Rosa - goblen galerie

Pagina 41 din 42 Înapoi  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Urmatorul

In jos

Re: Rosa - goblen galerie

Mesaj Scris de Rosa la data de Dum Iul 22, 2018 4:18 am

Pun si goblenul asta in galerie... Este tot de la Hudemas si are tot 12 pe 12 cm...

Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Dum Iul 22, 2018 5:06 pm

Felicitari,Rosa,pentru goblenurile terminate,au iesit foarte bine!Trandafirul galben e super,nu stiu daca vei spala panza ca acel albastru este imprimat,trandafiri albi sunt foarte delicati ca si lucrusoarele de tating!...Mama ta va fi foarte bucuroasa,cred!Te admir ca lucrezi pe imprimat,eu nu ma incumet!.... I love you Pupici
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Dum Iul 22, 2018 7:49 pm

Maria_ct, broderia in cruciulita cu trandafirul galben am spalat-o, nu au iesit culorile la apa... Ma bucur ca-ti plac goblenurile mele... iti multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Mier Iul 25, 2018 8:19 pm

Pun poza cu broderia in cruciulita modificata si aici, in galerie... In loc de o frunza, i-am facut un boboc... Acum are trei flori...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Mier Aug 01, 2018 9:09 am

thumbs up
ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mier Aug 01, 2018 9:19 am

Ia uite ca au mai aparut noutati in topicul tau. eu pe unde oi fi fost de nu le-am vazut? Foarte frumoase, felicitari.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Mier Aug 01, 2018 4:49 pm

Gina Breazu si Valy, va multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Mier Aug 01, 2018 5:28 pm

Pun poza cu cosuletul si aici, in galerie...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Lun Aug 06, 2018 8:34 am

Au aparut fructe la tine in galerie! Mai ales gutuia imi place, are culori calde si placute.
Interesanta ideea de a adauga un boboc la trandafir. Felicitari! Acum ai un goblenas unicat thumbs up Concurezi cu frantuzoaicele, e de actualitate combinatia de pinza vopsita cu fir alb.
Cosuletul pentru fire arata senzational, mai ales ca i-ai facut o poza de revista. Ai reusit un aranjament asortat si care parca invita sa incepi sa crosetezi. I love you De cind tot ma invirt si eu in jurul ideii, am vazut o multime de variante, crosetate, din pinza, tricotate, dar nu mi-am luat inca inima in dinti sa lucrez unul si pentru mine. Acum m-ai convins sa trec pe lista proiectul undeva cit mai sus.
Ce dimensiuni are cosuletul, Rosa?
Mult spor in continuare!
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Lun Aug 06, 2018 9:21 am

Ce idee grozava. Un astfel de cosulet este util fiecareia dintre noi.
Multumesc de idee, o voi folosi si eu in viitor.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Lun Aug 06, 2018 8:20 pm

Irina a scris:Au aparut fructe la tine in galerie! Mai ales gutuia imi place, are culori calde si placute.
Interesanta ideea de a adauga un boboc la trandafir. Felicitari! Acum ai un goblenas unicat thumbs up Concurezi cu frantuzoaicele, e de actualitate combinatia de pinza vopsita cu fir alb.
Cosuletul pentru fire arata senzational, mai ales ca i-ai facut o poza de revista. Ai reusit un aranjament asortat si care parca invita sa incepi sa crosetezi.  I love you De cind tot ma invirt si eu in jurul ideii, am vazut o multime de variante, crosetate, din pinza, tricotate, dar nu mi-am luat inca inima in dinti sa lucrez unul si pentru mine. Acum m-ai convins sa trec pe lista proiectul undeva cit mai sus.
Ce dimensiuni are cosuletul, Rosa?
Mult spor in continuare!

Irina, nu e gutuie, e mar... Culorile au iesit cam ciudat... hahaha
Intr-adevar, voiam sa fie trei flori, nu doua, la buchetelul de trandafiri... Ma bucur ca-ti place atat de mult cosuletul crosetat de mine... Are cam 12 cm inaltime si cam 8 cm diametru... Pana la urma, am ajuns sa pun carligele de rufe in el... hi hi hi Multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri... Spor la lucru si tie...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Lun Aug 06, 2018 8:21 pm

valkia a scris:Ce idee grozava. Un astfel de cosulet este util fiecareia dintre noi.
Multumesc de idee, o voi folosi si eu in viitor.

Ma bucur ca-ti place ideea mea... Multumesc de vizita si de aprecieri...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Lun Aug 06, 2018 8:24 pm

Intre timp, am mai crosetat un cosulet, cu fir de bumbac si o croseta de 2,5...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mar Aug 07, 2018 7:27 am

Ce simpatic e si asta. Pare mai stabil.
Nu are importanta pentru ce le folosesti, sunt frumoase foc , iar ca dimensiuni, banui ca sunt ok si mai mari, in functie de necesitati.
Of, ce ma roade invidia cand vad minunatiile facute de voi cu croseta, eu o privesc ca pe ceva total strain de indemanarile mele. Nu reusesc sa ma mobilizez nici macar sa incerc sa invat.
Toata admiratia mea pentru realizarile tale in domeniul crosetatului.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mar Aug 07, 2018 8:11 am

E mar?! bataie Scuze! Imi place si gutuie, sa stii, oricum ar fi, e dragut.
Si cosuletul cel nou ti-a iesit excelent. thumbs up Imi place cum isi pastreaza forma, firul gros cred ca e secretul. Pe acesta il vad potrivit pentru ghemele in lucru. Si tricotatul si crosetatul sint foarte comode cind ghemul sta intr-un recipient, in loc sa inceapa sa alerge prin casa. Sa-l folosesti cu placere! imbratisare
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mar Aug 07, 2018 9:14 am

Iar daca mai ai si o pisica sa ti-l prinda, problema tricotatului sau a crosetatului e rezolvata, stai dupa pisica.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Mar Aug 07, 2018 4:12 pm

valkia a scris:Ce simpatic e si asta. Pare mai stabil.
Nu are importanta pentru ce le folosesti, sunt frumoase foc , iar ca dimensiuni, banui ca sunt ok si mai mari, in functie de necesitati.
Of, ce ma roade invidia cand vad minunatiile facute de voi cu croseta, eu o privesc ca pe ceva total strain de indemanarile mele. Nu reusesc sa ma mobilizez nici macar sa incerc sa invat.
Toata admiratia mea pentru realizarile tale in domeniul crosetatului.

Da, e un cosulet mic... Dar e foarte simplu sa inveti sa crosetezi...pana te apuci e mai greu... Sunt atatea tutoriale pe net... Multumesc foarte mult de aprecieri... Pupici
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Mar Aug 07, 2018 4:17 pm

Irina a scris:E mar?! bataie Scuze! Imi place si gutuie, sa stii, oricum ar fi, e dragut.
Si cosuletul cel  nou ti-a iesit excelent. thumbs up Imi place cum isi pastreaza forma, firul gros cred ca e secretul. Pe acesta il vad potrivit pentru ghemele in lucru. Si tricotatul si crosetatul sint foarte comode cind ghemul sta intr-un recipient, in loc sa inceapa sa alerge prin casa. Sa-l folosesti cu placere! imbratisare

Da, e mar...culorile nu prea se asorteaza... hahaha Da, cosuletul fiind mai mic, isi pastreaza forma mai usor... Multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri... Pupici
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Mar Aug 07, 2018 4:23 pm

valkia a scris:Iar daca mai ai si o pisica sa ti-l prinda, problema tricotatului sau a crosetatului e rezolvata, stai dupa pisica.

Da, Valy, cum am si un motan, tot timpul trebuie sa stau cu ochii pe gheme si pe ate... Mi s-a intamplat sa dispara vreo jurubita si sa o gasesc la ceva timp dupa...prin vreun colt... Iar ghemele de ata de crosetat sunt preferatele lui...mi-a stricat deja vreo cateva... Multumesc foarte mult de vizita...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Mar Aug 07, 2018 5:20 pm

Pun broderia in cruciulita terminata si aici, in galerie... Am si spalat-o, dar nu am calcat-o...pentru ca nu a fost nevoie... Are cam 12 pe 16 cm...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mar Aug 07, 2018 6:15 pm

Frumoasa tare, Rosa, imi plac mult culorile.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Mar Aug 07, 2018 6:20 pm

Multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri, Valy... Pupici

Iata-l si pe motan...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mar Aug 07, 2018 6:39 pm

Hi, hi, iata si ajutorul tau la goblenit/crosetat/tricotat!
Sa-ti traiasca e un frumois
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Mar Aug 07, 2018 7:01 pm

Da, el ma ajuta...lol... La tricotat nu, ca nu stiu sa tricotez... Multumesc foarte mult...are 9 ani, deja... Multumesc foarte mult de vizita si de aprecieri...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Joi Aug 09, 2018 6:41 pm

Am mai crosetat un cosulet, cu fir Alize Bella, din bumbac, si cu o croseta de 2,5... Asta e pentru mama...

Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Joi Aug 09, 2018 7:02 pm

Dar ai viteza, nu gluma! Ziua si cosuletul. Tu le faci mai repede decat reusesc eu sa le admir. Pentru ca si acesta imi place. Felicitari!
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 41 din 42 Înapoi  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum