Tatting

Pagina 6 din 40 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Tatting

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Mar 25, 2014 7:54 pm

Sper sa va faca placere

Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Mar 25, 2014 7:59 pm

Asta imi place foarte mult..in asteptarea primaveri.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mar Mar 25, 2014 10:15 pm

Aoleu, ce finutenii frumoase! Imi plac de la maxim in sus!  thumbs up 
Fetelor, mai aveti de munca, dar sunteti pe drumul cel bun! Abia astept sa vad asemenea frumuseti in topicul asta, unele facute de voi! Ati inceput cu dreptul!
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Mar 25, 2014 10:22 pm

O fi sugestiva pasarea din ultima poza..aia cu pasarea malai viseaza  hahaha 
Nu te alaturi..esti in timp  zimbet 
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mar Mar 25, 2014 10:25 pm

N-am suveica...  hahaha 
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Mar 25, 2014 10:31 pm

Asta te opreste? Se rezolva.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Mar Mar 25, 2014 10:32 pm

Valeeeeu! Nuuuuu!  hahaha  Asta mi-ar mai lipsi! Nu mai termin nimic niciodata! Nu uita ca mai am de incercat si broderia suisse...  mixta 
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Mar 25, 2014 10:34 pm

zimbet
Tot a venit vorba, pentru cine vrea sa incerce se poate folosi un mosor de la masina de cusut..si un croset la indemana, sau un ac.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mar Mar 25, 2014 11:54 pm

LALUNA a scris:Aoleu, ce finutenii frumoase! Imi plac de la maxim in sus!  thumbs up 
subscriu!!!
mary.. ispita ce esti..acu chiar parca ma bate un gand..... si na, ca suporturile de pahar in ce sa le montez ca sa fie si acoperite si finute? ( suporturile, nu modelul ca modelul e cum nu se poate mai finut . asta ca sa nu mai creez confuzii  mixta )
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Mar 26, 2014 1:58 am

Viv, de ce sa le acoperi, se pot calca, apreta dupa gust, pentru ca se presteaza foarte bine, fara nici un montaj. Firul e rezistent si se pot spala chiar in masina de spalat, probat, nu ce am lucrat eu..eu mai am de perfectionat, inodatul inchisul firului la final. Iar daca vrei neaparat sa le protejezi, sunt acele aparate care inchid semne de carte, etc...la rogoblen stiu ca le fac si sigur trebuie sa fie si la tine. Inchise in plastic transparent,,,daa nu se merita, chiar sunt rezistente. In plus ascunse bine capetele au practic doua fete.. Naveta mea cu mosor nu face altceva decat sa tina mosorul,, oarecum mai practic, pentru a lucra repede, inca nu am ajuns acolo, eu am incercat si merge. Va dau sugestia pentru ca nu stiu cat se gasesc, de cost sunt 2 euro, nu mare lucru cea simpla si cea cu croseta ceva in plus, nu mare lucru, iar de ata pentru inceput ceva mai gros, ajuta mult.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Mar 26, 2014 4:11 am

da mary, asa vreau ceva gen laminat, probabil la aia te referi si tu. Stiu ca erau si la mine..intr-o vreme am avut si eu si nici nu-mi trebuia aparat, DAR.. nu am mai vazut. Probabil le-au scos de pe piata si le-au last numai pe cele cu aparat.. nu stiu sa-ti spun sigur ca nu am mai fost prin magazinul care vinde( sau vindea asa ceva) de ani buni. Pai vreau sa le inchid in plastic ca sa nu se pateze si sa nu fiu nevoita sa tot spal, calc, apretez.. Iar faptul ca au 2 fete e si mai bine...
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Mar 26, 2014 4:13 am

Mary a scris:Sper sa va faca placere
cerceii imi plac cel mai mult, mai ales ca pe vremuri, mi-am crosetat si eu cateva perechi si le-am montat..pe clipsuri, ca aia gasisem in vremea aia in ro.
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Mar 26, 2014 9:46 am

Viv, stiu de cerceii crostati, cred ca si astia sunt frumosi, merita incercarea, mai ales ca se pot adauga si margele direct in dantela.
Daca mergi in magazinele de electrocasnice,eu acum vre-o doua luni am fost in unul si aveau ceva de genul, cu folie de plastic la pachet, nu era o suma exagerata, gen alea de bipucatarie de vidat, nu stiu daca convine investitia. Sigur se gaseste ceva care sa-ti placa prin magazinele care se ocupa cu personalizarea obiectelor.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Lar Maria la data de Joi Mar 27, 2014 4:29 pm

Mary a scris:
Asta imi place foarte mult..in asteptarea primaveri.

Mary ce revista frumoasa ai hahaha sa stii ca sunt invidioasa, dar in acelasi timp si nerabdatoare sa ne anunti ca te-ai apucat de modelul asta frumos cat si de celelalte visez cu ichii desch 
Lar Maria

Sus In jos

Mesaj Scris de Lar Maria la data de Joi Mar 27, 2014 4:30 pm

LALUNA a scris:N-am suveica...  hahaha 

Ace sigur ai mixta 
Lar Maria

Sus In jos

Mesaj Scris de Lar Maria la data de Joi Mar 27, 2014 4:32 pm

Mary a scris:O fi sugestiva pasarea din ultima poza..aia cu pasarea malai viseaza  hahaha 
Nu te alaturi..esti in timp  zimbet 

Poza cu pasaroiul zice Mary la mileuri brodate viseaza  zimbet , nu la malai, ca nu merge broderia cu malai, poate doar la atras pasaroi....hmmm asa o sa-l ademenesc eu pe pasarel al meu care imi urmareste miscarile cand brodez, numara si el cu mine noduri duble si picot-uri ris 
Lar Maria

Sus In jos

Mesaj Scris de Lar Maria la data de Joi Mar 27, 2014 4:34 pm

Nu e sezonul lor, dar modelul mi-a picat in fata si m-a atras sa-l incerc si eu sa vad ce iese [img][/img]
Lar Maria

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Mar 27, 2014 5:13 pm

Ce frumosi bostanei!
Mai am de asteptat pana o sa fac asa mileuri. Am ajuns la concluzia ca lucrez prea strans, iar unde vin inbinarile nu arata deloc bine. Am facut si o dauna, am incercat sa ascund firul sub restul de noduri si nu a facut altceva decat sa-mi strice acea zona..in fine..zilele astea nu am facut nici un progres.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Joi Mar 27, 2014 5:25 pm

Lar Maria a scris:
LALUNA a scris:N-am suveica...  hahaha 

Ace sigur ai mixta 
Chiar ma intrebam cum de nu mi-a amintit nimeni...  hahaha   Pupici 
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Joi Mar 27, 2014 5:26 pm

Lar Maria a scris:Nu e sezonul lor, dar modelul mi-a picat in fata si m-a atras sa-l incerc si eu sa vad ce iese " />
Ce interesant se pliaza tehnica asta pe forma dovlecilor! Super! Eu, desigur, mi-i imaginez aplicati pe o felicitare de Halloween...  visez cu ichii desch 
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Joi Mar 27, 2014 8:25 pm

Ce haiosi sunt!
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Vin Mar 28, 2014 12:51 am

LALUNA a scris:
Lar Maria a scris:Nu e sezonul lor, dar modelul mi-a picat in fata si m-a atras sa-l incerc si eu sa vad ce iese " />
Ce interesant se pliaza tehnica asta pe forma dovlecilor! Super! Eu, desigur, mi-i imaginez aplicati pe o felicitare de Halloween...  visez cu ichii desch 
iar eu mi-i imaginam niste cercei
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Vin Mar 28, 2014 1:20 am

Si eu tot cercei ii vad  face cu ochiul 
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Lar Maria la data de Vin Mar 28, 2014 7:26 am

LALUNA a scris:

Laluna cred ca merg si pe o felicitare dar ar trebui sa fie mai mari pentru asta!
Lar Maria

Sus In jos

Mesaj Scris de Lar Maria la data de Vin Mar 28, 2014 7:27 am

hyaviv a scris:
LALUNA a scris:
iar eu mi-i imaginam niste cercei

Viv, Mary sa stiti ca la origine chiar sunt cercei, eu inca nu le-am atasat agatatorile hahaha 
Lar Maria

Sus In jos

Mesaj Scris de Lar Maria la data de Vin Mar 28, 2014 7:30 am

Mary a scris:Ce frumosi bostanei!
Mai am de asteptat pana o sa fac asa mileuri. Am ajuns la concluzia ca lucrez prea strans, iar unde vin inbinarile nu arata deloc bine. Am facut si o dauna, am incercat sa ascund firul sub restul de noduri si nu a facut altceva decat sa-mi strice acea zona..in fine..zilele astea nu am facut nici un progres.

Mary incearca sa folosesti un ac foarte subtire pentru a ascunde capetele pe dedesubtul nodurilor duble, sa stii ca si mie mi se intampla sa mi se faca urata zona unde ascund capetele, fie din cauza acului cu urechea imensa de zici ca-s ace cu gamalie nu ace de brodat, fie ca lucrez prea stramt. Eh, Mery o veni zi ziua cand vom atinge sau cel putin vom fi aproape de perfectiune! visez cu ichii desch

Dupa cum vezi in poza unul dintre dovleci arata binisor dar unul saracul e cam trecut si incepe sa se strice la cum arata bataie 
Lar Maria

Sus In jos

Pagina 6 din 40 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum