Elena - galerie goblen

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Elena - galerie goblen

Mesaj Scris de delia la data de Mar Mai 27, 2014 8:49 am

Un model deosebit cu o hainuta pe masura. Felicitari!

delia

Sus In jos

Mesaj Scris de catalina la data de Mar Mai 27, 2014 5:50 pm

Frumos modelul, frumoasa inramarea !
Ai lucrat doar goblenuri superbe !
catalina

http://www.catalina52.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Mai 29, 2014 7:48 pm

Nelik a scris:
munteanu elena a scris:Draga Ella,rusinica si pentru mine,am aminat sa postez din dorinta de a-l arata finisat si inramat!
Aceasta este ultima mea "piesa"la care am migalit din august 2013,pina in aprilie 2014.Are 45-33 si 90anchor,prelucrare a Gelisei.

Astept impresiile voastre,si va doresc mult spor in toate activitatile!

FOARTE FRUMOS. buchet I love you 

Ce frumos e modelul, si ce bine i se potriveste rama! Mi se face dor de sanius acum pe caldurile astea ...  zimbet 
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de marinela la data de Lun Sept 22, 2014 4:33 pm

Astazi ti-am revazut minunatele goblene.
M-am plimbat printr-o adevarata galerie de arta!
Te felicit din nou din tot sufletul!
Marinela
marinela

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Lun Sept 22, 2014 4:49 pm

Elena, intru cu intarziere pe topicul tau sa scriu ceva, pentru ca deabia acum mi-am revenit din lesin rusinat
Nu pot sa spun in cuvinte cat de mult imi plac toate tablourile tale, iar despre Pescarita, ce sa spun, ca pe langa admiratie mi-a trezit dorul de Doina, o femeie pe care n-am cunoscut-o decat virtual, dar pe care am admirat-o din plin.
Felicitari pentru munca depusa, este admirabila, felicitari celor ce ti-au pus la dispozitie asemenea prelucrari.
Si ca sa termin intr-o nota glumeata, ori iti deschizi topicul cu goblene in lucru, ori imi trec pe reteta Aspenter-ul, ca sa pot suporta socurile
Felicitari inca o data, ai toata admiratia mea. Sper din tot sufletul sa ne intalnim pe celebra canapea sau oriunde altundeva pe pamantul asta. M-as simti extrem de onorata sa te cunosc personal. Pana atunci imbratisare imbratisare imbratisare
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Mar Sept 23, 2014 8:06 am

Elena I-ai pus o hainuta cum nu se poate mai potrivita.Te felicit din suflet. I love you
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mar Sept 23, 2014 9:25 am

Superbe toate...si inramari foarte frumoase...cu atatea minunatii prin galerii ma faceti sa incep si eu goblenul mastodont. I love you
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de crina la data de Mar Sept 23, 2014 10:00 am

munteanu elena a scris:

Am ramas ca la dentist. Toate sunt deosebite. Parca le vad prima data, asa m-am bucurat de fiecare in parte.

dar nu am putut sa nu remarc, ca deja ai cusut-o pe doamna la care lucrez acum. A fost o adevarata surpriza pentru mine sa o vad gata cusuta, si inca de o colega de forum. Felicitarile mele, ma inclin in fata ta. buchet
crina

Sus In jos

Mesaj Scris de munteanu elena la data de Mar Sept 23, 2014 11:16 am

Marinela,multumesc de vizita!
Andra,multumesc ca ai poposit in "casuta" mea,eu am facut o adevarata pasiune pentru mastodonti!
Crina,eu urmaresc cu mare drag "competia" dintre tine si Viv si abia astept sa ajungeti la final sa vedem cum vedeti voi inramata cuconita noastra.Iti multumesc pentru vizita si pentru cuvintele frumoase adresate.
Dory,sper si eu ca am nimeri-o cu rama,multumesc de vizita!
Ioana,iti multumesc ca m-ai "vizitat",sper sa ne vom intinli undeva,cindva,poate pe canapeaua cu pricina care este cam la jumatatea distantei dintre noi, sau poate la mare cind vei veni in vacanta.
Am multe prelucrari de la Doina de la care am invatat o gramada de lucruri.Ea cosea in fiecare zi citeva fire,indiferent ca era ocupata,obosita,sau bolnava!Incerc si eu sa fac la fel,cu toate ca eu vara sint foarte ocupata.Am neglijat cu topicul de goblen in lucru ca nu prea imi place sa fac poze,dar o sa-l activez sa lasam la naiba aspenterul ca nu-i de noi,sintem fete tinere si mai avem o gramada de planuri de indeplinit!Iti multumesc,si sper sa ne vedem intr-o zi!
munteanu elena

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Mar Sept 23, 2014 8:05 pm

Elena, sa nu intelegi gresit, am intrat pe topicul tau de multe ori, imi "spalam" retina si ieseam fara sa postez nimic pentru ca nu gaseam cuvinte sa comentez frumusetea pe care o gaseam aici.
As fi ipocrita daca n-as recunoaste ca disparitia prematura a Doinei ma intristeaza si din punctul de vedere a unor lucruri pe care si eu le-as fi putut invata de la ea.
Dar asa e viata, trista cateodata, si de aceea eu tin cu dintii de partea mea de frumos pe care mi-o creez singura.
Nu stiu daca voi ajunge vreodata la performantele voastre, important este ca am gasit in voi, fetele de pe forum, printre care te numeri si tu, stachete la care tind sa ma ridic.
Sa ne tina D-zeu macar asa cum suntem acum, daca nu mai bine.
Te sarut cu drag
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Mar Sept 23, 2014 8:51 pm

O galerie superba, iar ramele sunt care mai de care mai deosebita. Mi-au placut foarte mult fetele, toate, sunt asa deosebite! Felicitari!
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Joi Sept 25, 2014 5:58 pm

O galerie de exceptie,mi-am umplut sufletul de frumos si te felicit din inima pentru toata munca ta care denota bun gust,profesionalism si,mai ales,PASIUNE!Iti doresc sanatate,ochi buni si mult spor la urmatorul proiect! I love you imbratisare
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia Elena la data de Dum Sept 28, 2014 10:45 pm

O galerie impresionanta pentru care va felicit din suflet ! Cuvintele sunt prea sarace pentru a descrie atata frumusete, doar admir si tac. Preferatele mele sunt trandafirii Doinei - perfect prelucrati din punctul meu de vedere, o adevarata opera de arta si Iarna ruseasca.
Cand ne administrati urmatorul "soc" cu un nou model finalizat, nu de alta dar macar sufleteste sa fim pregatite ? hahaha
Mult spor va doresc !
Delia Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de rose la data de Dum Sept 28, 2014 10:51 pm

Cat de admirativ pot eu sa vorbesc despre galeria ta impresionanta!?! Esti prietena mea, tii stacheta sus si pentru mine, si nu ma lasi sa lancezesc. MINUNAT!
rose

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Vin Oct 03, 2014 11:04 am

O galerie impresionanta, modele cusute cu atata migala si daruire, alese cu gust si finalizate impecabil. Am avut onoarea de a le vedea pe fiecare in parte si realitatea intrece cu mult pozele. Un model pentru noi toate, un etalon spre care sa tindem in ceea ce coasem. Felicitari, spune din toata inima.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Vin Oct 03, 2014 11:16 pm

Draga mea, dupa cum vezi imi fac rondul de vineri seara!
Elena, ai si pentru mine o stacheta cu dedicatie? Doar ca mie imi trebuie si un bat, ca par atat de lenesa pe langa voi! imbratisare
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de munteanu elena la data de Sam Oct 04, 2014 9:12 pm

Va multumesc la toate pentru frumoasele cuvinte adresate,dar nu ma mai laudatati asa ca o sa mi se urce la cap.Sapatmina asta am ars n-am cusut mai nimic asa ca draga Ioana cum sa intervin cu bunatate de stacheta? Va doresc la toate mult spor!
munteanu elena

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mar Ian 06, 2015 10:02 am

munteanu elena a scris:

demential..pare pictura nu goblen.
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia la data de Mar Ian 06, 2015 1:00 pm

O galerie frumoasa cu lucrari deosebite dar ultimile 4 sunt de departe impresionante iar inramarea perfecta ,le vine manusa.Sincere felicitari si mult spor la urmatorul proiect
lucia

Sus In jos

Mesaj Scris de draghiciu.claudia la data de Mar Ian 06, 2015 1:30 pm

Lucrari deosebite,"pictate "cu migala !Felicitari !
draghiciu.claudia

Sus In jos

Mesaj Scris de elenaraluca.ciolan la data de Joi Ian 08, 2015 8:44 pm

Sunt prea frumoase! si cred ca nu mai trebuie spus nimic decat felicitari! bravo I love you
elenaraluca.ciolan

Sus In jos

Mesaj Scris de claudette la data de Vin Ian 09, 2015 10:45 pm

Am rasfoit galeria ta de nu stiu cate ori si cu cat ma uit mai mult, cu atat creste admiratia pentru lucrarile tale. Sincere felicitari!
claudette

Sus In jos

Mesaj Scris de munteanu elena la data de Vin Ian 09, 2015 11:45 pm

Eu va multumesc, si va doresc sa va indepliniti toate planurile in ale goblenului si nu numai!
munteanu elena

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Mar Feb 03, 2015 9:42 am

andra a scris:
munteanu elena a scris:

demential..pare pictura nu goblen.
extraordinar de frumos acest tablou,plin de sensibilitate si gingasie! I love you
Maria_ct

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum