Rosa - goblen galerie

Pagina 38 din 41 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Urmatorul

In jos

Re: Rosa - goblen galerie

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Lun Noi 13, 2017 9:47 pm

Felicitari,draga Rosa,pentru ultimele lucrari adaugate in galeria ta!Panselutele sunt minunate ,iar literele si trandafirul imi plac foarte mult! I love you Pupici

Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Lun Noi 13, 2017 9:54 pm

Multumesc, Maria_ct, pentru vizita si pentru cuvintele frumoase...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Mar Noi 14, 2017 12:02 am

Arata foarte bine initialele inramate si trandafirul.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Mar Noi 14, 2017 1:42 pm

Multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri, Mary...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Sam Noi 25, 2017 4:35 pm

Am reusit sa fac si putin tatting... Iata o bratara lucrata prin metoda asta, cu fir gri rasucit cu fir argintiu metalizat si perle...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Sam Noi 25, 2017 10:05 pm

Imi place bratara, arata bine cu perlele inafara inelului.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Sam Noi 25, 2017 10:16 pm

Mary, multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Sam Dec 30, 2017 1:50 am

Pun si aici poza cu ornamentul de brad terminat... E lucrat pe o etamina marunta, cu 9 puncte pe cm., cu ate Puppets, si decorat cu margelute... E un cadou pentru mama...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Sam Dec 30, 2017 1:53 am

Iata si broderia in cruciulita cu Mos Craciun, spalata si calcata... I-am pus eu un paspartu pe care il aveam de mai demult, de la un goblen caruia i-am schimbat paspartuul...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Sam Dec 30, 2017 2:28 am

Am uitat sa va spun...broderia in cruciulita cu Mos Craciun e cadou pentru tata...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Sam Dec 30, 2017 3:48 pm

bravo bravo I love you
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Sam Dec 30, 2017 4:15 pm

Gina Breazu, multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de aneta la data de Dum Dec 31, 2017 7:29 am

Si mosul este frumos dar ornamentul este...magic.
aneta

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Dum Dec 31, 2017 3:36 pm

Multumesc foarte mult de vizita ai de cuvintele frumoase, Aneta...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Lun Ian 01, 2018 9:21 pm

Foarte delicate si reusite ornamentele si bratara crosetata,Rosa,felicitari! I love you
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Lun Ian 01, 2018 9:43 pm

Muktumesc foarte mult de vizita si de aprecieri, Maria_ct...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Feb 18, 2018 3:42 pm

Rosa a scris:

Iata trei brose pe care le-am facut pentru mama...

Imi place si mie combinatia panglica-tatting, este si o idee draguta pentru martisoare. Mai ales cel abastru, combinat cu tatting curcubeu.
Pentru prindere, am gasit pe la chinezi un suport pentru brosa format doar din ac si un suport ingust, cu gaurele, pe care se coase direct brosa. Sint si suporturi rotunde, de tabla, cu acul pe partea din spate. Nu sint decit vreo 50 de bani bucata, sau chiar mai ieftine, depinde de cantitatea in care se vind. Ar merge sa inlocuiesti acul cu asa un suport, sint foarte ieftine, daca gasesti pe undeva.
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Feb 18, 2018 3:54 pm

Rosa a scris:Am mai scotocit prin prin fisierele mele si am mai gasit un mic goblen, de la Krif, cumparat si lucrat acum mai bine de cinci ani... Nu sunt foarte multumita de el, am mai si schimbat din culori... Este o prelucrare a lor, dupa N. Grigorescu...

Pe acesta am vrut si eu sa-l cumpar cind am descoperit site-ul de la Krif. Mi-am listat o multime de modele din catalogul lor online. Pe urma, am cumparat catalogul in format pdf si am redus mult numarul de favorite. Iar acum, de cind au si poza de control clara pe site, am renuntat la aproape toate.
Dar modelasul tau ramine in continuare unul dintre modelele lor reusite. Chiar daca e mai estompat, ai reusit sa-l scoti la capat cu trasaturi clare si corecte. Probabil ca ar iesi mai bine in evidenta cu un passepartout inchis la culoare in locul celui alb.

Rosa a scris:

Foarte frumoase, atit pentru inramat, cit si pentru felicitari. Mai ales daca destinatarul ar fi indrumat sa inrameze felicitarea Idea

Te felicit pentru ca ai putut sa cosi modele imprimate de la Krif, mai ales panselutele, care sint destul de complicate. Am unul imprimat de la Krif la care pur si simplu nu pot sa fac sa se pupe culorile imprimeului cu ale firelor. M-am chinuit jumate de zi, cu toate firele recuperate alaturi, nu doar cu firele din kit si tot mi-au ramas doua nuante in dubiu.
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Feb 18, 2018 3:58 pm

Rosa a scris:

Si iata si cele doua tablouase cu initalele numelor mamei mele, pe perete...

Mama ta are gusturi clasice, a ales rame asortate unele cu altele. Ar fi mers si rame mai neconventional colorate, dar se vede ca aici e mina unei persoane foarte orodnate. Sa le stapineasca cu placere!
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Dum Feb 18, 2018 8:00 pm

Irina a scris:
Rosa a scris:

Iata trei brose pe care le-am facut pentru mama...

Imi place si mie combinatia panglica-tatting, este si o idee draguta pentru martisoare. Mai ales cel abastru, combinat cu tatting curcubeu.
Pentru prindere, am gasit pe la chinezi un suport pentru brosa format doar din ac si un suport ingust, cu gaurele, pe care se coase direct brosa. Sint si suporturi rotunde, de tabla, cu acul pe partea din spate. Nu sint decit vreo 50 de bani bucata, sau chiar mai ieftine, depinde de cantitatea in care se vind. Ar merge sa inlocuiesti acul cu asa un suport, sint foarte ieftine, daca gasesti pe undeva.

Irina, multumesc de aprecieri... Da, poate ca ar trebui sa-mi cumpar suporturi de brose...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Dum Feb 18, 2018 8:02 pm

Irina a scris:
Rosa a scris:Am mai scotocit prin prin fisierele mele si am mai gasit un mic goblen, de la Krif, cumparat si lucrat acum mai bine de cinci ani... Nu sunt foarte multumita de el, am mai si schimbat din culori... Este o prelucrare a lor, dupa N. Grigorescu...

Pe acesta am vrut si eu sa-l cumpar cind am descoperit site-ul de la Krif. Mi-am listat o multime de modele din catalogul lor online. Pe urma, am cumparat catalogul in format pdf si am redus mult numarul de favorite. Iar acum, de cind au si poza de control clara pe site, am renuntat la aproape toate.
Dar modelasul tau ramine in continuare unul dintre modelele lor reusite. Chiar daca e mai estompat, ai reusit sa-l scoti la capat cu trasaturi clare si corecte. Probabil ca ar iesi mai bine in evidenta cu un passepartout inchis la culoare in locul celui alb.

Rosa a scris:

Foarte frumoase, atit pentru inramat, cit si pentru felicitari. Mai ales daca destinatarul ar fi indrumat sa inrameze felicitarea Idea

Te felicit pentru ca ai putut sa cosi modele imprimate de la Krif, mai ales panselutele, care sint destul de complicate. Am unul imprimat de la Krif la care pur si simplu nu pot sa fac sa se pupe culorile imprimeului cu ale firelor. M-am chinuit jumate de zi, cu toate firele recuperate alaturi, nu doar cu firele din kit si tot mi-au ramas doua nuante in dubiu.

Multumesc de cuvintele frumoase... Modelul cu chipul de fata are paspartu gri, nu alb... Panselutele nu vreau sa le fac cadou, le pastrez pentru mine...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Dum Feb 18, 2018 8:04 pm

Irina a scris:
Rosa a scris:

Si iata si cele doua tablouase cu initalele numelor mamei mele, pe perete...

Mama ta are gusturi clasice, a ales rame asortate unele cu altele. Ar fi mers si rame mai neconventional colorate, dar se vede ca aici e mina unei persoane foarte orodnate. Sa le stapineasca cu placere!

Multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri, Irina...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Lun Feb 19, 2018 8:17 am

Ce frumoase sunt. |Felicitari
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Lun Feb 19, 2018 6:12 pm

Multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri, Crina...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Dum Feb 25, 2018 9:18 pm

Am pus paspartuuri la cele mai recente goblenuri lucrate de mine...in ultimii ani... Asta e cel de la Hudemas, numit "Lady Victoria"... Pentru care ii multumesc lui Mary inca o data...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Dum Feb 25, 2018 9:24 pm

Iata-l si pe cel de la Rogoblen...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 38 din 41 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Urmatorul