Alina Ganea - Galerie goblenuri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Alina Ganea - Galerie goblenuri

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Lun Mar 31, 2014 6:15 pm

Bună tuturor!  zimbet 

Mă alătur și eu galeriei de goblenuri. Sunt „micuță” în lumea asta. Doar ce am reușit să termin primul meu goblen făcut pe diagramă:

Da, știu că e strâmb săracul. S-a strâmbat ghergheful de cât a stat uitat prin diferite colțuri. Dar mă gândesc că își va reveni după ce-l voi spăla.

Iar acum sunt în lucru cu Nefertiti:

Mi-am propus să mai comand câteva dar când voi fi pe terminate cu acesta.
Alina Ganea

Sus In jos

Re: Alina Ganea - Galerie goblenuri

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Mar Apr 01, 2014 8:37 am

Frumos goblenul cu Sf.Mihail,Alina ,mult spor in continuare! I love you 
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Mar Apr 01, 2014 8:45 am

Incet ,incet se mareste galeria ta Alina,mult spor pe mai departe.  I love you I love you 
Isi revine sigur la inramat stai linistita.
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mar Apr 01, 2014 9:17 am

Alina draga, totul are un inceput. usor, usor, iti vei mari galeria. Felicitari si spor mult.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de ioanaviorela la data de Mar Apr 01, 2014 9:22 am

frumos acest prim goblen al tau, spor mult la urmatorul
ioanaviorela

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mar Apr 01, 2014 2:00 pm

Buna, Alina si bine ai venit!

Icoana e un model destul de greu si mare, mai ales pentru un model de inceput. Te felicit pentru felul in care ai reusit s-o duci la bun sfirsit!
Nu trebuie sa-ti faci griji pentru ca s-a deformat, dupa spalat si calcat se va indrepta, iar la inramat va reveni la forma normala.
Este de la Focsani? Ce dimensiuni are?

Ti-am deschis si atelierul personal, ca sa ai unde sa ne arati cum prinde viata Nefertiti.
Spor maxim!

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mar Apr 01, 2014 3:43 pm

Alina, frumos foc modelul tau de debut si destul de complicat. Sa stii ca se deformeaza si de la inclinarea punctului de goblen, si mie mi se intampla acelasi lucru. Dar la inramare se indreapta. Mult spor la Nefertiti, astept urmatorul episod. Bun venit!
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Mar Apr 01, 2014 3:56 pm

Hello! Am intrat să vă salut, să vă răspund și să mă mai documentez.  zimbet 

Maria_ct a scris:Frumos goblenul cu Sf.Mihail,Alina ,mult spor in continuare! I love you 
Mulțumesc frumos Maria  lalele 
Am spor. Abia aștept să-l termin și să mă apuc de următoarele  dansez 
Alina Ganea

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Mar Apr 01, 2014 3:57 pm

dory a scris:Incet ,incet se mareste galeria ta Alina,mult spor pe mai departe.  I love you I love you 
Isi revine sigur la inramat stai linistita.
 buchet Mulțumesc mult pentru aprecieri Dory
Alina Ganea

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Mar Apr 01, 2014 3:59 pm

valkia a scris:Alina draga, totul are un inceput. usor, usor, iti vei mari galeria. Felicitari si spor mult.
 buchet Sărut-mâna! Abia aștept să dau o nouă comandă de materiale. Mă mănâncă degețelele să intru pe site-uri, dar îmi dau singură peste mâini  ris 
Alina Ganea

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Mar Apr 01, 2014 3:59 pm

ioanaviorela a scris:frumos acest prim goblen al tau, spor mult la urmatorul
 lalele Mulțumesc Ioana.
Alina Ganea

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Mar Apr 01, 2014 4:04 pm

Irina a scris:Buna, Alina si bine ai venit!

Icoana e un model destul de greu si mare, mai ales pentru un model de inceput. Te felicit pentru felul in care ai reusit s-o duci la bun sfirsit!
Nu trebuie sa-ti faci griji pentru ca s-a deformat, dupa spalat si calcat se va indrepta, iar la inramat va reveni la forma normala.
Este de la Focsani? Ce dimensiuni are?

Ti-am deschis si atelierul personal, ca sa ai unde sa ne arati cum prinde viata Nefertiti.
Spor maxim!
 buchet Bine v-am găsit Irina! Mulțumesc mult pentru aprecieri și sfaturi.
Da, goblenul cu Sf. Arh. Mihail este de la Focșani. Are dimensiunile: 28 x 20  zimbet 
Mulțumesc frumos pentru atelierul meu personal. Intru imediat să văd despre ce e vorba  flori 
Alina Ganea

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Mar Apr 01, 2014 4:06 pm

LALUNA a scris:Alina, frumos foc modelul tau de debut si destul de complicat. Sa stii ca se deformeaza si de la inclinarea punctului de goblen, si mie mi se intampla acelasi lucru. Dar la inramare se indreapta. Mult spor la Nefertiti, astept urmatorul episod. Bun venit!
 buchet Laluna bun găsit și mulțumesc mult de aprecieri. Cred totuși că de la gherghef s-a deformat... Punctul de goblen l-am făcut invers (față de cum e normal  rusinat ). Important este că m-ați liniștit voi spunându-mi că-și va reveni.
Alina Ganea

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaela.michaela la data de Mier Apr 02, 2014 9:52 pm

Frumos goblenul tau,Alina,iti doresc ca incet-incet sa-ti maresti galeria.
mihaela.michaela

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Apr 03, 2014 8:21 am

Alina Ganea a scris:
LALUNA a scris:Alina, frumos foc modelul tau de debut si destul de complicat. Sa stii ca se deformeaza si de la inclinarea punctului de goblen, si mie mi se intampla acelasi lucru. Dar la inramare se indreapta. Mult spor la Nefertiti, astept urmatorul episod. Bun venit!
 buchet Laluna bun găsit și mulțumesc mult de aprecieri. Cred totuși că de la gherghef s-a deformat... Punctul de goblen l-am făcut invers (față de cum e normal  rusinat ). Important este că m-ați liniștit voi spunându-mi că-și va reveni.

Bine ai venit, Alina! Felicitari pentru primul tau goblen cu diagrama - nu e unul simplu pentru incepatori. Si, din cate am mai aflat si eu pe aici, nu exista o regula anume in ce directie este inclinat punctul de goblen, ceea ce conteaza este ca toate sa fie inclinate in aceeasi directie, dar deja fiecare coase stanga/dreapta cum e mai comod.  zimbet 
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Joi Apr 03, 2014 10:34 am

Mihaela mulțumesc frumos pentru aprecieri și urări  buchet 

Nadia  floare mulțumesc de aprecieri și info zimbet uite că asta nu o știam despre punctul de goblen. Legat de alegerea de a face un goblen atât de complicat pentru un începător, am ales asta pentru că doar ce ne căsătoriserăm când l-am comandat și ținând cont că și pe mine și pe soț ne cheamă Mihaela, respectiv Mihai, și că ni l-am ales ca protector al căminului pe Sf. Arh. Mihail, am zis să fac un goblen cu El. Și nu-mi pare rău  face cu ochiul singurul minus pe care mi-l dau este spatele goblenului care este varzăăăăă  shh 

Vă pup sarut 
Alina Ganea

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Apr 03, 2014 10:51 am

Alina, si eu am inceput cu un model complicat ptr primul goblen - dosul cred ca era mai varza decat orice varza, dar nu vexe nimeni , la inramare s-a indreptat si deformarea pe diagonala. Succes iti doresc, sper sa te simti bine printre noi  Pupici 
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de catalina la data de Vin Apr 04, 2014 12:31 pm

Frumos goblenul terminat, mult spor la cel aflat in lucru !
catalina

http://www.catalina52.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Vin Apr 04, 2014 3:15 pm

Spatele sa arate frumos, o sa inveti in timp, cu fiecare model cusut, o sa te perfectionezi. Felicitari pentru icoana dar si pentru Nefertiti iti doresc spor.
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Lun Apr 07, 2014 10:32 pm

Hello!  zimbet 

minzu.nadia a scris:Alina, si eu am inceput cu un model complicat ptr primul goblen - dosul cred ca era mai varza decat orice varza, dar nu vexe nimeni , la inramare s-a indreptat si deformarea pe diagonala. Succes iti doresc, sper sa te simti bine printre noi   Pupici 
Da, pe chestia asta mă axez și eu deocamdată (cum că nu vede nimeni spatele), cu atât mai mult cu cât ceea ce lucrez este pentru mine în casă. Dacă m-aș apuca vreodată să lucrez pentru vânzare, evident că aș fi foarte stresată de cum iese spatele.
Mulțumesc frumos. Deja mă simt extraordinar cu voi  I love you 

catalina a scris:Frumos goblenul terminat, mult spor la cel aflat in lucru !
Mulțumesc frumos Cătălina  floare spor aș avea, dar când am soțul acasă duc lipsă de timp că suntem mereu într-o mare alergătură  bataie 

crina a scris:Spatele sa arate frumos, o sa inveti in timp, cu fiecare model cusut, o sa te perfectionezi. Felicitari pentru icoana dar si pentru Nefertiti iti doresc spor.
Asta intenționez, să mă perfecționez cu timpul. din câte observ modelul cu Nefertiti iese mult mai ok față de cel cu Sf. Arh. Mihail  zimbet 

Mă bucur mult că v-am găsit. Am aflat multe lucruri noi și încă mai descopăr multe secrete ale goblenitului și broderitului și nu numai. Vă pup  Pupici 
Alina Ganea

Sus In jos

Mesaj Scris de EllaB la data de Lun Apr 07, 2014 10:44 pm

Foarte frumos Arh. Mihail. Il am si eu in plan. Imi place mult. Astept cu nerabdare sa "se descopere" si Nefertiti. Promite sa fie un goblen frumos. Felicitari si mult spor in continuare!
EllaB

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Apr 07, 2014 11:33 pm

Alina, bun venit!
Pentru inceput ai ales bine. Spor!
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Mar Apr 15, 2014 8:00 pm

EllaB a scris:Foarte frumos Arh. Mihail. Il am si eu in plan. Imi place mult. Astept cu nerabdare sa "se descopere" si Nefertiti. Promite sa fie un goblen frumos. Felicitari si mult spor in continuare!
Mulțumesc frumos Ella lalele abia aștept s-o termin să mă apuc de noile modele zimbet

Mary a scris:Alina, bun venit!
Pentru inceput ai ales bine. Spor!
bun găsit! săru-mâna lalele
Alina Ganea

Sus In jos

superb

Mesaj Scris de jamira la data de Joi Apr 17, 2014 11:17 am

sa te ajute si sa te pazeasca Sf.Arhanghel Mihail si sa te ghideze in lucrul mainilor tale. sarbatori cu bine
jamira

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina Ganea la data de Joi Apr 17, 2014 12:31 pm

jamira a scris:sa te ajute si sa te pazeasca Sf.Arhanghel Mihail si sa te ghideze in lucrul mainilor tale. sarbatori cu bine
Mulțumesc mult jamira buchet Sărbători cu bine și ție!
Alina Ganea

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum