01 pm

Eu ma uit la ce postati si mi se invirt in cap tot felul de idei pentru schimburile urmatoare. Si cind te gindesti ca acesta nici n-a inceput  ris 
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Sam Apr 26, 2014 2:41 pm

Si mie la fel mi se intampla, Irina!  hahaha  Gand la gand cu bucurie, cum se spune! Deocamdata am scris doua pe lista...  face cu ochiul 
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Apr 28, 2014 10:44 pm

V-ati hotarat?
Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 2vis1sg
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Apr 28, 2014 10:44 pm

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 K9hw61
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Apr 28, 2014 10:45 pm

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 2u6zfxy
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Apr 28, 2014 10:45 pm

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 Fnftlc
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Apr 28, 2014 10:46 pm

Imi place tare mult...
Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 2rc20x1
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Apr 28, 2014 10:47 pm

Dupa stil, pare The Sweetheart Tree:
Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 2znzxgi
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Apr 28, 2014 10:47 pm

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 258av06
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Apr 28, 2014 10:48 pm

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 Dw5t3r
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Apr 28, 2014 10:49 pm

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 28wclqs
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Crissy86 la data de Lun Apr 28, 2014 11:15 pm

Lalu, eu m-am hotărât să scriu că sunt în pom cu alegerea modelului cusut, dar mai ales cu alegerea obiectului pe care-l voi crea. Deocamdată n-am nici cea mai vagă idee despre ce să fac și nici timp prea mult nu o să mai am  bataie 
Crissy86
Crissy86

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Mar Apr 29, 2014 12:07 am

Eu am ramas la o chestie, acum sa vedem ce iese lol...
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Apr 29, 2014 12:21 am

LALUNA a scris:Imi place tare mult...
Si mie..oare pe ce panza e lucrat?
Nici eu inca nu m-am hotarat  visez cu ichii desch 
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mar Apr 29, 2014 12:24 am

Crissy, cred ca o sa te bucuri sa afli ca si eu sunt in aceeasi oala...  hahaha  Eu am o idee despre obiectul pe care vreau sa-l fac, asa ca intai trebuie sa mi-l procur (din pacate nu-l dau gratis raii astia!!!) si abia apoi, in functie de dimensiuni, sa-mi aleg modelul. Partea buna e ca acum am adunat vreun milion de modele...  bataie   hahaha 
Din fericire, avem timp destul pana la vara...
Mary, modelul DFEA e lucrat, dupa parerea mea, pe 28ct. Si eu am cusut doua din floricelele astea si zau ca arata tare bine cusute. Eu le-am cusut pe panza foarte deasa, cred ca era 32ct, in doua fire, in punct de goblen.
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mar Apr 29, 2014 10:09 am

LALUNA a scris:Dupa stil, pare The Sweetheart Tree:
Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 2znzxgi

nu e biscornul lui Mary?
andra
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mar Apr 29, 2014 2:26 pm

Nici eu nu m-am hotarit inca, dar caut de zor. Am de ales intre citeva variante si depinde de timpul ce-o sa-l am.
Mi-a placut si bobina cu foarfeca infipta in ea, dar de unde s-o iau?
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Apr 29, 2014 2:55 pm

Laluna, stiu ca ai lucrat deja doua din degetare, de asta intrebam de panza. L-am mai gasit lucrat..pe o panza mai gri, insa efectul era divers.
Da Andra e acelasi model, probabil lucrat pe o panza mai rara, nici aici nu cred ca are cu tot cu rama mai mult de 15x15 cm.
Ce ma bucur pentru voi, si eu sunt inca la faza in care am prea multe idei, dar sunt convinsa ca o data ce cos ceva in tema..urmatoarea idee o sa fie cea buna  hi hi hi 
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Mar Apr 29, 2014 4:05 pm

De data asta o sava urmaresc cu mare drag ,din pacate nu pot sa particip.Problemele de la servici nu prea imi dau dispozitia necesara sa cos desi trebuie sa termin ce am in lucru si sa mai cos 2 randuri de botosei .
dory
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Mar Apr 29, 2014 4:19 pm

Mary a scris:
LALUNA a scris:Imi place tare mult...
Si mie..oare pe ce panza e lucrat?  

Modelul apartine creatoarei Veronique Enginger si a aparut in revista De fil en aiguille nr.48. Conform instructiunilor se lucreaza pe o panza Aida de in cu 7 pct/cm.
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Apr 29, 2014 5:40 pm

Dory, poate faci loc in program si pentru acest schimb. Biscornul tau a iesit o splendoare, abia asteptam sa vad cu ce ne incanti si de dara asta.
Nu a venit punctat, dar si o felicitare e in tema  Idea 
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mar Apr 29, 2014 6:43 pm

O felicitare nu este in tema, este pe lista obiectelor suplimentare acceptate pentru a fi trimise.
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Apr 29, 2014 7:34 pm

Eu care credeam ca o felicitare cusuta cu unul din degetarele de mai sus era in tema  Suspect
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Apr 30, 2014 12:04 am

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 6 9c9c666f29882da6249b8916036fe1c9
Aici felicitarile cu degetare pe care le ador, de ce una din ele nu poate fi in tema. Daca e montat pe un capac nu cred ca schimba prea mult.
Ca sa dezvolt idea, in ce ma priveste, lucrez o felicitare in tema si alaturi ceva cu suisse broderie. E gresit? Am dat un exemplu.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum