Schimb 2013 - trimiterile postale

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Schimb 2013 - trimiterile postale - Pagina 5 Empty Re: Schimb 2013 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Noi 22, 2013 4:40 pm

Stai linistita, Viv, eu inca n-am inceput sa-l cos bataie 

Irina

Sus In jos

Schimb 2013 - trimiterile postale - Pagina 5 Empty Re: Schimb 2013 - trimiterile postale

Mesaj Scris de nicoleta la data de Vin Noi 22, 2013 7:16 pm

Viv, nu te impacienta. Eu nici n-am terminat de cusut. rusinat 
nicoleta
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Sam Noi 23, 2013 9:45 am

Vedeti, de asta am spus eu sa asteptam sa plece si ultimul biscornu in calatorie...sa nu cumva sa le dam idei celor care inca nu s-au apucat de cusut. bataie hahaha 
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Liliana_ct la data de Sam Noi 23, 2013 10:02 am

Aniko, tot la adresa aceea locuiesti ? hahaha hahaha 
Liliana_ct
Liliana_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Sam Noi 23, 2013 10:08 am

Daaa! zimbet 
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Sam Noi 23, 2013 10:19 am

ANIKO a scris:Vedeti, de asta am spus eu sa asteptam sa plece si ultimul biscornu in calatorie...sa nu cumva sa le dam idei celor care inca nu s-au apucat de cusut. bataie hahaha 
Pai tocmai aceasta este ideea: de a nu influienta pe cei care inca nu au inceput sa coase modelul. Pana nu se anunta ultimul colet expediat sa nu incepem sa postam pozele de catre cele care au primit... Nu suntetide acord? zimbet
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Sam Noi 23, 2013 10:21 am

thumbs up 
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Sam Noi 23, 2013 10:35 am

Eu am alta parere, imi place si ce spuneti voi, recunosc ca aveti dreptate.
Pentru a multumi si varza si capra, am urmatoarea idee, deschidem pe 10, cand trebuie trimis ultimul plic, termenul limita, asa nu avem motiv de a astepta, in cazul ultimului plic, care nu e exclus sa treaca de 10, in cazul in care nu intarzie nimeni cu atat mai bine, ramane 10 decembrie.
Suntem mai mult decatin timp, iar cine nu a inceput, nu e nici o graba e inca timp suficient.
Pentru cine face schimbul in tara, e mai mult decat in timp, in tara stiu ca in trei zile ajunge plicul.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Sam Noi 23, 2013 11:38 am

E ok asa, o idee foarte buna, Mary! Daca se trimit toate plicurile inainte de 10, putem sa incepem sa postam mai devreme, daca nu se trimit inainte, incepem sa punem pozele pe 10.
Irina
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de katy85 la data de Dum Noi 24, 2013 10:01 am

Buna,ce bine ca nu am ramas ultima cu cusutul,am inceput ceva, nu imi placea cum iese,am inceput altceva,mai am putin si termin,sper luni ,marti sa trimit si eu ,mult spor tuturor spor la lucru imbratisare pupici 
katy85
katy85

Sus In jos

Mesaj Scris de iulia la data de Dum Noi 24, 2013 12:48 pm

Eu am primit plicul de la Laluna si ma bucur nespus.
Asa de departe erai ,Dana, tocmai in Spania?
Cand l-a adus postarita a crezut ca e de la fata mea care e in Spania si o cheama tot Daniela.
Coincidenta!
iulia
iulia

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Dum Noi 24, 2013 3:28 pm

Ploua, ploua cu biscoarne la noi in topic zimbet 
minzu.nadia
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Noi 25, 2013 12:06 am

Ce bine! de acum trebuie sa bifam si plicurile ajunse la destinatie dansez 
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Lun Noi 25, 2013 1:09 am

Nadia, sper maine sa ploua si la tine..deja a trecut o saptamana...
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Lun Noi 25, 2013 12:06 pm

Da, din Spania! Ma bucur nespus ca a juns biscornul meu!
Katy, ceva important: eu duminica, pe 1 dec., plec pentru o saptamana, asa ca te rog sa imi trimiti biscornul tau ca sa ajunga fie inainte de data asta, fie dupa 8 dec.,cand ma intorc. Bine? Te rog sa confirmi ca ai citit, Katy!
LALUNA
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de cristi21 la data de Lun Noi 25, 2013 4:07 pm

