Gianina-Galerie Goblen

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Gianina-Galerie Goblen

Mesaj Scris de Miha60 la data de Dum Iul 13, 2014 12:51 pm

Felicitari pentru modelele terminate! thumbs up 
Ce vei incepe?

Miha60

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Dum Iul 13, 2014 2:16 pm

Multumesc, sper cat de curand imaginea de la avatar.
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Dum Iul 20, 2014 6:51 pm

Frumoase toate, Gianina! Felicitari! Si sa ai spor la prelucrare, imi place imaginea de la avatar!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Dum Iul 20, 2014 7:06 pm

Florile si Lacrima cu mir imi plac mult - felicitari!  zimbet 
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Dum Iul 20, 2014 10:04 pm

minzu.nadia a scris:Florile si Lacrima cu mir imi plac mult - felicitari!  zimbet 
subscriu
abia le astept inramate
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Lun Iul 21, 2014 9:26 pm

Nuti09,Minzu.nadia si dory va multumesc si va doresc spor si voua! Am facut de mai bine de o luna comanda si inca astept atele, nu-mi imaginam ca dureaza atat. Sper sa nu am surprize!
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Lun Iul 21, 2014 9:31 pm

Dar unde ai comandat atele? La ce firma??? Mi se pare ca astepti de prea mult timp, doar nu vin din China!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de nicoleta la data de Lun Iul 21, 2014 9:53 pm

Felicitari pentru ultimele modele adaugate galeriei. Lacrima cu mir e deosebit. Il am si eu in plan.
Imi place tare mult modelul pe care il vei incepe. Mult spor!
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de masac la data de Mier Iul 23, 2014 12:24 pm

felicitari pentru galeria ta!trandafirii si bujorii sunt exceptionali! zimbet
masac

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mier Iul 23, 2014 3:58 pm

Felicitari Gianina!
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Joi Iul 24, 2014 4:31 am

crina a scris:Frumosi bujori  buchet 
subscriu. In privinta atelor... mie mi se pare ff ciudat: cum sa astepti mai bine de o luna? as zice sa-i contactezi cumva sa vezi ce si cum ca.. eu cred ca ceva nu-i in regula
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Joi Iul 24, 2014 8:25 pm

hyaviv a scris:
crina a scris:Frumosi bujori  buchet 
subscriu. In privinta atelor... mie mi se pare ff ciudat: cum sa astepti mai bine de o luna? as zice sa-i contactezi cumva sa vezi ce si cum ca.. eu cred ca ceva nu-i in regula

Sau au uitat pur si simplu, de comanda...traim in Romania doar..”si asta ne ocupa tot timpul”...
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de Camelia la data de Vin Iul 25, 2014 1:40 pm

Scumpa mea felicitari si spor .
Camelia

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Sam Sept 13, 2014 8:06 pm

Va multumesc pentru apreciere. Da, cu atele chiar a fost o aventura. I-am contactat, dar tot am asteptat mai bine de o luna pentru ca nu aveau codurile respective in stoc. Am comandat de la Goblen Art. Acum astept sa ma apuc de lucru, dar mai am vreo saptamana cel putin la Dar divin de la Focsani. Am apucat sa-l incep si prefer sa le termin inainte de a incepe ceva nou. Ce sa va spun. Am emotii, atat in ce priveste numarul de ate cat si in privinta a ceea ce va iesi.
Am vazut la situl de prelucrari modelul Dar divin de la Focsani si mi s-a parut net superior din punctul de vedere al claritatii. Cat de curand am sa vi-l arat lucrat sa apreciati singura.
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Mar Sept 23, 2014 7:26 pm

Iata si ultima mea realizare [img][/img]
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Mar Sept 23, 2014 7:29 pm

Am dat-o la inramat si am reusit sa imbrac si celelalte goblenuri, sper sa vi le arat cat de curand.[img][/img]
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mar Sept 23, 2014 7:32 pm

O icoana foarte frumos lucrata, felicitari.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Mar Sept 23, 2014 7:35 pm

Multumesc, Valkia! Am senzatia ca se vede mai bine in poza, nu sunt foarte multumita de claritatea chipurilor, dar privita un pic de la distanta, e chiar ok.
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de ioanaviorela la data de Mar Sept 23, 2014 7:38 pm

felicitari! este foarte frumoasa iconita
ioanaviorela

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Joi Sept 25, 2014 6:43 pm

I love you
ioanaviorela a scris:felicitari! este foarte frumoasa iconita
Subscriu,imi place si semnatura pe care ti-ai pus-o!
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Dum Sept 28, 2014 6:50 pm

Va multumesc, fetelor, ma bucur ca va place.
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia Elena la data de Dum Sept 28, 2014 10:18 pm

Frumoasa icoana si frumoase culorile. Felicitari ! Asteptam sa ne arati cum ai inramat-o.
Delia Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Dec 21, 2014 1:40 pm

Buna Gianina!
In sfirsit, am gasit timp si eu sa-ti vizitez galeria. Cu ocazia asta, am sters si pozele care s-au postat de cite doua ori. Sper ca am facut bine diferenta intre cele duble si cele pe care le-ai pus de mai multe ori ca sa se vada mai bine. rusinat
Ai cusut si tu Lacrima cu mir, cred ca e cea mai populara icoana in forum. Micuta, dar speciala. Felicitari in primul rind pentru bujori, sint foarte frumosi, merita o rama speciala. Mai ornamentata decit cele pe care am vazut ca le-ai ales pina acum. Stiu ca trebuie curaj ca sa incerci un alt tip de inramare. Daca nu te deranjeaza mica mea sugestie, in galeria Anetei am vazut rame curajoase si interesante care m-au inspirat.
Farmecul trandafirilor m-a dezamagit un pic, ma asteptam la o alta combinatie de culori.
Madonna Feruzzi am vazut ca ai cusut-o de doua ori, cea de-a doua varianta ti-a iesit minunat. Trasaturile sint mult mai realiste. Este modelul de la Goblenset?
Pe linga Iisus si apostolii, la care jinduiesc si eu de cind a aparut, Carul cu boi si Ciobanasul, mi-a placut foarte, foarte mult Ceata in munti. A fost greu de cusut?
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Joi Dec 25, 2014 3:51 pm

Of, Irina, se pare ca am ghinion azi. Iti raspund pentru a treia oara, sper ca de data asta sa nu se mai stearga. Ma simt onorata de vizita ta si iti multumesc pentru sugestiile si sinceritatea ta. O sa incerc sa tin cont de ele, de obicei m-am limitat la oferta magazinului de inramat.
Am inramat ultimele mele goblenuri, dar cum am avut calculatorul stricat, s-a cam asezat praful pe pagina mea, dar o sa-l sterg cat de curand. Abia astept sa va arat goblenurile imbracate, dar si ultimul goblen terminat, Magie de la Rogoblen. Am inceput si modelul primit de la Livia si sunt nerabdatoare sa prind un pic de spor la el. E prima prelucrare si abia astept sa vad ce iese.
In fine....am limbarnita.....de cand nu am mai intrat pe aici.....
Cred ca la Farmecul trandafirilor e mai mult greseala mea pt ca am imbinat nepotrivit culorile. Ceata in munti e un model de dificultate medie, iar Ciobanasul a pus urmatoarea problema: fiind un model imprimat imbinarea culorilor a fost cea mai grea misiune, de aceea am zis adio modelelor imprimate. In afara de modelul In Ajun de la Pitesti, care mi s-a parut destul de greu, toate celelalte mi s-au parut usoare, mai ales cele de la Rogoblen, si de dificultate medie, cele de la Pitesti. Iar Madonna, prima e de la Pitesti, iar cea cu culori vii, de la Focsani. Succes in tot ce ti propui! Eu vad asa multe modele frumoase la prelucrari ca mi-ar placea sa ma cel putin 4 maini sau macar mai mult timp disponibil pentru lucru!
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Joi Dec 25, 2014 3:52 pm

Craciun fericit si multe bucurii!
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Joi Dec 25, 2014 6:44 pm

[img][/img]
Magie Rogoblen
d_gianina