Schimb 2013 - trimiterile postale - Pagina 5 X6ft

Draga Liliana-ct azi va pleca plicul cu biscornul catre tine. Fetele sunt nerabdatoare si m-am gandit ca daca tot va ninge saptamana asta putem considera ca este aproape Craciunul.
Vreau sa felicit organizatorii ca au avut ideea ca si noi sa putem participa la acest gen de schim de atentii.
cristi21
cristi21

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Noi 25, 2013 7:10 pm

dragelor, va anunt ca am reusit si eu azi...sa impachetez biscornu. Si l-am si pozat, adica am pozat plicul, ca biscornu am uitat sa-l pozez zimbet Sper sa reusesc sa ajung si pana la posta azi sa-l expediez. Daca voi reusi performanta, voi posta diseara plicul, daca nu, il voi posta in ziua in care il trimit. ( am adoptat metoda carolinei: intr-o zi am scris adresa, in alta am pus inauntru biscornu, in alta am lipit plicul..hahaha..tevatura mare!)
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Lun Noi 25, 2013 8:26 pm

Vezi Viv? Asa ai reusit..E buna metoda mea....hahaha 
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Lun Noi 25, 2013 8:37 pm

cea mai buna carolina.. pana ajung sa-l trimit..uit unde am pus plicul ris 
hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Lun Noi 25, 2013 9:24 pm

Pune-l in geanta ca mine si plimba-l o dimineata prin oras....
filipcarol
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de michele la data de Mar Noi 26, 2013 1:06 am

Lunga calatorie de la Aniko pa mine a luat sfarsit. Sunt in posesia unui biscornu asa de dulce si frumos! Si mai e si un obiect la fel de frumos in plic. Multumesc Aniko!!! Abia astept sa ma dau mare cu pozele.
michele
michele

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Noi 26, 2013 1:09 am

Creste curiozitatea..ce invidie Michelle zimbet  Nu mai e mult si vine si 10.
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mar Noi 26, 2013 3:30 am

Dragelor..am reusit, intr-un final, sa trimit plicul. Acum..sper sa am sansa sa si ajunga, sa nu se piarda pe drum.  Tin sa va anunt ca m-au pus sa completez DECLARATIE VAMALA, asa ca, draga nicoleta.. nu am nici o ideie daca plicul iti va fi adus acasa sau daca nu cumva va trebui sa te duci sa-l ridici de la oficiul postal UNDE SE PRIMESC PACHETE DIN AFARA! Nu stiu cum e la tine in judet, la mine in judet, toata lumea din orice colt al judetului se duce la capitala de judet, ca numai acolo exista un astfel de oficiu.  Sper din tot sufletul sa nu se intample asa. Din experienta spun ca daca te cheama acolo, te pun sa desfaci plicul in fata lor sa vada daca ce e scris in declaratie corespunde cu ce e in plic si sa platesti un fel de taxa pe valoare. Eu nu i-am dat nici o valoare, mi-au spus ca nu e nevoie deci 99,99% nu vei plati nimic. Nu am ideie pana la ce valoare poti declara ca sa fi scutit de acea taxa. Am si o parte din declaratiea vamala( cealalta parte e lipita pe plic) dar nu o pot poza ca imi e f greu sa sterg adrese, nume si ce mai e pe acolo, asa ca postez numai poza plicului...
Schimb 2013 - trimiterile postale - Pagina 5 Ypnq

hyaviv
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Mar Noi 26, 2013 8:51 am

Michele mi-ai luat o pietricica de pe inima hi hi hi ma bucur mult ca a ajuns plicul meu! dansez 
ANIKO
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Noi 26, 2013 10:54 am

Viv, asa iti trebuie, fa declaratie vamala daca lucrezi cu fir de aur, acum Nicoleta trebuie sa-si ia garzi decorp sa ridice biscornu... zimbet 
Mary
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de nicoleta la data de Mar Noi 26, 2013 3:03 pm

Pai fara garzi de corp nici nu ma gandesc sa ma duc dupa pachet.
Stai linistita, Viv, ca oficiul unde se aduc coletele din afara e la distanta de o plimbare. Acum chiar stau ca pe jar.
nicoleta
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum